Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rabıta silsile kurtarmaz!!!

B Çevrimdışı

bahadır42

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
7123

Bu şeyhlerden medet bekleyen kalbi kararmış insanlar Kuran okumaz Sünnet bilmezmi yarapp. Rabbim islah etsin

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İmam Mehdi (a.s) geldiğinde ilk olarak imamların başını vurucak.Onlar ancak kelejin parıltısandan anlarlar.
bi videoları vardı.şeyhleri aynen şunu diyordu

bugün adam yerine konuyorsak gavsın sayesinde görüyoz
bugün itibar görüyorsak gavsın sayesinde görüyoruz
gavsın çocuklarına dil uzatmayın onları ALLAH,la başbaşa bırakın

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Mehdi (a.s) geldiğinde ilk olarak imamların başını vurucak.Onlar ancak kelejin parıltısandan anlarlar.
bi videoları vardı.şeyhleri aynen şunu diyordu

bugün adam yerine konuyorsak gavsın sayesinde görüyoz
bugün itibar görüyorsak gavsın sayesinde görüyoruz
gavsın çocuklarına dil uzatmayın onları ALLAH,la başbaşa bırakın

Kime anlatirsin muhacir akhi bu adamlar kendilerine Mehdi gozuyle bakiyorlar; Mahmut Ustaosmanoglu Mehdi oldugunu aciklamisti,batman selmo koyundeki Muhammed Nurpiran isimli Seydanin sirtinda Mehdinin nisanesini gormustu erkek vekili;Menzildeki Seyda zaten babadan emekli Mehdi(tevbe hasa)....
Allah batakliga saplanmis kullarinin basiretini acsin ne diyeyim...

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kime anlatirsin muhacir akhi bu adamlar kendilerine Mehdi gozuyle bakiyorlar; Mahmut Ustaosmanoglu Mehdi oldugunu aciklamisti,batman selmo koyundeki Muhammed Nurpiran isimli Seydanin sirtinda Mehdinin nisanesini gormustu erkek vekili;Menzildeki Seyda zaten babadan emekli Mehdi(tevbe hasa)....
Allah batakliga saplanmis kullarinin basiretini acsin ne diyeyim...

Kin'inizden dolayı bir kavme HAKSIZLIK YAPMAYIN ! Ayetini hatırlatırım siz değerli kardeşim...

Benim birçok menzile ve ismailağaya bağlı kardeşlerim vardır , hiçbirinin ağzından bizim şeyhimiz mehdi dediğini duymadım , aksine mehdinin daha çıkmadığını söylemektedirler..

Burda birilerine savunmak değil Haksızlığa karşı çıkmak bab'ından yazdım... İftira ve Kul hakk'ı hesabı verilemeyen bir Günahtır... Mahmud ustaosmanoğluda mehdi olduguna dair asla açıklama yapmamıştır.

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesinlikle yapmistir ustelik kisa bi zaman evvel aciklamistir!!!
MENSUBU OLMADIGIN CEMAATLERI BANA ANLATMA BEN BAGLIYDIM VE ANLATIYORUM!
YOKSA TARIKATLISINDA ACIKLIYAMIYORMUSUN???
ZAN YAPTIRMA AKSAM AKSAM!

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim birçok menzile ve ismailağaya bağlı kardeşlerim vardır , hiçbirinin ağzından bizim şeyhimiz mehdi dediğini duymadım , aksine mehdinin daha çıkmadığını söylemektedirler..

adnan oktar da "ben mehdi değilim" diyor. hemen akabinde de "zaten mehdi, mehdi olduğunu söylemeyecek" diye göz kırpıyor.
'istemem yan cebime koy' yani...bu deyim, iki yüzlü bid'atçileri ne kadar da iyi tanımlıyor.

