Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Reina Saldırganı Yakalandı

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu yamyam ile birlikde yakalanan kadınların fotoğraflarına bakınca pekde islami eylem görüntüsü yok

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi Işid Türkiye ye deseki elimde şu kadar askeriniz var verin adamımızı alın askerlerinizi al sana yepyeni bir gündem :kötü:

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi Işid Türkiye ye deseki elimde şu kadar askeriniz var verin adamımızı alın askerlerinizi al sana yepyeni bir gündem :kötü:

genel kurmay başkanını kaçırsınlar yinede türkiye bu adamla takas yapmaz

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O bu degılde onca zulumden kacıp ulkemıze sıgınan turk asıllı gocmenler cecen afgan vs hıc ıyı olmayacak bu.
Hayır anlamadıgım nokta su, bır ınsan nasıl bu kadar dusuncesız olurda boyle bır ıse kalkısıp hem kendını hemde onca ınsanı tehlıkeye atar.
Hemde yaptıgı ıs ne kurana nede ISlama uymuyorken.
ALLAH zulcelal yolumuzu kalbımızı ayaklarımızı ıslamdan kendı yolundan sasırtmasın.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O bu degılde onca zulumden kacıp ulkemıze sıgınan turk asıllı gocmenler cecen afgan vs hıc ıyı olmayacak bu.
Hayır anlamadıgım nokta su, bır ınsan nasıl bu kadar dusuncesız olurda boyle bır ıse kalkısıp hem kendını hemde onca ınsanı tehlıkeye atar.
Hemde yaptıgı ıs ne kurana nede ISlama uymuyorken.
ALLAH zulcelal yolumuzu kalbımızı ayaklarımızı ıslamdan kendı yolundan sasırtmasın.
Amin ...
Geçenlerde sırf bu adama benziyor diye bir garibanı linç ediyorlardı. Bunların zararı en çok Müslümanlara oldu . Birisi yazmış önceden insanlara tevhidi anlatıyorduk şimdi Işid çi olmadığımızı anlatmak zorunda kalıyoruz diye maalesef doğru:(

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin ...
Geçenlerde sırf bu adama benziyor diye bir garibanı linç ediyorlardı. Bunların zararı en çok Müslümanlara oldu . Birisi yazmış önceden insanlara tevhidi anlatıyorduk şimdi Işid çi olmadığımızı anlatmak zorunda kalıyoruz diye maalesef doğru:(

önceden insanlara tevhidi anlatıyorduk şimdi Işid çi olmadığımızı anlatmak zorunda kalıyoruz diye maalesef doğru

Bu soz o kadar dogru kı abım :(

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşid bu saldırıyı kabul ediyor mu? Yukarıda yorum yapan bi arkadaş yanındaki kadınların açık olduğunu söylemiş. Okuyunca benimde aklıma takıldı. Gerçi bu işin hiç birtarafını anlayabilmiş değilim. Adam bir yere baskına gidiyor polisi görünce buraya gelip sağa sola ateş ediyor 40 kişiyi öldürüp kaçıncaya kadar polisler gelmiyor. Sonra adamın resmi televizyonlarda dolaşıyor. Adamın telefonundan mı çıkmış anlamadım. Sonrasında adam gene istanbulda çıkıyor. İstanbuldan kaçamayacak birisi olmasa gerek. Gitse anadoluya bu kadar riskli olmayacak. Vardır bi bildikleri.. Bu caniliği yapan adamlarda akıl olsaydı gerçi caniliği yapmazlardı..

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
İşid bu saldırıyı kabul ediyor mu? Yukarıda yorum yapan bi arkadaş yanındaki kadınların açık olduğunu söylemiş. Okuyunca benimde aklıma takıldı. Gerçi bu işin hiç birtarafını anlayabilmiş değilim. Adam bir yere baskına gidiyor polisi görünce buraya gelip sağa sola ateş ediyor 40 kişiyi öldürüp kaçıncaya kadar polisler gelmiyor. Sonra adamın resmi televizyonlarda dolaşıyor. Adamın telefonundan mı çıkmış anlamadım. Sonrasında adam gene istanbulda çıkıyor. İstanbuldan kaçamayacak birisi olmasa gerek. Gitse anadoluya bu kadar riskli olmayacak. Vardır bi bildikleri.. Bu caniliği yapan adamlarda akıl olsaydı gerçi caniliği yapmazlardı..

