Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Salih kul ne yaptı da Belkis'in tahtini getiriverdi....?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum kardeslerim, kisa bir etkinlik olmasi icin sormak istedim.

Neml suresi 40 da Rabbimiz cc. söyle buyurmaktadir:

(Bu konuya dair) kitaptan bir bilgisi olan ise, "Ben onu sen göz açıp kapayıncaya kadar getiririm" diye cevap verdi. Süleyman, tahtı yanı başına yerleşmiş olarak görünce şöyle dedi: "Bu, şükür mü yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınayan rabbimin bir lutfudur. Şükreden ancak kendisi için şükretmiş olur, nankörlük edene gelince, o bilsin ki rabbimin hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, kerem sahibidir."

ayetin öncesini sonrasini okuyabilirsiniz, iste sorum da tam burada bu salih kul ne yaptida tahti hemencik getiriverdi.

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Selamun aleykum kardeslerim, kisa bir etkinlik olmasi icin sormak istedim.

Neml suresi 40 da Rabbimiz cc. söyle buyurmaktadir:

(Bu konuya dair) kitaptan bir bilgisi olan ise, "Ben onu sen göz açıp kapayıncaya kadar getiririm" diye cevap verdi. Süleyman, tahtı yanı başına yerleşmiş olarak görünce şöyle dedi: "Bu, şükür mü yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınayan rabbimin bir lutfudur. Şükreden ancak kendisi için şükretmiş olur, nankörlük edene gelince, o bilsin ki rabbimin hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, kerem sahibidir."

ayetin öncesini sonrasini okuyabilirsiniz, iste sorum da tam burada bu salih kul ne yaptida tahti hemencik getiriverdi.
Aleykumselam ve rahmetullah
Bir hoca ışınlanma üzerinde çalışıldığını ve ışınlanmanın olacağını bunun Kur'an'da da var olduğunu beyan ederek bu ayeti delil getirmişti.
Ne kadar doğru Allahua'lem

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

Ehl-i Sunnet Âlimlerine Göre; Belkıs'ın Tahtı Nasıl Geldi?

Üst Ana Sayfa Alt