Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Rasuller Günahsızdır

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

@Muvahhid Hanif Şu kitabı oku: PEYGAMBERSİZ KUR'ÂNCILAR ve Kur'ân'ın Anlaşılıp Yaşanmasında Sünneti Değersizleştirme Gayretleri - Hadim Hüseyin İlahi Bahş; daha sonrada şu kitabı: Buharinin Kaynakları - Fuat Sezgin

Değerli Şeyh Asrımızın En Büyük Muhaddisi Allâme Nâsıruddin El-Albânî (Rahimehullah)'a sorulan üç soru ve yanıtı; https://www.islam-tr.org/konu/hadis-inkarciligi-hakkinda-3-soru-ve-cevabi.18134/

“Allah’a ve Rasulüne itaat edin; umulur ki merhamet olunursunuz.”

Âl-i İmran: 132

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Yahudiler yetmişbir fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmişi cehenneme. Hristiyanlar yetmişiki fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmişbiri cehenneme. Benim ümmetimde yetmişüç fırkaya ayrılacaktır, biri cennete yetmişikisi cehenneme.’ dedi. Sahabeler:

−O kurtuluşa erenler kimdir? Ya Rasulallah diye sordular. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘Onlar benim ve ashabımın gittiği yolundan gidenlerdir’ dedi.”

Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mace

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

@Muvahhid Hanif Şu kitabı oku: PEYGAMBERSİZ KUR'ÂNCILAR ve Kur'ân'ın Anlaşılıp Yaşanmasında Sünneti Değersizleştirme Gayretleri - Hadim Hüseyin İlahi Bahş; daha sonrada şu kitabı: Buharinin Kaynakları - Fuat Sezgin

Değerli Şeyh Asrımızın En Büyük Muhaddisi Allâme Nâsıruddin El-Albânî (Rahimehullah)'a sorulan üç soru ve yanıtı; https://www.islam-tr.org/konu/albaniye-3-soru-ve-cevabi.18134/

“Allah’a ve Rasulüne itaat edin; umulur ki merhamet olunursunuz.”

Âl-i İmran: 132

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Yahudiler yetmişbir fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmişi cehenneme. Hristiyanlar yetmişiki fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmişbiri cehenneme. Benim ümmetimde yetmişüç fırkaya ayrılacaktır, biri cennete yetmişikisi cehenneme.’ dedi. Sahabeler:

−O kurtuluşa erenler kimdir? Ya Rasulallah diye sordular. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘Onlar benim ve ashabımın gittiği yolundan gidenlerdir’ dedi.”

Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mace

E-kitap olarak var mı bunlar?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
E-kitap olarak var mı bunlar?

Şuan için yok. İkiside çok değerli eserler olduğu için kitaptan okumak daha yararlı olacaktır -üzerine not alabilmen, önemli yerlerin altını çizebilmen için vesaire-. Zaten elektironik kitaptan pek okunmuyor bu tür bilgi içerikli kitaplar -ben elektronik ortamdaki kitaplardan verim alamıyorum-. Sizlere tavsiyem kulakdan duyma konuşmamanız -bende öyleydim bir ara, sanırdım ki alimler(!) yanılmaz(!) ve yanıltmazlar(!)-. Öncelikli kaynaklarımız Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet olsun. Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet'ten anlayamadıklarımnız için Ehl-i Sünnet Ve'l-Cemaat'in İmamlarına ve onların yazdıkları kitaplara başvuralım. İnşeallah anlayacaksınızdır. Daha da anlayamazsanız gelin burada bizlerle paylaşın. Zaten İmanın en önemlisi Gayba İmandır -yanılmıyorumdur İnşeallah-. Onun için aklın algılayamadığı şeylerde fazla zorlama. Şuan başım ağrıyor onun için tatmin edici şeyler yazamadım belki hakkını helal et. Dua et İnşeallah. Selametle.