IŞİD'in Türkçe resmi yayın organı saldırıyı bir çok defa üstlendi abi.

Fotoğraf ve videosu da telefonundan çıkmış. Saldırı günü düşürmüş sanırım.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yanındaki kadınlar ani bir baskın olduğu için örtünememiş olabilirler. Ama ben daha önceki adamın görüntülerinde sanki elinde sigarayla görmüştüm yanlış hatırlıyor olabilirim. Malum Işid in sigaraya bakışı belliydi. Şu dönemde at izi it izine karışmış durumda kim kiminle beraber anlayamıyorsun.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vali isid baglantısı oldugunu acıklamış.
Yakalandıkları ewde üc bayan iki erkek bulunuyor.
İsıdin sahte mücahidleri , israilin kolasıni , amerikanın malborasını , cahillerinde etlerini yiyorlardı..Kafirlere hersey serbest..Yakın bir vakitte namazda okunan rabbena dualarını cıkardıklarını duydum..

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yanındaki kadınlar ani bir baskın olduğu için örtünememiş olabilirler. Ama ben daha önceki adamın görüntülerinde sanki elinde sigarayla görmüştüm yanlış hatırlıyor olabilirim. Malum Işid in sigaraya bakışı belliydi. Şu dönemde at izi it izine karışmış durumda kim kiminle beraber anlayamıyorsun.
Abi yanındaki kadınların ani baskından dolayı örtünemedikleri bana pek gerçekçi gibi gelmiyor, hakkını helal et Mustafa Sabri abi:) Kadınların tesettüründen önce şunu sorgulamak lazım; Bir evde 5 kişi var, bunların 2'si erkek, 3'ü kadın...Ve bu 5 kişi birbirine haram, nasıl oluyorda birbirine haram olan bu 5 kişi erkek-kadın karışık bir evde ikamet edebiliyorlar? Önce bunu sorgulamak lazım.Ben yolda zor durumda olan bir bayan bile gördüğümde arabama alıp almamakta tereddüt ederken, bu çakma hilafetçiler nasıl aynı evde, hem de perdeleri bile güneşlikle izole edilmiş kapalı bir mekanda rahat rahat dost hayatı gibi bir hayat yaşayabiliyorlar? Eğer bunlar hakkaten İşidçiyse İşidin foyası tamamen ortaya çıkmış oldu.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi yanındaki kadınların ani baskından dolayı örtünemedikleri bana pek gerçekçi gibi gelmiyor, hakkını helal et Mustafa Sabri abi:) Kadınların tesettüründen önce şunu sorgulamak lazım; Bir evde 5 kişi var, bunların 2'si erkek, 3'ü kadın...Ve bu 5 kişi birbirine haram, nasıl oluyorda birbirine haram olan bu 5 kişi erkek-kadın karışık bir evde ikamet edebiliyorlar? Önce bunu sorgulamak lazım.Ben yolda zor durumda olan bir bayan bile gördüğümde arabama alıp almamakta tereddüt ederken, bu çakma hilafetçiler nasıl aynı evde, hem de perdeleri bile güneşlikle izole edilmiş kapalı bir mekanda rahat rahat dost hayatı gibi bir hayat yaşabiliyorlar? Eğer bunlar hakkaten İşidçiyse İşidin foyası tamamen ortaya çıkmış oldu.
Haklısın Kardeşim nereden baksan ayrı bir sıkıntı insan yorum yapamıyor. Biz olayları basından takip ediyoruz mesela evde 200.000 dolara yakın para olduğu söyleniyor eğer doğruysa bu bile çok garip. Aynı evde kalmalarına bir kılıf bulmaları zor değil.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sokakta yada halkin cogunlugunun soyledigi gibi yorumlr

bizler sokakdayız

"Bir kimsenin "İnsanlar helak oldu!" dediğini duyarsanız, bilin ki o, kendisi, herkesten çok helak olandır." (Müslim, Birr 139, (2623); Muvatta, Kelam 2, (2, 989); Ebu Davud; Edeb 85, (4983)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi