Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Samanyolu'na Tokat gibi Cevap!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
[flash]http://www.dailymotion.com/swf/x7qapk_samanyoluna-tokat-gibi-cevap-nuray_news&related=1&flash width=500, height=370[/flash]

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu olayların yakın takipçisiyim. .adı geçen şahsiyeti de çoğu söylemlerinden dolayı takdir ediyorum.paylaşım için çok teşekkür ediyorum...rabbim razı olsun....

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu olayların yakın takipçisiyim. .adı geçen şahsiyeti de çoğu söylemlerinden dolayı takdir ediyorum.paylaşım için çok teşekkür ediyorum...rabbim razı olsun....
benim hoşuma giden yanı samanyolu'na tepkisiz kalmaması bi de yüreklice atatürk'ü sevmediğini söylemesiydi.yoksa takdir etmiyorum onun tv de boy göstermesini,başındaki 25 cm örtüsünü...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
bende beğenmiyorum bu şahsiyeti. bilgisiz. atatürkü sevmiyorum demiş iyi de ingilizler olsa daha iyi de demiş biri. benim için bişey ifade etmiyo açıkçası. başını bağlayıp içini unutan biri bana göre

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
bende beğenmiyorum bu şahsiyeti. bilgisiz. atatürkü sevmiyorum demiş iyi de ingilizler olsa daha iyi de demiş biri. benim için bişey ifade etmiyo açıkçası. başını bağlayıp içini unutan biri bana göre
Atatürkü sevince mi bilgili olunuyor?
Ataputun kendi ağzından sözlerinden İslama küfr ettiğini ve inanmayıp aşağıladığını görmedin mi?

Yoksa Tesettürünü terk etmediği için mi bilgisiz diyorsun?

Videodaki Yazıyı tam manasıyla okuyup, yaşanılanları ve demek istediklerini tefekkür edersen çektiklerini ve olayın mahiyetini tam olarak anlayacaksındır .
(Bu videoyu izeleyebilen tüm kardeşler bu videodaki mektubun yazılarını kaçırmasın okusunlar)

Konuyu çarpıtıp samanyolu Tv nin Ergenekonun fahişesi olan Fadime Şahin ile kıyaslayıp bu da onun gibi imasıyla yan yana resimlerini ve Fadime Şahinin Müslüm Gündüzün evinde sözde basılma videosuyla birlikte yayınlanmasındaki Müslümanlığı (!) anlıyabiliyor ve içine sindirebiliyormusun?

Laiklerin , Ataputun yerine İngilizler olsa fark etmezdi , daha iyiydi söylemine gelince.
Bu üzürne düşünülmesi gereken bir meseledir.
Zira Peygamber ve sahabeler iki kötünün (kafirin) savaşmasında kitapsız laik , mecusi müşriklere karşı ehli kitab olan hırıstiyanların yenmesini arzulamış , ve neticede sevinmişlerdir.
- Onlar, sadece bu dünya hayatının dış yüzünü bilirler. Ahiretten ise onlar hep gafildirler. (Rum suresi 7. ayet)

Bu sonuç Hırıstiyanların cehennemlik olmalarını değiştirmeyecektir. Aynı zamanda müslümanların dostudur anlamı da çıkmayacaktır. Çünkü ik kötünün birbiriyle savaşmasında Allah ve ahiret inancı olması dolayısıyla biri diğierinden (cehennemdeki üst derece) tercih ediliş sebebiyledir.
- İman edenlere karşı düşmanlık yönünden insanların en şiddetlisi olarak yahudileri ve Allah'a ortak koşanları bulursun. Ve yine iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "Biz hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Çünkü onların içlerinde keşişler ve rahipler vardır. Ve onlar büyüklük taslamazlar. (Maide 82)

Avrupadaki müslümanlar , (şuurlu olmayanların bile büyük çoğunluğu) düşmanın kimlikteki ve asıl dininin ve adının farklı -kafir olması sebebiyle azınlık pisikolojisindeler ve az da olsalar her hengibir karalamada, İslami değerlere karşı ortak harekete geçip İslamı savunabilmekteler.
Ama bugün 75 milyonun ve yönetimin müslüman olduğu zannedilen Türkiyede ise Maykılın yapacağını mikaile ya da Hans'ın yapacağını Hasana yaptırınca insanlar müslüman olduğu için ses çıkarmayıp o küfür kanunlarını savunup benimseyebilmektedirler.
Bu maksatla İslamın gelişi , islami cemaatin hareketi ve az da olunsa tağuti düzenlere karşı bilinçlenip hareket etmek idarenin Net kafirlerin elinde olmasıyla daha hızlı ve insanlara tebliğde kolay olmaktadır.
İnsanlara islamı tebliğe başladığımızda bilinçsiz halk; ülkeyi , tağuti düzenleri , kurucularını ve yılmaz bekçilerinin sakallı , kimlikte müslüman yazıyor olmaları , konuşurken hadi Allahaısmarladık sözleri önümüze sürülmektedir.

