Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Çekmek Haram Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Musab98

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Suud müftülerinden Said el-Fevzan, resim çekmenin zaruret dışında her türlüsünün haram olduğunu söylemiş. Bu fetvanın hükmü doğru mu?

M Çevrimdışı

Musab98

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca ehl-i sünnet hadislerinde her türlü animasyonun haram olduğu söyleniyor. Neden böyle bir resim seçtiniz bana avatar için? Şii-Alevi filan mısınız?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ayrıca ehl-i sünnet hadislerinde her türlü animasyonun haram olduğu söyleniyor. Neden böyle bir resim seçtiniz bana avatar için? Şii-Alevi filan mısınız?

Öncelikle o suud müftüsünün fetvasidir, fetvaya uyani baglar. Hoca fetvayi verirken dahi resminin cekildiginden haberi yok sanirm!

Sonrasinda hangi kafayla yaziyorsunki avatar secimini sii ve alevilikle bagdastiriyorsun. Sunni kardesimiz, avatari profilinizden degistirebilirsiniz! Böyle gereksiz sekilde mesajlar yazmamani umuyorum,zira önümüz ramazan, bos seylerle ugrasmayalim.

Konu kilitlenmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt