Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Saç Kesimi Ile Ilgili Soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Muslim Çevrimdışı

Muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum. saçlarım 1 yılı geçti, 1 yıldır gitmedim berbere. kafirlere benzeme kastı olmadan ve de kazıtmadan yanları kısaltmanın fetvası nedir? hadis var bi tarafı kesip, bi tarafı bırakmanın nehyi hakkında, yine de sorayım dedim. başka hadiste de saç uzatan bakım yapsın diyor çünkü. ve 1 yıldır kestirmediğim için, kırık vs de var.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam akhı

Yanı bıyıklarımızı kısalttıgımız muddetce muslumanları ayırt edebılıyoruz dıger kesımlerden

Yanı var gerısını sen dusun

Fetva gıbı soruları gerek ozel yada reelden

Abdulmuizz Fida abıye sorarsan daha ısabetlı olur

Muslim Çevrimdışı

Muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum. fb dan fikrettin koç a sordum, şöyle demişti; "As. Her tarafının eşit olması hadislerde geçmektedir. Fakat bunlar teferruattir. Takma fazla kafana..."

sorularla islamiyete sormuştum bi kaç kere, verdiği cevaplardan biri de şuydu; "
Değerli kardeşimiz,

Hadiste nehyedilen saçı çirkin hale getirmektir. Çirkin hale getirmeden yanları kısaltabilirsiniz."

ayrıca hadiste de uzatan bakım yapsın diyor. kırıklar falan da var 1 yıldır berbere gitmediğim için. kafire, kadına benzeme kastı olmaksızın ve de kazıtma olmaksızın kestirmenin hükmü nedir ALLAHu alem.

muhammed bin ali Çevrimdışı

muhammed bin ali

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Capture+_2016-12-06-08-54-33.png

Ben bu hadisi gördükten sonra berbere gidip diyorum her tarafı aynı olsun. Ha hadisin sıhhati ve saç kesimiyle ilgili bir hüküm bilmiyorum.

Muslim Çevrimdışı

Muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
hadis sahih. ama bildiğin gibi şerh edilince hadisler farklı fetvalar da çıkabiliyor. ALLAH en iyi bilir.

T Çevrimdışı

Talebetaha

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum. fb dan fikrettin koç a sordum, şöyle demişti; "As. Her tarafının eşit olması hadislerde geçmektedir. Fakat bunlar teferruattir. Takma fazla kafana..."

sorularla islamiyete sormuştum bi kaç kere, verdiği cevaplardan biri de şuydu; "
Değerli kardeşimiz,

Hadiste nehyedilen saçı çirkin hale getirmektir. Çirkin hale getirmeden yanları kısaltabilirsiniz."

ayrıca hadiste de uzatan bakım yapsın diyor. kırıklar falan da var 1 yıldır berbere gitmediğim için. kafire, kadına benzeme kastı olmaksızın ve de kazıtma olmaksızın kestirmenin hükmü nedir ALLAHu alem.
Sorularlaislamiyet denilen site mesnevideki kufurleri savunacak kadar sapik bir sitedir uzak dur o siteden

I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum. saçlarım 1 yılı geçti, 1 yıldır gitmedim berbere. kafirlere benzeme kastı olmadan ve de kazıtmadan yanları kısaltmanın fetvası nedir? hadis var bi tarafı kesip, bi tarafı bırakmanın nehyi hakkında, yine de sorayım dedim. başka hadiste de saç uzatan bakım yapsın diyor çünkü. ve 1 yıldır kestirmediğim için, kırık vs de var.

yanları kısaltmaktan kasıt kazıtmak değil bariz fark oluşmayacaksa sorun yok inşaAllah.

berberler her tarafı aynı kesme konusunda şaşkınlar :) farklı berbere gitmiştim.her tarafını aynı yap dedim.nasıl yani burada mı aynı olacak şurada mı aynı olacak diyor.dedim evet her taraf aynı olacak ön de yanlar da :) adam şaşkınlığını atamadı üzerinden tıraş boyunca:) demek aynı uzunlukta kestiren yok.

Muslim Çevrimdışı

Muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum. aynen kardeşim, tam kazıtmıcam, kısalacak üstlere kıyasla, ama kazıtmadan.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi

1 ay sonra bende sıfıra vurdurcam.
Sonrasında omuzlara kadar uzatıcam.
Benim saçlar ince ve uzun telli ,
Böyle
images.jpg

Ben uzatıp böyle yapıcam

2017-06-06-05-44-25-.jpg

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar forumda ileriye yönelik fitneye sebep verebilecek kisisel bilgiler vermeyiniz.

Sosyal medyada ve sitelerde bayanlarin kendi resimlerini atmasi ya da kendinden bahseder bilgiler vermesi ne kadar cirkinse erkeginki de bana göre o kadar cirkindir. Zira erkekde olan nefis kadinda da vardir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt