Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şam Topraklarından Bir Muhajirin Gördüğü Güzel Bir Rüya

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Damascus Gate in Jerusalem, Israel in 1857.jpg

Bismillahir-rahmanir-rahim
Gördügüm bu güzel rüyami siz degerli kardeslerimle paylasmak istedim. Bu anlatacagim rüyadan üc gün önce yine etkili bir rüya görmüstüm. Onu kisa gececegim;
Sam topraginda bulunan evimden disariya baktigimda önce günesin batisini seyrettim. Ve ardindan günesin battigi yerden tekrar dogdugunu gördüm. "Iste günes batidan dogdu, artik diger alametleri de bekleyebiliriz" diyerek insanlara cagrida bulundum, ama beni kimse önemsemedi. Ardindan tekrar gökyüzüne baktigimda iki tane bembeyaz parlak dolunay gördüm (gündüz vaktiydi) Onuda insanlara göstermek icin bakmalarini söyledim, ama kimse basini kaldirip bakmadi...o iki dolunaya tekrar baktim ve orada rüyam bitti...
Bu da bugün görmüs oldugum rüyadir:
Büyük bir alanda bir grup müslümanlar ve bir grup yahudiler beraber bulunuyorlardi. Benim arka tarafimda bir kale duvari vardi ve bu duvarin kemer seklinde bir kapisi vardi. Kapinin arka tarafi filistin idi. Müslümanlardan ve yahudilerden olusan bu toplum ise önümdeydi. Ortada bir gerginlik olduysada basta kimse kimseye dokunmuyordu. Birden bir kavga basladi ve ardindan müslümanlar ve yahudiler birbirleri ile kavga etmeye basladilar. Kavga gittikce büyüdü ve birbirlerini ciddi anlamda yaralamaya basladilar. Benim üzerimde (ceketimin ic cebinde) degerli birsey vardi (dogru hatirliyorsam yüksek miktarda para idi) onu saklayip korumaya calistim, lakin sürekli pantolunumun pacasina düstü. Tekrar kaldirip simsiki cebime sardim, ama tekrar tekrar yeniden pacama kayarak düstü. Korumaya calismamin sebebi ise, bir grup yahudilerin üzerimde bulunan bu parayi almaya calismalari idi. Onlardan kosarak kactim ve cebimdeki parayi elimde simsiki tutmaya calistiysamda para sürekli pacama düstü. En son pes ettim ve basimi kaldirdigimda gözlerim dogru kemer kapiya gitti. Baktim kapi bos duruyor ve yahudiler o kapidan filistin tarafina dogru gecmek istiyorlar. Dogru kapiya kostum ve orada ribata durdum. Yahudileri bu kapidan iceri sokmamak icin orada bekledim ve kavgayi oradan seyrettim. Kavgada yahudiler üstünlükteydi ve müslümalar onlardan daha cok darbe yiyip yaralanmislardi. Yere yigilan müslümanlari gördükce caresizlikten aglamaya basladim, lakin kapidan ayrilamadim. Biraz bekledikten sonra yahudilerden biri kapiya yaklasti ve filistin tarafina gecmek istedi. Elimde ise ancak beyaz bir kumas parcasi vardi, onunla kapiyi örttüm ve yahudiye sert bir sekilde seslenerek "sen burdan öbür tarafa gecemezsin, geri git" diyerek sert tepki verdim. Yahudi bir bana bakti, birde kapinin arkasinda bulunan filistin topraklarina. Yüzünde bir korku vardi ve yavas yavas geri geri adim atarak uzaklasti. Basimi arkaya cevirdigimde arkamda bir bayan gördüm, basi örtülü ve filistinliye benziyordu. Kendisi filistin tarafindan kapiya dogru gelmisti ve gecmek istiyordu. Bende ona "sen benim arkamda dur, burda daha eminsin." dedim. Bir müddet öyle bekledim. Ardindan tekrar birkac yahudi kapiya dogru gelmeye basladilar. Onlara engel olmak icin tekrar hazirlanirken arkamdaki bayan birden bir hancer sapladi sirtima. Dönüp ona baktigimda onunda aslinda yahudi oldugunu, sadece kilik degistirdigini anladim. Yaramdan dolayi iki büklüm olmustum ve artik hersey bitti diye iyice aglamaya basladim. Derken uzaktan Mehdi aleyhis-selam'in geldigini gördüm. Tertemiz beyaz ve yesil elbisesi vardi, hafif esmerdi ve cene hizasina kadar uzun olan simsiyah saclarini arkaya taramisti ve güneste parliyordu. Yüzü cok güzeldi ve kaslari yay gibiydi, burnunda hafif bir kemer vardi. Saga sola bakarak kendinden emin adimlarla bize dogru yürüyordu. Sevincimden agrimida yaramida unutup ayaga kalktim ve ona dogru kosarak yaklastim. Kendisine iyice baktim ve "Evet, iste Mehdi geldi!" diye haykirarak sevincten agladim ve sükür secdesine kapandim. Mehdi bize dogru gelirken arkasinda beyaz elbiseli düzenli saflar halinde müslümanlar vardi ve onun arkasindan yürüyorlardi. Mehdi'nin gectigi yerden karmasalik ve kalabalik dagiliyordu ve müslümanlar arkasinda saf tutuyordu. Yahudiler ise korkudan dagilip her bir yana kacmaya basladilar. Sükürü secedesinden kalktiktan sonra
rüyam bitti.
Rabbim bu rüyami ümmet icin hayir eylesin.
Müslüman bir kiz kardesiniz.

Kaynak: @Sawtul_Sham

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM,hayr eylesin amin

Üst Ana Sayfa Alt