Netice olarak mektupta denilmek istenenleri konu olarak onaylıyor, karalayanları da tel'in ediyorum.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
bi daha oku yazımı istersen. "atatürkü sevmiyorum demiş iyi" demiişim. ne anladın bundan

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
ayrıca mecusi müşriklere kim ? ehli kitab kim ? şuan.
mecusi müşrikler türk ,ehli kitap ingilizler diyorsan haklısın söylediğinde.

ingilizler gelip benim müslüman babaanneme tecavüz etmeye çalışmışken onu mu beğeneceğim ,gelsin isteyeceğim ????????

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Netice olarak mektupta denilmek istenenleri konu olarak onaylıyor, karalayanları da tel'in ediyorum. demişsin. net sorunundan izleyemedim videoyu. zaten yukarıdaki yorumum da video hakkında değil kadın hakkındaydı...

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bezirgan sadece ''ingilizler olsaydı daha iyi olurdu''demekle çelişkiye düşmüyo.bana 'atatürk'ü sevmiyorum,humeyni'yi seviyorum'demesi de çok komik gelmişti.ilk planda atatürk'ü sevmediğini söyleyen az buçuk radikal bi müslüman görüyoruz.sonra da humeyni'yi sevdiğini söyleyen bi şia sempatizanı.hepsi çelişki de zaten sorun kökte.islamın emri olan örtüyü bi kadın program program gezerek savunamaz.

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
ISlamin emri olan örtüyü erkekler savunamiyorsa kadin neden savunamazmis? Buna karsi cikan ney? hadis ayet var mi??

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
peki ya nasıl savunması gerekiyor sizce ...?öyle savunma !böyle savunma!o zaman hiçkimse hakkımızı savunmasın herkes konuşsun biz susalım öyle mi?ayrıca o konuşmasında kendisinin şiia olmadığını da söylemişti ...

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ISlamin emri olan örtüyü erkekler savunamiyorsa kadin neden savunamazmis? Buna karsi cikan ney? hadis ayet var mi??
örtünmenin amacı nedir sizce?ya da bunun sizcesi bizcesi yoktur.islama göre örtü neyse,onu esas alırız.islamda örtünün amacı kadının tanınmaması değil midir?türk erkeklerinin %90 çizebilir şimdi sanırım nuray bezirganın robot resmini.kaç forumdur aynı şeyle karşılaşıyorum bu konuda.islamın emrettiği örtünme şeklini kabul eden arkadaşlar nuray bezirgan söz konusu olunca örtüsüne hayran kalıveriyolar.kendisi adam akıllı riayet etmemişki örtü emrine bi de savunmasını yapıyo!hem savunmak 32.gün'den teke tek programına falan koşturmakla olmaz.örtüsünden taviz vermemek için okula gitmemiş bilmem ne.bu tavizi vermemiş ama örtünme şeklinden,namahreme görünmeme olayında yeterince taviz vermiş.o örtünsün akıllıca,başka şey gerekmez savunması için.hem şu tavizleri verdi de noldu?kaç fatih altaylı,kaç uğur dündar hidayete gelip eyvallah örtü buymuş demek dedi?bırakın cübbeli çıkmaya devam etsin,ona yaraşır...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
bi forumda şu yorumu görmüştüm aynen yazıyorum:
"çok güzel hatun" ....
ne kadar edebsizce bi yorum değil mi? bunu dedirtirmi tesettürlü biri kendine. internetin ortasında forumlarda...neyse konu fazla uzadı.
konuyu kapatıyorum.tartışmaya giriyor artık

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben erkeğim ama bu şahsiyeti tanımıyorum konudaki resmiylede ilgilenmedim beni ilgilendiren bağlayan yanı yoktur :)
Benim örtüyle ilgili tarifim ortadadır konuyu tekrar yazmayacam ama resmini ekleyim..

Benim hayran olma durumum yok yani bu durumda..

zaten insaflı davranıp,%90 demiştim.o halde sizi geriye kalan %10'luk kısma alıyoruz:)

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Selsebil kardes, ben dediklerini kast etmedim, iman ettik elhamd. amenna

Kadin olarak biri neden örtüsünü savunamasin dedim, tesettüre uygun bi sekilde neden savunmasin kendisini?
Tesettürlü olduktan sonra hicbir sorun görmüyorum, sonucta tesettürlü sekilde, cihad da annelerimiz sehidlere gazilere Rasul sallallahu aleyhi wesellem zamaninda yardim etmisler..hatta Safiyye binti Abdulmuttalib yahudinin kafasini ucuruyo medinede..

ayrica bu sahsi bir kez tv de görmüstüm, ben atatürkü sevmiyorum demisti, bence bunu demek kolay degildi orda, bütün üzerine gelecekleri bilerek sevmiyorum demek, evet basörtüsü o zaman dikkatimi cekmisti, tam olarak tesettüre uygun degili, ama bu onun özel sorunu, tevhidi anlamis, ama örtünme emrini algilayamamis, yada nefsine yediremiyor olabilir..neyse konu baya uzadi. Allah merhamet etsin bize..din kardeslerimizide ayiplamak yerine uyaralim ins.

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...