Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Rojava Yalanları Ve Alçaklığın Sınır Tanımazlığı

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye’de Baas rejiminin katliam görüntülerinin Nusra’nın katlettiği Kürtler diye sunulması PKK medyasının yalanı meslek edinmiş olduğunu bir kez daha ortaya koyarken, sahte insan hakları savunucularının da gerçek yüzlerini faş etti.
Dün Türkiye çapında müthiş bir duyarlılıkla karşılaştık. Suriye’de aylardır, yılladır devam eden katliamlar karşısında görmediğimiz boyutta bir vicdan ayaklanmasına şahit olduk. Tam iki buçuk yıldır Suriye’de işlenen hunharca katliamları anti-emperyalist Esed’i devirmeye yönelik Batı propagandası olarak görmezden gelen Kürt milliyetçisi ve sol çevreler bir anda insan haklarını hatırladılar.

Kimler Yok ki…
Dahası da var. BDP’lisi, CHP’lisi, yanlarına İhsan Hocalarını ve bilumum cinsi sapıkları da alarak Taksim’de eylem koydular ve “Katliamın hesabını soracağız” diye haykırdılar. Ahmet Hakan bile Hürriyet’teki köşesinden direnişe çağıran yazılar yazdı.
Ne olmuştu, iki buçuk yıldır susanlar neden harekete geçmişti? Birden vicdana mı kavuştular? Sessizliklerinden nedamet mi getirdiler?
Hayır, sadece katliam görüntülerini karıştırdılar!
Daha doğrusu ürettikleri yalana inandılar. Baas rejimi güçlerinin 18 Nisan 2013’te Tırbespi’de işlediği cinayetlerin ve 5 Mayıs’ta Banyas’ta işbirlikçisi Mihraç Ural eliyle gerçekleştirdiği katliamın görüntüleri üzerinden girişilen çirkin ş ova alet oldular.

Soruyoruz: Bugüne kadar yüz bin insanın ölümüne sessiz kalan sizler neden şimdi tepki ihtiyacı duydunuz? Tepki vermek için ölenlerin Kürt ya da Rojavalı olması mı gerekiyordu?
Yoksa sizin için katledenin kimliği mi belirleyici? Esed’in katliamlarına hiç sesiniz çıkmamıştı, şimdi katliamı Nusra’nın yaptığını zannettiğinizden ötürü mü harekete geçme ihtiyacı hissettiniz?
Haftalardır PYD’ye iltifatlar yağdırıp, İslami direniş güçlerini karalayanlar Nusra’nın katliam yaptığı yalanına anında sarılarak düştüğünüz komik durumdan utanabilecek ve ikiyüzlülüğünüzle yüzleşebilecek misiniz?

istanbul_rojava_ihsan-eliacik_dua.jpg

islahhaber.net

Ekli dosyalar

• ihsaneliacik_rojava-taksim.jpg
    ihsaneliacik_rojava-taksim.jpg
    123.8 KB · Görüntüleme: 133
Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben bunu insanlığa karşı yapılmış bir vahşet olarak görüyorum bunu her kim yaparsa yapsın allah elbette bunun hesabını soracaktır olanları sadec el nusra yaptı diye meydanlara çıkanlar eğer öyle ise Allah onları kahretsin ama eğer bu vahşet kimden gelmişse gelsin diye meydana çıkmışlarsa Allah dularını kabul etsin

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben bunu insanlığa karşı yapılmış bir vahşet olarak görüyorum bunu her kim yaparsa yapsın allah elbette bunun hesabını soracaktır olanları sadec el nusra yaptı diye meydanlara çıkanlar eğer öyle ise Allah onları kahretsin ama eğer bu vahşet kimden gelmişse gelsin diye meydana çıkmışlarsa Allah dularını kabul etsin
PKK/PYD Amûdê’de Katliam Yaptı Güney Batı Kürdistan halkının, tutuklu yurtseverlerin serbest bırakılması için Amûdê’de yaptığı demokratik gösteri kana bulandı.
PYD baskılarına karşı özgürlük talebi olan muhalif Kürdler, dün bir bildiri yayınlayarak haksız suçlamalarla haksız yere tutuklu bulunan insanların serbest bırakılmasını istediler. Bu taleplerini topluca dillendirmek için de bugünkü gösteriye halkı davet ettiler.
Günlerdir bu özgürlük talepleri için açlık grevleri ve demokratik gösteriler yapan halk, bu gün de Amûdê’de bir araya gelerek demokratik taleplerini, tepkilerini dile getirdiler.
Göstericilerin dağılmasını isteyen PYD Çeteleri, dağılmamakta kararlılık gösteren halkı hedef alarak ağır silahlarla (Doçka) ateş açtı.
İlk belirlemelere göre beş kişi hayatını kaybederken en az elli kişinin de yaralandığı öğrenildi.
Amûdê-Qamîşlo yolunu ulaşıma kapatan PYD Çeteleri, tedavi olanaklarını da ortadan kaldırdığı için ölü sayısının artmasından endişe ediliyor…
Halka karşı yapılan bu insanlık dışı katliamının sorumlularını lanetlerken, ben insanım diyen herkesi bu katliama tepki vermeye ve yeni katliamların yanmaması için çaba sarf etmeye davet ediyoruz…
Bu gün Amûdê’deki katliamda yaşamlarını yitirenler;
1- Nadir Mahmut Xelo
2- Aziz Kerno
3- Seed Abdulbaki Seyda
4- Şexa Elîka adında bir kızı (araba ile ezdiler)
5- ismi öğrenilemeyen beş yaşında bir kız çocuğu…
8 Temmuz 2013

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi meydanlara çikan o alçaklar bunu neden ğörmediler al nusra bunların intikamlarini aldi inş

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahi yanlış anlama ama onalrın bunu yaptıklarını nerden bileceğiz nasıl esad ın yaptıklarını el nusra ya yüklüyorlarsa bunu da esad veya başkalrı yapmış olamaz mı? yani kesinlik var mı?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi yanlış anlama ama onalrın bunu yaptıklarını nerden bileceğiz nasıl esad ın yaptıklarını el nusra ya yüklüyorlarsa bunu da esad veya başkalrı yapmış olamaz mı? yani kesinlik var mı?
yaw ahi sen ya çok safsın yada çok uyanıksın

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye’nin Humus kentine Hizbullah milisleri, Irak Şii askerleri ve Esed askerlerinin ortak saldırıları halen devam ediyor. Şehrin tamamen harabeye döndüğü saldırılarda bir çok sivilin katledildiği gelen haberler arasında. Sünni yerleşim..
3 Ağustos 2013 02:19
Suriye’nin Humus kentine Hizbullah milisleri, Irak Şii askerleri ve Esed askerlerinin ortak saldırıları halen devam ediyor. Şehrin tamamen harabeye döndüğü saldırılarda bir çok sivilin katledildiği gelen haberler arasında. Sünni yerleşim bölgesi olan Humus’ta Esed yanlısı askerlerin yoğun çatışmaları her gün olduğu gibi dünde yoğun saldırılara maruz kaldı.
Humus’a kısmen girebilen Esed yanlısı askerler, aldıkları yerlerde taş üstüne taş bırakmıyorlar. Sivil asker, genç kadın, çocuk genç demeden kıyımdan geçiren askerler, dünyanın gözü önünde vahşetine devam etmekte.
Humus’un önemi
Esed rejimi, Humus’a bu kadar önem vermesinin sebebi ise oldukça önemli bir konumda, Suriye’nin sahil kentleri Lazkiye ve Tartus’u Şam’a bağlayan güzergah üzerinde bulunan Humus’un stratejik önemi bulunuyor.
Humus, Suriye’nin her anlamda tam ortasında yer alıyor. Ülkenin bütün enerji nakil hatları buradan geçiyor ve Humus hem önemli sanayi tesislerini hem de ülkenin en önemli rafinerisini barındırıyor.
Humus, diğer yandan Suriye’nin küçük bir laboratuarı konumunda.
İşte saldırılar sonrası Humus’ta durum bu şekilde
humus-harabe-1.jpg

mucahilerin uçalari var onlar yapmiş olabilirmi???
yazık ğörmeyen ğöze:(

Humus’taki insanlar
Humus iç savaştan önce yaklaşık 1,5 milyonluk nüfusu bulunuyordu. İç savaştan sonra Humus’un büyük bölümü boşaltıldı. İnsanlar ya çevre illerine gitti yada ülkeyi terk etti.
Humus’ta sivillere yönelik yapılan saldırılarda çok sayıda kadın ve çocuk katl edildi
935851_576775475706466_1638422389_n4-300x180.jpg

RESME İYİ BAK AMA SEN BUNU BİR MÜSLÜMAN YAPARMI YADA O BEBEK SENİN OLSAYDİ SEN HALEN BOYLE ZANLA YAKLAŞİRMİYDIM:crycry:crycry:crycry:crycry:crycry:crycryEL İNSAF:crycryBEN SENİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu zulmü İsrailden bile görmedik

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yayınladığın fotolarla nerdeyse beni esad taraftarı göstereceksin ben esad bunları yapmıyor mu dedim ben el nusra nın uçakları mı var dedim ben bunları nasıl ispat edebilir dedim yerde çocukların görüntüleri var havadan mı karadan mı beli değil diye sordum yoksa esad dın ne kadar zalim olduğunu bilmeyen mi var?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
RABBİM BU ZÜLMÜ ĞÖRMEYENLERİN AYNISINI ONLARA NASIPET ONARIN ÇOCUKLARİ ÖLDÜRÜRDÜ AYNISINIDA ONLARIN BAŞİNA GEDİR ONLARİN NAMUSUNA EL ATILDİ ELEŞTİRLERİN AYNISINI BAŞLARİNA ĞETİR YARABBİM...AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yayınladığın fotolarla nerdeyse beni esad taraftarı göstereceksin ben esad bunları yapmıyor mu dedim ben el nusra nın uçakları mı var dedim ben bunları nasıl ispat edebilir dedim yerde çocukların görüntüleri var havadan mı karadan mı beli değil diye sordum yoksa esad dın ne kadar zalim olduğunu bilmeyen mi var?
ALLAHTAN KORK RESİMDEKİLER UÇAKSAVARLAMİ YAPILMİŞ

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAHTAN KORK RESİMDEKİLER UÇAKSAVARLAMİ YAPILMİŞ
kardeşim sen neden ters anlıyorun bu gece anlayamıyorum sen 1. sayda paylaştığın video daki görüntülere istinaden sormuştum sonra en bu resimleri koydun buraya bu resimdekileri deli biri dahi anlar nerden yapıldığı sen onun üzerinden bana yükleniyorsun ben ilk sayfadaki vido için soru sormuştum

Üst Ana Sayfa Alt