Mesaj düzenlendi.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muvahhid Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Birtane mealci daha ... :)

Yemin olsun ki Biz Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var? (Kamer 17)

Onlar Kur'an'ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalpleri mi kilitli? (Muhammed 24)

Biz bu Kur'an'da her türlü örneği verdik. Yine de onların çoğu kâfirlikte direndi. (İsra 89)

İşte biz onu (Kur'ân'ı) böylece, apaçık âyetler olarak indirdik. Şüphesiz Allah dilediğini doğru yola eriştirir. (Hac 16)

Bu (Kur'ân) insanlar için bir açıklama, Allah'dan gereğince korkanlar için doğru yolu gösterme ve bir öğüttür. (Al-i İmran 138)

Biz sana bu kitabı (Kur'ân'ı) sırf hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklaman için ve iman edecek topluma bir hidayet, bir rahmet olsun diye indirdik. (Nahl 64)

M Çevrimdışı

Muvahhid Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muvahhid Hanif; Soruma cevab mı verdiğini düşünüyorsun da bir de soru soruyorsun?
Ben sana hadisle ilgili ayetleri buraya yapıştır mı dedim?
Sorumu tekrar soruyorum; Koyduğun ayetlere göre bu hadis sahih mi, yoksa uydurma mı?

Abdulmuizz Fida; Sorunu cevaplamadığımı mı düşünüyorsun da bir de tekrar aynı soruyu soruyorsun? Ben sana "aynı soruyu tekrar sor" mu dedim?

Paylaştığın rivayetin Kur'an'la çelişmediğini /Allah'ın ayetlerine ters düşmediğini göstermek için Kur'an'dan örnek gösterdim. Salât vakti ve tevbe ile ilgili bir söz paylaşmadın mı? Ben de salât vakti ve tevbe ile ilgili ayetlerden alıntı yapmadım mı? Bundan daha açık ve net bir cevap olabilir mi? La Fontaine masallarından alıntı yapacak halim yok.

Uydurulan dindeki peygamber; gayb haberleri veriyor, hatta kıyametle ilgili sözler sarfediyor, parmağından su akıtıyor, Mescid-i Nebevi'deki Hannane denen kütük ağlıyor; peygamber ağlayan kütüğe sarılınca kütük ağlamaktan vazgeçiyor, deve sidiği içilmesini tavsiye ediyor ve bunlar gibi bir sürü uyduruk rivayet ve iftira...

İndirilen dindeki peygamber ise; gaybı bilmediğini söylüyor, kendisine ve insanlara ne yapılacağını da bilmedini söylüyor, "ben de sizin gibi bir insanım" diyor, "kıyamet vaktini sadece Allah bilir" diyor, Allah arafından "günahların için bağışlanma dile" diye uyarılıyor, insanlar iman etmiyor diye kendine kıymayı düşünüyor, Allah tarafından " Az kalsın, seni bile sana vahyettiğimizden başka bir şeyi uydurup, Bize mal etmen için akılları sıra kandıracak ve ancak o takdirde seni dost edineceklerdi.Eğer sana sebat vermeseydik nerdeyse azıcık da olsa onlara meyledecektin. O takdirde de hem hayatın, hem de ölümün acısını sana kat kat tattırırdık. Sonra Bize karşı hiçbir yardımcı da bulamazdın." şeklinde ikaz ediliyor, hiçbir metafizik/doğa üstü mücize göstermiyor. Allah Rasulullah'ın hiçbir metafizik/doğaüstü mucize göstermeyeceğini; İsra 59, Enbiya 5 ve 6, Rad 7, Rad 27 ve Ankebut 50. ayetlerde haber veriyor.

Uydurulan dindeki peygamber ile indirilen dindeki peygamber çok farklı. Uydurma rivayetlerde anlatılan peygamber ile Kur'an'da anlatılan peygamber birbirine hiç benzemiyor.

Sorumu tekrar soruyorum; Önceki mesajımda paylaştığım ayetler ve Kur'anla çelişmeyen/Allah'ın ayetlerine ters düşmeyen hadisler hakkında ne düşünüyorsun?

M Çevrimdışı

Muvahhid Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nebi ve Rasuller zina,kumar,yalan ve Allah swt sirk kosma ameli isleyebilir mi ?

Allah Kur'an'da Rasulullah'ın günahları hakkında detaylara girmemiş. Sadece günahları hakkında genel bir ifade kullanmış. Allah ayrıntıya girmemişse, kimsenin ayrıntya girmek gibi bir yetkisi/lüksü/hakkı yoktur. Muhammed 19, Fetih 2, Mümin 55. ayetlerde Allah Rasulullah'ın günahları olduğunu söylüyor. Allah'ın ayetlerine iman etmek zorundayım. Kur'an ayetlerini inkar edersem kafir olurum. Allah korusun.

M Çevrimdışı

Muvahhid Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tevbe etmek günah işlendiğindemi olur sadece tevbe etmenin faziletiyle alakası olmasın sakın

Allah Kur'an'da Rasulullah'ın günahlarından bahsederken "Tevbe etmenin faziletiyle alakası olmasın sakın" demiyor. İnsanları tevbeye davet eden ayetler Kur'an'ın farklı yerlerinde mevcut. Lakin Rasulullah'ın günahlarından bahserken "Günahın için bağışlanma dile" diyor. Kafamıza göre bir peygamber profili çizmek gibi bir yetkimiz yok. Biz Allah'a Rasulullah'ı öğretemeyiz, tanıtamayız. Allah bize Rasulullah'ı öğretir ve tanıtır.

M Çevrimdışı

Muvahhid Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Seyyid Talha bin Asım; Kur'an oku.

Kendilerine okunan Kitabı (Kur'anı) sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? Şüphesiz inanan bir toplum için bunda bir rahmet ve öğüt vardır. (Ankebut 51)

Gerçek şu: Bu Kur'an sana ve toplumuna elbetteki bir hatırlatıcı/bir düşündürücü/bir şeref/bir öğüttür. Bundan (Kur'an'dan) sorumlu tutulacaksınız. (Zuhruf 44)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Muvahhid Hanif;
Bu rivâyete Kur'ana göre ne hüküm veriyorsun? Neden?
"Vakit geçmeden önce namazı kılmaya, ölümden önce de tevbe etmeye acele edin"

Muvahhid Hanif; Soruma cevab mı verdiğini düşünüyorsun da bir de soru soruyorsun?
Ben sana hadisle ilgili ayetleri buraya yapıştır mı dedim?
Sorumu tekrar soruyorum; Koyduğun ayetlere göre bu hadis sahih mi, yoksa uydurma mı?

Abdulmuizz Fida; Sorunu cevaplamadığımı mı düşünüyorsun da bir de tekrar aynı soruyu soruyorsun? Ben sana "aynı soruyu tekrar sor" mu dedim?

Mutezili sapığı önce ne sorduğumu iyi oku, anla ve istenen cevabı vermesini öğren. Daha apaçık Kur'an-ı anlayamayan bizim yazımızı anlayabilir mi desene.