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
9 yila yakin batmanda selmo koyundeki nurpiranin dergahina gidip geldim tam 9 yilimi yediler.. ve gercekten Muaz kardesin dedigi gibi kesinlikle onu Mehdi goruorduk ve nisanesi oldugunu gorenler vardi sufiler arasinda yaygindi bu inanis.. akabinde mahmud ustaosmanogluda mehdi benim demesede ben onun mehdi benim talebelerimden dedigini biliorum tabi yillar oncesindeydi.. ve ayni sekilde menzil ve benzeri tum cemaatler malesef kendilerini mehdi ilan etmislerdir kendi cemaatleri icerisinde tabiki ..ve sofiler bunu sozum ola sir gibi saklarlar.. ve sizinti oluncada inkar ederler.. eger bizlerde oralardan gelmeseydik bunlari bilmez ve bu kadar kesin ve net konusmazdik..musluman yalan soylemez musluman iftira atmaz musluman kin beslemez ve tum bunlardan Allah'a siginirim ve yine Allah'a hamd ederim sirk batakligindan kurtuldum Rabbim geride kalanlara dogru yollu gostersin ve tevhid dinini yasamayi nasip etsin .. Amin ya Muin..

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Değerli Muaz kardeşim , Tarikate bağlı olsam sendenmi korkacağım yada çekineceğim ??

Ben duyduklarımı söyledim..

Salahaddin kardeşim ; Ben Bir müslüman olarak Zahire bakarak hükmederim , ağızlarından Mehdi değildir lafını duyduktan sonra onlar için '' Mehdi demiyorlar '' Şehadetini yaparım.. Mehdi değil diyorlar Adnan oktar gibi ama istemem yan cebime koy gibi Kalb okuyucu , zan üzere , yada Müneccimlik Hallerdende Allah Subhane'ye sığınırım..

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
Salahaddin kardeşim ; Ben Bir müslüman olarak Zahire bakarak hükmederim , ağızlarından Mehdi değildir lafını duyduktan sonra onlar için '' Mehdi demiyorlar '' Şehadetini yaparım.. Mehdi değil diyorlar Adnan oktar gibi ama istemem yan cebime koy gibi Kalb okuyucu , zan üzere , yada Müneccimlik Hallerdende Allah Subhane'ye sığınırım..

ben de zahire bakıyorum ve burada daha önce o tarikarlarda bulunmuş, sonra da yollarını ayırmış olan kardeşlerin yazdıklarına bakarak onlara hüsnü zan yapıyorum. ayrıca zahire bakıtğım için ataput a "muhteşem bir insan" diyenlerin samimiyetlerine pek inanmıyorum.

harun yahya örneğinden yola çıkarak da "ben mehdi değilim" demelerinin hiçbir şeyi ispatlamayacağını düşünüyrum.

bu tabii ki onların kılavuzlarıyla ilgili fikirlerim; yoksa o tarikatlarda hasbel kader bulunan, islamı hakkıyla orada yaşayabileceğini düşünen, tam anlamıyla tevhidi bilmeyen, kısacası samimi duygularla orada bulunan insanlar için birşey demiyorum. cenab-ı Allah onlara da bize de doğru yolu göstersin. o insanlara da böyle birşeyin söz konusu olmadığı söylenmiş olabilir; tepkilerden çekindikleri için... en doğrusunu Allah bilir. ama başta da sözylediğim gibi onlara güvenmemekte haklı nedenlere sahbim. bu nedenlerin en önemlisi ise tevhidi yaralayan fikirlere sahip olmaları...

Allah(cc)'a emanet ol

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
samimi duygularla orada bulunmayan var mı ki bazılarını bazılarından ayırıyorsunuz?
sor onlara hepsi samimidir.

bu cümle, zanna uyma bahsine ilişkin cevabımdır. onlar hakkında hüsnü zan yapıp bu konuda(mehdi konusu) masum olduklarını düşünebilrim- ancak diğerleri için bu söz konusu değil. nedenlerimi ise mesajımda belirtmiştim.

herşeye rağmen iyi niyetlerinin onları sırat-ı mustaqime kavuşturmayacağını ben de biliyorum.

esselamu aleykum

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli Muaz kardeşim , Tarikate bağlı olsam sendenmi korkacağım yada çekineceğim ??

