Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sapik Işıd - Cephetül Islami Gerginliğinin Perde Arkası

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Değerli Müslüman kardeşlerim!
Bir konuyu etraflıca ele almadan önce mutlaka bazı kavramların altını çizmek gerekir ve bu konu Müslümanları çok yakından ilgilendiriyorsa daha da ve hassas olmamız lazım. Öncelikle resmin tamamını görebilmek için bütün detaylara bakmak ve bu detayları oluşturan parçaları birleştirmek gerekmektedir. Asla duygu sömürüsü yapmamak, kutsal kelimelerin arkasına saklanarak din sömürüsü ve edebiyat yaparak bizim gibi düşünmeyenleri sıkıştırmamak lazım.
Bu önemli girizgâhtan sonra derim ki; başımıza gelen bütün felaketlerin, sorunların ve fitnelerin kaynağını dış güçlerde, CIA’da ve herhangi bir İslam düşmanı kurumlarda aramamak lazım. “Başınıza gelen her musibet, sizin ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. Bununla beraber Allah, kusurlarınızın pek çoğunu da affeder.”(şura,30) Eğer bu kurumlar bizim en mahrem yerlerimize, cihat beldelerimize ve huzur bulduğumuz topraklarımıza kadar girebiliyorsa bununla da yetinmeyip bizi birbirimize kırdırabiliyorsa o zaman vay bu zilletimize, bu bedbahtlığımıza, bu basiretsizliğimize…

Değeri Müslüman kardeşlerim!
Öncelikle bilmek lazımdır ki; Suriye’de yaşanmakta olan bu acı olayların kazananı ve kaybedeni bellidir. Zuhur eden bu fitnenin tek kazanan tarafı vardır. O da İslam düşmanları, Esad yanlıları ve Emperyalist güçlerdir! Kaybedenler ise mazlum ve mağdur Müslümanlardır. Sevinen taraf hainler, üzülen taraf ise ümmettir.
Yazılarımızın maksadı hiç kimseye vurmak, hiç kimseyi tenkit etmek değildir. Bütün gayemiz hak olanı acı da olsa haykırmak, vakaya doğru bakmak, kardeşlerimize nasihat vermek ve olaylardan dersler çıkarmaktır.

DEĞERLİ OKUYUCULAR!
Nasıl ki bir kitabın ortasından okumaya başlarsak; kitabın konusunu, mevzusunu, anlatmak istediğini ve gerçeğini anlayamayız, aynı şekilde eğer biz Suriye’de birkaç haftadır baş gösteren bu fitneye böyle lokal ve birkaç haftalık mevzu olarak bakarsak (maalesef bize tepki veren kardeşlerimizin çoğu öyle bakıyor) olayları anlayamayız, doğru analiz yapamayız, nerde duracağımızı bilemeyiz ve en önemlisi bu fitneden dersler çıkartıp sağlam adımlarla önümüze bakıp ilerleyemeyiz.
Deniliyor ki; karşı taraf haramidir, CIA ve Amerika bağlantılıdır, Oyuna getiriliyorlar, İslam devletini istemiyorlar vs.Hani güzel bir tabir vardır; ”hırsızın hiç mi suçu yok?” Başımıza gelen her fitnede suçu dış mihraklara devredip kendimizi masum mu addedeceğiz sürekli? Ayrıca binlerce yaralı, aç, lojistik destek, gıda gidiş geliş, yol vs. bunları nasıl karşılayacak Suriye direnişi? İsraillimi görüşsünler?
Gelin isterseniz konuyu en baştan bir tahlil edelim. Suriye de her şey çok güzel gidiyordu. İslami cemaatler gün gittikçe parlıyor ve güçleniyordu. Ensar muhacir kardeşliği ve kaynaşması zirve yapmıştı. Hele hele bir cemaat vardı ki, dünya onlardan konuşuyordu. İsimleri Müslümanlara umut, batıya ise korku veriyordu. Suriye halkı onların ismini duyunca gözyaşlarını tutamıyor, minnetlerinden iki büklüm oluyorlardı; çünkü onlar kendilerine gelen yardımları, kendileri aç kalmak pahasına da olsa halka dağıtıyor, hep ön safta sıfır noktasında savaşarak halka hizmet ediyor ve kitlelerin sevgisini kazanıyorlardı. Batı ise bu kadar az bir zamanda büyüyüp yıldızı parlayan bu cemaat karşısında şaşkına dönmüştü. Hatta ÖSO bile aralarında çıkan problemleri bu cemaatin mahkemelerinde çözelim diyorlardı. Bunların bu adaletini, kahramanlıklarını ve güzel ahlakını görüp ÖSO’yu terk ederek bu cemaate katılan yüzlerce Suriyeli bile oluyordu. En ilginci ise Suriye de en büyük İslami cemaat sayılan Ahraruş Şam’la birleşme dedikoduları bile yapılıyordu. Çünkü adil, dürüst ve hoşgörülü olduklarından kimsenin şüphesi yoktu. Onlar Müslümanlara yardım ediyorlardı, Allah(c.c.) da onların üzerine yardımını gönderiyordu. Zaten adları da yardım cephesiydi, adları bile takdire değerdi. Ama IŞİD’in muhterem emiri(!) bu kadar yolunda giden bir cemaati neresinde hata gördüyse sudan sebepler böldü, parçaladı ve gücünü kırdı. Sebep olaraksa; seni biz gönderdik, Şam beldesine Irak Şam İslam Devleti ilan etmemiz lazım vs. diyerek . Hiç bir gücün başaramayacağı bir şeyi yaptılar onları parçaladılar. Bu bölünme ve parçalanma Müslümanlar için büyük bir moral bozukluğu, Şebbihalar içinse moral kaynağı oldu. O günden sonra Suriye’nin her yerinde zaferden zafere koşan, Halep’in, Hama’nın, Humus’un ortalarına kadar giden Rakka şehrinin tamamını fetheden Müslümanlar bir duraklama ve sonrasında gerileme dönemine girdiler. “Bölünmeyin parçalanmayın eğer böyle yaparsanız düşmana karşı yenik düşersiniz” ayeti o günden sonra Biladuş Şam’da vücut buldu. Ve Muhacirlerle Ensar’ın arasında doğal olarak bir sürtüşme başladı. Öyle ki 30 senedir bedel ödeyen, ayaklanmayı ve savaşı başlatan halk ve yerli guruplar ‘ne oluyor, bu devlet muhabbeti de nerden çıktı?’ demeye başladı. Beyler Allah aşkına söyleyin, bunu da mı CIA bağlantılı yerli guruplar yaptı?
Siz kalkın bu kadar zayıf haldeyken kimseyle istişare yapmadan, hiçbir büyük yerel ve genel cemaatin özellikle de Âlimlerin desteğini almadan devlet ilan edin. Bunu da mı CIA bağlantılı güçler teşvik etti?
30 senedir dinden, imandan habersiz bir şekilde yetiştirilen, cahil bırakılan Suriye halkına karşı, Asr-ı saadet döneminde uygulanan, talep edilen İslam ahkâm ve kurallarını mevcut durumun konumuna bakmadan, halkın seviyesini ve cehaletten yeni kurtuluşunu nazara almadan, hazır olmayan halka karşı katı kuralları uygulayarak ve onlardan bu ağır şeyleri talep ederek kitlelerin tepkisini kazandıran da mı CIA bağlantılı güçlerdi?

İnternet, Televizyon ve telefon gibi iletişim ağlarının kısıtlı olduğu savaş topraklarında çok istisna durumlar hariç CIA ve diğer ajan gruplarının; halkın arasına hanesine sızma olasılığı düşük olduğu IŞİD askerlerinin ise rahat rahat dolaşabildiği Halep’te, Humus’ta, Hama’da haritanda danada Halep’te vs.nasıl oldu da CIA ve dış güçler fitne oluşturdu da halkın büyük çoğunluğu IŞİD’i istemez oldu ve onlardan korkar oldu.
Kendilerinin de emiri, küresel cihadın da lideri sayılan zata karşı çıkmaya kim teşvik etti Ebubekir Bağdadi’yi? Bunlar böyle yapmakla aslında dünyanın gözünde onu itibarsızlaştırmadılar mı? Ortada hiçbir şey yokken, Esad dimdik ayakta dururken, Suriye’nin yüzde 60’ı işgal altındayken hiçbir taş yerine oturmamışken, üstelik de Küresel Cihad’ın ideologlarından Ebu Katade el- Filsitinin; bu zamanda halifelik konusu ve sadece kendini merkeze alan siyasetin büyük yanlış olduğu tavsiyeleri ortadayken halife, devlet, gureyiş terimlerini gündeme taşımanın yeri ve zamanı mıydı?

Toparlamak gerekirse, Sonuç olarak diye biliriz ki;
-IŞİD ta başından beri her şeyi yolunda giden bir cemaati parçalamış, gelişiyle beraber bölünmeyi ve parçalanmayı getirmiştir.
-Kimseyle istişare yapmadan, özellikle bu davanın ana unsurları ve taraflarıyla anlaşma yapmaksızın yersiz, zamansız ve mantıksız bir şekilde devlet ilan etmiş, devletçilik oynamıştır.
-Kendi emirlerini ve Küresel Cihad’ın emirini dinlememiş, onu dünyanın gözünde küçük düşürmüş sözü dinlenilmeyen adam konumuna taşımıştır.
-Henüz hazır olmayan Suriye halkına karşı yersiz ve zamansız bir şekilde, davet çalışmasına önem vermeden doğru olan şeyleri hikmetsiz, sükûnetsiz ve aceleci bir şekilde dayatarak halkın büyük tepkisini çekmiştir.

-Sayıları 6-7 bin civarında olmasına rağmen sayısı 60 bine yakın; Cephetul İslamiye, Cephetul Nusra diğer İslami yapılar ve ÖSO’yu asla kale almamıştır.
- İSİD sebep olmuştur ki; İslam ümmetinin direnişi hakta, insanların kafasında yüzlerce acabalar ve soru işaretleri oluşmuştur. Ne kadar acıdır ki direniş düşmanları, kalemşorları ve medyası ‘’biz demiştik demeye başladılar’’
-Ve en son olarak da kendilerine biati vacip görmüşler. Diğer grupları, yapıları aşağılamışlar, onların yanlış menhec üzere cihat ettiğini dillendirmişlerdir. İlk başta Cephetul Nusra olmak üzere diğer cemaatlerin merkezlerine baskın yaparak devlet adına onların mal varlığına el koymuşlardır. Bunu da vurgulamak lazım ki, IŞİD en ufak bir olayda hatta iletişim eksikliğinde bile olsa insanları kolayca gözaltına alarak, onlara eziyet ederek, acil durummuş gibi en basit olaylarda bile hüküm çıkartarak pratikte büyük hatalı uygulamalara imza atmışlardır.
Suriye halkının yardımına koşan yardım gönüllülerine, vakıflarına gazetecilere vs. anında delilsiz bir şekilde ajan muamelesi yapılmış kısmen de olsa yardımları engellemiştir. ( nasılsa Aurora’da da her sakallıya terörist muamelesi yapılıyor burada da tam aksi bir uygulamayla her her sakalsıza ajan ve şebbiha muamelesi yapılmıştır)
Tüm bu yapılanlar ve uygulamalar üst üste gelince maalesef son üzücü olaylar baş vermiş, bardak taşmış, üstelik de pusuda fırsat bekleyen fitneciler de acil bir şekilde devreye girerek olayları alevlendirmiş ve sonuçta Suriye’de kardeş kardeşine kurşun sıkmıştır. Suriye devrimleri ve kazanımları büyük zarar görmüştür.

Furkan Azeri

U Çevrimdışı

ubeybinkaab

Üye
İslam-TR Üyesi
Kesinlikle katılıyorum. Bunlara hain demekten başka diyecek bir şey bulamıyorum. Esedi haklı çıkarmak için
IŞİD ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. ve esedin ömrünü uzattılar. Esirleri bırakmazsanız falanca falanca
yerleri esed güçlerine bırakırız diyen IŞİD kafirle müslümanları korkutmasından dolayı bunların hangi katagoride
değerlendirileceğini size bırakıyorum.

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Insan Nefrete kapilinca kör oluyor... @Abdülfettah ettah
Düsünmedigin, Japhat al Nusranin Emiri Sheikh Cevlanin de dedigi bisey var:
ISID ve Nusra ayni akideye sahip, farkli siyasi yöntemleri olan kardesler. Bunu @ubeybinkaab gibi Tekfirciler (Baksaniza ISID´i hemen Hain ilan etti) de degistiremez.

Belli ki süriyeden bihaberin yok. Hani o yerin dibine batirdigin, bi acik acik tekfir etmedigin kaldigi ISID Mucahidler varya... Onlarin büyük cogunlugu Nusraciydi...
Nusraydeyken öve öve bitiremedin. sonra yerin dibine soktun mucahidleri masallah... Merak etme, eskiden (Nusraydeyken) nasildiysalar, simdi (ISID´de) de öyleler...

U Çevrimdışı

ubeybinkaab

Üye
İslam-TR Üyesi
Biz ne nusracıyız ne şucuyuz ne bucuyuz. Hakkı ifade etmek derdimiz. Polemiğe gerek yok.

Yaşananlar orta zaten. Kerbela olayında hiç bir taraf şunu şunu yapmazsan seni kafire teslim ederim, elimizdeki

toprakları kafire teslim ederim demedi.

Artı sözüm bütün gruptaki şahıslara değil, olamazda. Lafımız bu işin başındaki insanlara

Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Benim cevabım Furkan Azeri adlı uyeyedir.Kardeşim sen kim oluyorsun ki, İşidi itham ediyorsun kardeşim orda fitne salanlar senin gibi düşünenler ve azeriler gibi cahil halklardır.Siz islamda yenisiniz ve arap olan iraklı kardeşlerinizi nasıl itham edersiniz.İşid aslanları erkek gibi çıkıb hakkı haykırdılar diger cematlar gibi lafı geveleyib durmadılar.Devlet dediler ve feth ettikleri arazilerde şeriatı kurdular ve bütün insanlara adil davrandılar.Elbetde yanlışları olmuşdur ama diger qrupların yanlışları onlardan az degildir.Benim sana tavsiyem fitnecilik yapma.Bu zamanda en dogrusu susmakdır fitneyi körüklemek degil.

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
Yetkililer artık bu konularda cahili cuhela'nın yapacağı yorumlara ne kadar izin verecekler merak ediyorum açıkçası. Unutmayınız buraya müdahale etmezseniz sizde sorumlu olabilirsiniz. @Abdülfettah orda burda bu konuyla alakalı gereksiz yorum yapmayı bırak senin bu konuda tek yapacağın şey samimi dua etmektir. Dolayısıyla dua et, Allah müslümanları birleştirsin ve daha fazla kardeş kanı dökülmesin, mazlum müslümanlar kurtulsun, mülteci müslümanlar yurtlarına dönsün, vefat eden müminlere Allah merhamet etsin gibi dualar edelim.

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Biz ne nusracıyız ne şucuyuz ne bucuyuz. Hakkı ifade etmek derdimiz. Polemiğe gerek yok.

Yaşananlar orta zaten. Kerbela olayında hiç bir taraf şunu şunu yapmazsan seni kafire teslim ederim, elimizdeki

toprakları kafire teslim ederim demedi.

Artı sözüm bütün gruptaki şahıslara değil, olamazda. Lafımız bu işin başındaki insanlara
Siz Hakki ifade derdinde degil fitne körükleme derdindesiniz. Suna buna Hain vs derken dikkatli olmazsaniz Ahirette bunun Hesabini zor verirsiniz.
Burada kimse "Devletci" falan degil, biz Müslumaniz alhamdulillah, ve sizin Devlete saldirdiginiz/ Hakaret ettiginiz gibi biri Japhat al Nusraya saldirsa, en büyük Nusra Hayrani yine ben olurum!!!

E Çevrimdışı

El Makdisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ah şu cedel merakı... çok konuşan çok hata yapar. Cehennem ise çok hata yapanlara layıktır. Kesin bilgi üzere konuşmadığınız her kelimenin gözünüzde ne kadar Küçük olduğunu Biliyorum ama diğer taraftaki halini çok Merak ediyorum. Işid ve Harici kelimelerini bir araya getirdiysen bir defa büyük bir hesaba hazır ol... Harici Nedir biliyor musun kardeşim ? Çıkan demek Cehennem köpeği demek, ümmet Kafirlikleri konusunda ihtilafa düşmüş !! Demek. Allahım ne büyük gaflet !

Vakit yaklaştı Çevrimdışı

Vakit yaklaştı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
subhanAllah heerkes farklı kafadan konusuyor. Elestırenlerın aynı uslubla yazılmıs bır yazıyla cevap vermesı lazım. Kım dogru anlamadım. Bu yazıya karsı olanların bırbırlerıne ofkelenerek ya da bol bol unlem ısaretı koyarak cevap vermesı etkısız bır yaklasım, kanatımce dogruyu anlatmak ıcın yumusak uslub sart lutfen bızlerı bılgılendırın

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kimse işide laf etmesin buradan klavye mücahidliği olmuyor olayları anlamak için her iki tarafı birebir dinlemek gerekmezmi ve olayları olay yerinde değerlendirmekk gerekmezmi azeriler afganistanda olduğu gibi buradada tefrika sokmaya devam ediyor ben onları iyi tanırım ki suriyedende onlar hakkında gelen şikayetlerin haddi hesabı yok

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kimse işide laf etmesin buradan klavye mücahidliği olmuyor olayları anlamak için her iki tarafı birebir dinlemek gerekmezmi ve olayları olay yerinde değerlendirmekk gerekmezmi azeriler afganistanda olduğu gibi buradada tefrika sokmaya devam ediyor ben onları iyi tanırım ki suriyedende onlar hakkında gelen şikayetlerin haddi hesabı yok

aynen ahi klavye delikanligina gerek yok, seninde susman gerek.

Isidin yaptiklari ortada, mucahid alimler konusuyor, buna ragmen kimse iside laf etmesin demek de ne oluyor?

Bizler bu ümmetin alimlerini referans aliyoruz.

Seyh ebu musabi dinlememek isidde, alimlerin hakkinda kötü konusmalari ve hatta onlara harici demesi kimde isidde. Anlamadim neden susacagiz.

Bu adamlar sorunsuz mucahid olsaydi en basda biat ettikleri emre itaatsizlik etmezledi.

Azeriler meselesi yeni mesele degil, mesele sadece azeriler olsaydi hic mi bu grubun icinde akli basinda bi adam cikip bu grubu dagitmiyorda olaylar her gün katlanarak devam ediyor.

Körü körüne savunan kardeslerimiz, Allah icin isidin yaptiklarini tekrar gözden gecirip savunduklari insanlarin müslümanlarin canina nasil kiydiklarina bir baksinlar.

Kimse cikipda burada, seyh ebu musab olayini, ebu basirin haricilik isnadini, seyh makdisinin konusmasini görmezlikden gelmemizi beklemesin.

Acik diyorum bunda artik art niyet ararim, tüm olanlara ragmen hala nasil da isid isid diyorlar anlamiyorum.

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Alimler zaten kendi aralarında bu meseleyi konuşuyorlar ben sadece hüküm vermek konusunda işide kimse laf etmesin dedim ben klavye mücahidliğine soyunmamışım hamdolsun riyadan Allaha sığınırım bunu hayatımdada gördüm eğer azerileri dağıtmak basit olsaydı bunu Taliban yapardı ama dağıtmak çokta kolay olmuyor ben her iki tarafıda değerlendiriyorum eğer klavye mücahidi olsaydım diğer üyeler gibi atar tutar keserdim ancak fitne okadar çoğaldıki meseleleri daha iyi anlamak adına yerinde incelenmesini anlatmak istedim hz ali dönemindede her iki müslüman toluluğu karşılıklı savaştı ancak kimse kimseyi tekfir etmedi

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha düne kadar ISID'i yere göğe sığdıramıyanlar EL NUSRA ile bir tutanlar aynı kulvar üzerinde olduklarını söyleyenler umarım şimdi anlamıştır gerçeği..unutmayın Mücahid gruplar arasında ileriye bakmadan amaç gayenin İslama hizmet ve bu uğurda şehadet diyen batıdanda destek görmeyen yegane Mücahid grubdur,Rabbim onları doğru yol üzere her daim yanlarında yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH RIZASI İÇİN KARDEŞLER BİRİLERİ AÇIKLAMA YAPSIN BEN 2 GÜNDÜR STRESTEN GERİLDİM.YANİ EBU HANZALA AÇIKLAMA YAPMIŞ SAHVECİLER TECAVUZ ETMİŞ BACILARIMIZA MUCAHİDLERİ ARKADAN SALDIRMIS RİBATTA OLMAYANLARA FALAN BİŞEYLER DİYOR. NE YAPALIM KARDEŞLER BİR FİKRİ OLAN VAR MI YANİ MESELA VİDEODA NUSRA İÇİN KALPLERİ HASTALIKLI OLANLAR DİYE BAHSEDİYOR..

