Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resimli Ayetler

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
AL-i_iMRAN_97_jpg_2_.jpg


AL-i_iMRAN_96_jpg_2_.jpg


AL-i_iMRAN_13_jpg_1_.jpg


ali_imran_133.jpg


AL-i_iMRAN_85_jpg.jpg


bakara_114.jpg


RAHMAN%2037-38_jpg.jpg


RAHMAN%2022-23_jpg.jpg


ENAM%20120_jpg.jpg


Allah_Korkusu3.jpg


23.jpg
 
Esra Çevrimdışı

Esra

Üye
İslam-TR Üyesi
"Ey mü'minler! Başınıza gelen imtihan, musibet, acı ve kaybettiğiniz şeylerden dolayı sakın gevşemeyin, zaafa düşmeyin ve üzülmeyin. Şayet gerçek iman sahipleri iseniz, her zaman kafirlerden üstün olduğunuzu bilin. İman ve akide bakımından onlardan çok üstünsünüz. Çünkü sizler, yalnız Allah'a ibadet eder, yalnız Allah'ın kanunlarına uyarsınız. Fakat kafirler, Allah'ın yarattığı varlıklara ibadet eder ve o varlıkların koymuş olduğu kanunlarla hayatlarına yön verirler.

Ey mü'minler! siz üstünsünüz. Çünkü sizler insanlara hidayeti gösteren, onları hem dünya hem de ahirette mutlu edecek sistem ve inanca çağıran kimselersiniz. Halbuki kafirler Allah'ın hidayet yolundan uzakta, sapıklık içindedirler. İşte onlar hayvanlardan daha aşağı seviyededirler.

Ey mü'minler! Sizler, Allah'ın gösterdiği yola tabi oldukça ve bu konuda hiçbir taviz vermedikçe, kıyamete kadar kafirlerden hep üstün olacaksınız. Bu, hem dünyada hem de ahirette böyle olacaktır.

Sizler gerçekten mü'min iseniz, iman edenlerle münafıkları ayırt etmek için, imtihan olarak başlarınıza gelen musibet ve yenilgilerden dolayı zaafa düşmeyin. Kaybettiklerinizden dolayı üzülmeyin. Bu Allah'ın değişmez bir kanunudur. Eğer sabrederseniz sonunda zafer sizin olacaktır."

Bu ayet, Allah (c.c)'nun mü'minlere, mü'minlerin her zaman kafirlerden üstün olacaklarını ve ileride zafere ulaşacaklarını bildiren açık bir müjdesidir.
 
ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi öyle bir resim koymuşlarki arkaya daha ayeti okumadan... Onlar ki; ayakta, oturarak ve yanları üstü yatarken Allah'ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışını düşünürler. Rabbımız; Sen bunları boşuna yaratmadın. Sen pak ve münezzehsin. Bizi, o ateş azabından koru. الَّذِينَ يَذْكُرُونَ اللّهَ قِيَامًا وَقُعُودًا وَعَلَىَ جُنُوبِهِمْ وَيَتَفَكَّرُونَ فِي خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هَذا بَاطِلاً سُبْحَانَكَ فَقِنَا عَذَابَ النَّارِ bu ayet aklıma geldi...
ÂLİ İMRÂN - 191

<font color="#333333"><span style="font-family: arial">


 
Üst Ana Sayfa Alt