Ben duyduklarımı söyledim..

Bagli degilsin disardan duyduklarina inaniyorsun bide dusunki ben ve ben gibiler bagli idik duydukta gordukte dinledikte simdi sen kime neyi anlatmaya calisiyorsun?!
Kardan adamlarin saltanati gunesi gorene kadardir iste aynen o misal guzel bir baslik var sitede okumani tavsiye ederim
>>>>>>>>>>>>FECRI SADIK DOGDU MASKE GORULDU<<<<<<<<<<<<

https://www.islam-tr.org/tevhid/11948-rabitanin-ic-yuzu-fecr-i-sadik-dogdu-maske-goruldu-kitap.html

Ve sunuda eklemek istiyorum Islamiyete bu sekilde sirk ve bidatler ile zarar veren herkese kinliyim ister gozumun nuru olsun bu bu saatten sonra degismiyecektir Biiznillahi Teala...................

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kin'inizden dolayı bir kavme HAKSIZLIK YAPMAYIN ! Ayetini hatırlatırım siz değerli kardeşim...

Burda birilerine savunmak değil Haksızlığa karşı çıkmak bab'ından yazdım... İftira ve Kul hakk'ı hesabı verilemeyen bir Günahtır... Mahmud ustaosmanoğluda mehdi olduguna dair asla açıklama yapmamıştır.

ben de hiçbirinin ağzından şeyhimiz mehdidir lafını duymadım.ama ismailağa'nın büyük erkek hocalarından birinin misafiri olduk.aynen şunu dedi:
''yurtdışından gelen hocalar şeyhe hayran kaldılar.bizden daha çok sevdiler.biz de onun bu vasıflarına şahit oldukça diyoruz ki hz.muhammed son peygamber olarak müjdelenmeseydi şeyh ahir zaman peygamberiydi.''yani keşke şeyhimiz mehdi deseler...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben de hiçbirinin ağzından şeyhimiz mehdidir lafını duymadım.ama ismailağa'nın büyük erkek hocalarından birinin misafiri olduk.aynen şunu dedi:
''yurtdışından gelen hocalar şeyhe hayran kaldılar.bizden daha çok sevdiler.biz de onun bu vasıflarına şahit oldukça diyoruz ki hz.muhammed son peygamber olarak müjdelenmeseydi şeyh ahir zaman peygamberiydi.''yani keşke şeyhimiz mehdi deseler...

Hakimiyeti Allahtan alıp erbakana veren, İslamda olmayan Vahdeti vucud , Rabıta şirkini işleyen son peygamber he. Allaha kurban olayım tevhid ne büyük bir nimet.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah, bu târikatçılar milleti nasıl da afyonlamış !
Muaz akhi doğru dedi, kardan adamın saltanatı güneş çıkana kadardır.
Ferid Aydın da sohbetinde nakşibendiliğin 11 kuralını açıklıyordu, şeyhliğin nubuvvetten daha ileride olduğunu ve bazı evli kadınların kutsandığını anlatıyordu.

Allah bu bataklıkdan kurtulan kardeşlerimizin îmânlarını daha da kuvvetlendirsin, hâlâ orada olanları da bir an önce kurtarsın ve tek bir Allah'a îmân edebilmeyi nasîb etsin, âmîn.

L Çevrimdışı

lieclillah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

evet mahmud ben mehdiyim demiyor '' mehdi benim talabelerimin arasindan cikacaktir diyor'' talebelerinden mehdi cikiyorsa mahmud kendini ne konumda goruyor sen dusun.

diyelimki menzildeki ben mehdiyim demiyor peki bir muridin ''biz gece kac defa dondugunu biliriz diyen bir adam'' neden bu soylentilerinin onune gecmiyor?(dogru degilse) cunku menzilciler seyhlerini mehdi olarak kabul ediyor ve bunu soylemekten cekinmiyorlar.gavsin torunlari yakin arkadaslarimdi ordan biliyorum.

Üst Ana Sayfa Alt