Paylaştığın rivayetin Kur'an'la çelişmediğini /Allah'ın ayetlerine ters düşmediğini göstermek için Kur'an'dan örnek gösterdim. Salât vakti ve tevbe ile ilgili bir söz paylaşmadın mı? Ben de salât vakti ve tevbe ile ilgili ayetlerden alıntı yapmadım mı? Bundan daha açık ve net bir cevap olabilir mi? La Fontaine masallarından alıntı yapacak halim yok.
Akıl yerine oturağını kullanan şahıs, aklını kullanabilseydin benim o hadisi neden sorduğumu idrak etmeye çalışır, bodozlama atlayıp sahihlemeye çalışmazdın! Sanki Kur'anda rivâyetle ilgili ayetlerin olduğunu bilmiyoruz da hemen ayetler ekleyip Kurana uygun diyerek sahihliyorsun. Zaten Kurana uygun diye sana o rivayeti sordum ama nerde sende o beyin? Kur'ana uygun diye uydurma hadisi bile sahihledin ya seni sapık seni ...
Uydurulan dindeki peygamber; gayb haberleri veriyor, hatta kıyametle ilgili sözler sarfediyor, parmağından su akıtıyor, Mescid-i Nebevi'deki Hannane denen kütük ağlıyor; peygamber ağlayan kütüğe sarılınca kütük ağlamaktan vazgeçiyor, deve sidiği içilmesini tavsiye ediyor ve bunlar gibi bir sürü uyduruk rivayet ve iftira...
Uydurulan din, sahih hadisi kıt beyniyle salt Kur'ana uyup uymuyor diye sahihlemeye veya reddetmeye çalışan Mutezili dinindir!
Hangi Usûl-u Hadis okudun da, muhaddis kesildin başımıza? Uydurma rivâyetler var diye sahih hadis munkeri olmak zorunda mıyız?
Kur'anın hangi ayeti sana peygamberin mucizelerini inkâr et diyor?
Peygamberi kendin gibi müptezelleştirerek (sıradanlaştırarak), Rasulullahı sadece postacı konumuna düşürerek Kur'ana uymuş mu oluyorsun seni sivri akıllı.

İndirilen dindeki peygamber ise; gaybı bilmediğini söylüyor, kendisine ve insanlara ne yapılacağını da bilmedini söylüyor, "ben de sizin gibi bir insanım" diyor, "kıyamet vaktini sadece Allah bilir" diyor, Allah arafından "günahların için bağışlanma dile" diye uyarılıyor, insanlar iman etmiyor diye kendine kıymayı düşünüyor, Allah tarafından " Az kalsın, seni bile sana vahyettiğimizden başka bir şeyi uydurup, Bize mal etmen için akılları sıra kandıracak ve ancak o takdirde seni dost edineceklerdi.Eğer sana sebat vermeseydik nerdeyse azıcık da olsa onlara meyledecektin. O takdirde de hem hayatın, hem de ölümün acısını sana kat kat tattırırdık. Sonra Bize karşı hiçbir yardımcı da bulamazdın." şeklinde ikaz ediliyor, hiçbir metafizik/doğa üstü mücize göstermiyor. Allah Rasulullah'ın hiçbir metafizik/doğaüstü mucize göstermeyeceğini; İsra 59, Enbiya 5 ve 6, Rad 7, Rad 27 ve Ankebut 50. ayetlerde haber veriyor.

Uydurulan dindeki peygamber ile indirilen dindeki peygamber çok farklı. Uydurma rivayetlerde anlatılan peygamber ile Kur'an'da anlatılan peygamber birbirine hiç benzemiyor.

Sorumu tekrar soruyorum; Önceki mesajımda paylaştığım ayetler ve Kur'anla çelişmeyen/Allah'ın ayetlerine ters düşmeyen hadisler hakkında ne düşünüyorsun?

Peygamber (s.a.v.) beşeri yönü (kendinden menkul) olarak gayb-ı tâbi ki bilmez, fakat ayrıca Rasul olması hasebiyle Cin suresinde ve Âraf suresinde Allah (c.c.) peygamberlerinin bazılarına, (Allah'ın) dilediği miktarda gaybi bildirebileceğini bildirdiği nasla sabitken, Hadis usulunce sahihliği onaylanmış hadisleri, kıt beyninle Kur'an-ı bir bütün olarak algılayamadan hâla reddedecek misin?
Allah sana hidâyet versin, burada sana yapabilecek bir şeyimiz kalmadığını görüyorum. Tedaviye de tepki vermiyorsun, aksine mikrobunu yaydığından seni buradan itlaf ediyoruz.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Seyyid Talha bin Asım; Kur'an oku.

Kendilerine okunan Kitabı (Kur'anı) sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? Şüphesiz inanan bir toplum için bunda bir rahmet ve öğüt vardır. (Ankebut 51)

Gerçek şu: Bu Kur'an sana ve toplumuna elbetteki bir hatırlatıcı/bir düşündürücü/bir şeref/bir öğüttür. Bundan (Kur'an'dan) sorumlu tutulacaksınız. (Zuhruf 44)

Senin bahsettiğin "Kur'an", Müslümanların -yani bizim- kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim ise ben zaten okuyorum -ama yinede tavsiyen için sağol-. Bak @Muvahhid Hanif fazla bir şey bilmediğin çok belli aynı ayetleri evirip çevirip yazıyorsun. Kur'an-ı Kerim'i anlamanın da bir usulü var. Bektaşilik yapma. Sanki biz sana "Kur'an-ı Kerim okuma!!" demişiz gibi muamele yapıyorsun. Şimdi sana bir soru soruyorum; Selefin yolumu daha faziletli/daha doğru yoksa sonradan çıkma yol mu? Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem yaşarken ne ile hükmediliyorsa şuan bizlerde Ehl-i Sünnet Ve'l-Cemaat olarak onun ile hükmediyoruz. Okuma alışkanlığın pek yok galiba. Sana önerdiğim kitaplar bu konu kavraman için yeterliydi İnşeallah. Sana ve hocalarına yazıklar olsun ki sonradan çıkmış, selefin yolundan sapmışsınız.

Yüzleri ateşte evrilip çevrildiği gün: Eyvah bize! Keşke Allah’a itaat etseydik, Nebi’ye de itaat etseydik! derler. Ey Rabbimiz! Biz reislerimize ve büyüklerimize uyduk da onlar bizi yoldan saptırdılar, derler. Rabbimiz! Onlara iki kat azap ver ve onları büyük bir lânetle rahmetinden kov. (Ahzâb Suresi, 66-68)

Ayrıca paylaşmak istedim;

“Bununla beraber onların içtihatları neticesinde zelle denilen küçük yanılgıları olabilir. Bu yanılgıları da Allahu Teâlâ vahiyle düzeltir.”

Enfal 67, Tevbe 43, Tahrim 1, Abese 1-11

Bu yanılgılar onların masumluğuna ve risaletlerine zarar vermediği gibi, hata yapmayan birer ilah olmadıklarına da örnek ve delil teşkil etmektedir. (Sahih Hadisler Ekibi)

Allah-u Teâlâ onları insanlar içerisinde itaat edilecek tek örnek ve numune kişiler yapmıştır. Allah’ın sevmediği fiilleri toplumlarına yasakladıkları halde kendilerinin yapmaları risalet için ihanet sayılır. Bununla beraber onların içtihatları neticesi zelle dediğimiz yanılgılar olabilir. Bu yanılgıları onların risaletine etki etmediği gibi onların ilah olmadığına, birer beşer olduğuna en güzel bir örnektir. (Sahih Hadisler Ekibi)

Cevap yamak için, yazma!! Ayak direyerek Müslümanların vaktini boşa harcıyorsun.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Kur'an'da Rasulullah'ın günahları hakkında detaylara girmemiş. Sadece günahları hakkında genel bir ifade kullanmış. Allah ayrıntıya girmemişse, kimsenin ayrıntya girmek gibi bir yetkisi/lüksü/hakkı yoktur. Muhammed 19, Fetih 2, Mümin 55. ayetlerde Allah Rasulullah'ın günahları olduğunu söylüyor. Allah'ın ayetlerine iman etmek zorundayım. Kur'an ayetlerini inkar edersem kafir olurum. Allah korusun.
Nebi ve Rasuller yapmis olduklari bu filleri kasitsiz olarak sehven yapmislardir.
Araf 18-24,Kasas 15-17,enbiya 57-63 vb ayetlerde nebilerin ayaklari haktan batila kaydi mansinda degil daha evla olani birakip evla olmayani yapmalaridir.Yine bu fiillerini bazilarinda kendilerine vahiy gelmeden once yapilmis vahiy geldikten sonra ki bu fiillerinde uyarilar almislardir.Abese 1-11 ayeti ve Allah rasulu saw bal serbetini kendine yasak etmesi uzerine Allah swt kendisini Tahrim 1 ile uyarmasi gibi.

Nebileri gunah sahibi kilip basibos bir posizyonda birakmak en cok Aklin dindeki sahasini artirmaya yarar.Aklin ise mahsumiyetten korunmuslugu yoktur.

Son düzenleme:
Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bunun üzerine Rabbı onu güzel bir kabul ile karşıladı. Onu güzel bir bitki gibi yetiştirdi. Zekeriyya'nın himayesine verdi. Zekeriyya mihraba her girişinde onun yanında bir yiyecek bulurdu. Ey Meryem, bu sana nereden? derdi. O da: Allah tarafından, derdi. Şüphe yok ki Allah, dilediğini hesapsız rızıklandırır.(ali imran 37)
kuranda geçen h.z meryem için bu mucizeyede inanmıyorsun ozaman,yada musa (a.s) ın denizi yarmasını,elindeki yada asasının yılan olmasınada,yunus (a.s)balığın karnından çıkmasına hiçbirine inanmıyorsun ozaman.Allah teala bu sevgili kullarına nebilerine mucize verirken neden son nebisi en sevgili kulu muhammed(s.a.v) e mucize vermesin.Allah istediği takdirde nebisine (s.a.v) e ayı da yardırdı,israya da çıkarttı,kalbindeki şeytanın nasibinide aldırdı.Allah teala ol derse herşey olur bunu unutma...kendinle çeliyorsun işte.birde aklına çok güveniyorsun madem, aklet rasullerin günahları olsaydı insanlar onlara inanırmıydı,siz önce kendinizi düzeltin demezlermiydi...

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun üzerine Rabbı onu güzel bir kabul ile karşıladı. Onu güzel bir bitki gibi yetiştirdi. Zekeriyya'nın himayesine verdi. Zekeriyya mihraba her girişinde onun yanında bir yiyecek bulurdu. Ey Meryem, bu sana nereden? derdi. O da: Allah tarafından, derdi. Şüphe yok ki Allah, dilediğini hesapsız rızıklandırır.(ali imran 37)
kuranda geçen h.z meryem için bu mucizeyede inanmıyorsun ozaman,yada musa (a.s) ın denizi yarmasını,elindeki yada asasının yılan olmasınada,yunus (a.s)balığın karnından çıkmasına hiçbirine inanmıyorsun ozaman.Allah teala bu sevgili kullarına nebilerine mucize verirken neden son nebisi en sevgili kulu muhammed(s.a.v) e mucize vermesin.Allah istediği takdirde nebisine (s.a.v) e ayı da yardırdı,israya da çıkarttı,kalbindeki şeytanın nasibinide aldırdı.Allah teala ol derse herşey olur bunu unutma...kendinle çeliyorsun işte.birde aklına çok güveniyorsun madem, aklet rasullerin günahları olsaydı insanlar onlara inanırmıydı,siz önce kendinizi düzeltin demezlermiydi...

Adam o mucizelere inanmaz ahi. O müthiş akıl küpü beyini ile teviller yapar. Mustafa bidatoğlunun mealında yazılanlar gibi inanıyor bu adam. Mustafa taşkınoğlu resmen musa aleyhısselam'ın denizi değil bi çamuru yarıp çamurdan geçtiğini söylüyor. Al sana tevil :)

Üst Ana Sayfa Alt