Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Şafii Mezhebinde İmam Nikahı ?

Ö Çevrimdışı

ÖzGüR®

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle Selamun Aleyküm Cümleten İi Geceler...

Arkadaşlar Benim Uzun Zamandır Süren Bir İlişkim Var Kendisi Amcamın kızı Olur.Amcamın Kızıyla Allah Rızası İçin Nikah kıymak İstiyoruz Evlenmek. Ama Ailesi Nedendir bilinmez Hakkımda Hep Yalnış Düşünceler Söylüyor Ve kızı Vermiyorlar Ne Ben Vazgeçebiliyorum Kızdan Nede O Benden Ve Evlenmek İstiyoruz Daha Doğrusu Kocası Olarak Yaşamak Ve Ölmek İstiyorum Bunu Sevdiğimde Çok İstiyor.

Bir kaç Gündür Araştırıyorum velinin İzni Olmadan Olmaz Yazıyor Ama Bazı Yerlerde Hanifi meshebine Göre Nikah Kıyabileceğimiz Yazıyor..

Ne Yapacağımı Bilmiyorum.. Yardımlarınızı Bildiklerinizi Paylaşmanızı Bekliyorum

Allah Rızası İçin Yorumlarınızı Bildiklerinizi Esirgemeyin.. İi Geceler

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Böyle olaylari bazen duyuyoruz, Anne babanin rizasini almayip evlenenler var.... Anne Baba cocuklariyla yillarca
konusmuyor.... Vallaha cok vahim bi durun bence, yani en basta yapmaniz gereken sey evleneceginiz kizin Anne babasini ikna etmek olmali.... Yani sizinde kötü yanlariniz olabilir, onlari düzeltebilirsiniz belki...
Hala olmuyorsa sevip sayilan kisileri araci yapmaya bakin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt