Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rize'de Selef Akidesine Mensup Cemaat Arıyorum.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ahiler rize de selefi akidesine mensub bir cemaat bilen varsa bana ulaşsın lütfen.Etrafımda bolca kafir olduğundan Müslüman yüzü görmeye hasret kaldım.Her ne kadar çoğu kişiye tebliğ yapsam da destek arıyor insan.O yüzden bana yardım edecek ahiler veya ilim dersleri alacağım bir cemaat varsa blen kardeşler söylesin lütfen.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman yüzü görmeye hasret kaldım ?

Yolda yürüyenleri dışardakileri tekfir ettin diyelim camidekileride mi tekfir ettin ?

etrafındakiler kafirse rizede yüzbinlerce kişi yaşıyor biraz etrafından uzaklaş ))

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yolda yürüyenleri dışardakileri tekfir ettin diyelim camidekileride mi tekfir ettin ?

etrafındakiler kafirse rizede yüzbinlerce kişi yaşıyor biraz etrafından uzaklaş ))

bu ayrıntıyı gözden kaçırmışım, fmtrk akhi maruzatını yanlış bir şekilde anlatmış olabilir

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ahi tabiki de tekfir etmedim lafın gelişi söyledim onu ne demek istediğimi anladın ama dalga geçiyorsun galiba :)

A Çevrimdışı

asbeng

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

rizeli asım yılmaz hoca var epey yaşlı onun cemaatini sor ama size biraz tekfirci kaçabilir

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ebu hamza Çevrimdışı

ebu hamza

Üye
İslam-TR Üyesi
bir kardeşim var genç orada yavas yavas esnaf ve okuldan arkadaslari ile ufak risaleleri okuyormus 10 kişi filan oluyormuş

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Amin insaallah yerine kimse gecmedi galiba bu rizenin hali hayir olur insaallah allah hidayet ederde duzelir insaallah tek basina olmak zor insan kardesini ariyor sagda solda carsida pazarda ama yok sofisi bol ama selefi yok yada ben bilmiyorum

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben 2 senedir Rizedeyim.O kadar insanlarla tanıştım ki.Bazen oldu bunlara kayacağım diye korktuğum oldu.Bazen kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu.Yanında bir muvahhid kardeşinin olmaması o kadar büyük sıkıntı ki.Sen yalnız kalıyorsun ve din hakkında nefsiye hareket eden insanların arasında kalıyorsun.Bazılarına tebliğ ettim tebliği alanlar oldular ama onlar tam kıvama gelmişken başka şehirlere geçtiler ve öğrendiğime göre bazıları namazı bile kılmamaya başladılar.Bu sene Rize'den memleketime geçiş yapmak için çaba sarfetmeye başladım.

Üst Ana Sayfa Alt