BİR YANDAN TARTUSİ CEHENNEM KÖPEĞİ İLAN EDİYOR MUCAHİDLERİ YANİ BU NASIL İŞ YA BİZE ÇOK YALAN HABER GELİYOR YADA BUNLAR DOĞRUDUR.BEN ALLAH İÇİN HEM EBU HANZALAYI HEM TARTUSİYİ SEVEN BİR İNSANDIM AMA ARTIK TARTUSİYİDE SEVMİYORUM HANZALAYA KARŞIDA İÇİM MUTMAİN DEĞİL AMA BEN ARTIK İSLAMİ CEPHEİNİN İSLAMİ BİR YAPIDA OLMADĞINI DÜŞÜNÜYORUM.YALNIZ CEPHE KONUSUNDA KESİNLİKLE İŞ ÇIĞRINDAN ÇIKIYOR.YANİ DEVLE NEDEN ŞEYKH EYMENE BİAT ETMEDİ HADİ ETMEDİ NEDEN CEPHEYLE BİRLEŞMEDİ PEKİ MADEM SAVAŞ BAŞLADI KIZIŞIYOR NEDEN CEPHE DEVLEYE DESTEK VERMİYOR.VALLAHİ ÇOK ÜZÜLÜYORUM TARAFSIZDA OLMUYOR TARAFLIDA OLMUYOR ÇÜNKÜ ORTADA ORTAK BİR AKİDE VAR(DEVLE VE CEPHE) DİYORUM VE NASIL ÇÖZÜLECEK BU İŞ :( :(

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu hanzala tekfir konusunda aşırıya kaçıyor.Nusret cephesini kötü görüyor.Bir kere öncelikle nusret cephesi burada bir taraf konumunda değil.Sadece tarafsızlığını belirtmiş durumda.Tartusi'nin açıklamasına katılmıyorum.Çünkü biraz nefsine göre yorum yapmış gibi duruyor.El makdisi'nin açıklaması benim için önemlidir.Fakat şunu da göz önünde bulundurun hapishaneden suriye'deki olayları değerlendirmesi zordur.Dışardan bakıldığı gibi olmayabilir.İslami cephenin desteklediği "mucahidler ordusu" adlı grubun muhacir eşlerine tecavüz ettiği bugün ömer şişani'nin açıklamasıyla sağlamlaştı.Irak Şam İslam devleti eğer nusret cephesinin rakka emiri'ni haksız yere öldürdüyse bu işi desteklemekten beriyim.Eğer bu işi gerçekten haksız yere yapmışsa(öldürülmeyi gerektiren bir suç olmaksızın) bu davranışını doğru bulmuyorum.Işid'in harici olduğu düşüncesine ise katılmıyorum.Fakat hatalarını zaten bende eleştiriyordum en başından beri (eymen zevahiri'ye itaat etmemek,diğer gruplarla işbirliğinde soğuk davranmak gibi).Fakat harici olduğu ve halkı tekfir ettiği doğru değildir.El insaf harici olan ve halkı tekfir eden bir örgüt olsa halkla iç içe niye faaliyetler düzenlesin?halkı olmayan bir devlet(teorik olarak bile olsa) olur mu? adnani'nin açıklamalarında harici ve tekfirci olmadığını defalarca belirtti.Çoğunuzun dediği gibi olsaydı tekfirciler zaten tekfirci olduklarını açıkça söylerler.Allah'tan korkmayanlar(tekfirciler,tekfir hastaları) insanlardan niye korksun ki?üstelik öso ve müttefiklerinin çatışmayı başlatan taraf olduğunu da ben anladım.Bunları da konuşmanız gerekir eğer insaflı olmak isterseniz.Bütün suçu Işid'e attığınızı görüyorum.Şu saatten sonra artık ırak şam islam devleti projesinin iptal edilmesi daha hayırlı olacaktır.Ama siz bütünüyle ışid'i günah keçisi ve şamar oğlanı durumuna getiriyorsunuz.Bu yanlış.Bununla birlikte fitne bitene kadar hem öso ve islami cephe hemde Işid'in haberlerini paylaşmama kararı aldım(esed kafirine karşı yapılan operasyonlar hariç).Hem güvenilir haber kaynakları kalmadığı için(mecburen bazı haberleri takvahaberden aldık diye işitmediğimiz hakaret kalmamıştı üyeler tarafından) hemde fitne sebebiyle bu kararı alma ihtiyacı hissettim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yorumsuz. Tercümeleri inşallah yakında eklenir

الإصدار الفاجعة | أسر العفيفات الطاهرات والإعتداء على عوائل المجاهدين
Yayınlanma tarihi: 16 Oca 2014

رسالة من مجاهدي القوقاز لاهل الشام (مفهوم الحرية)
Yayınlanma tarihi: 14 Oca 2014

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hilafet kardeş bende senin söylediklerini bir nebze olsa hissediyorum Allahu alem belki devle cephe komutanını öldürmedi ama gerçekten bu meselede çok dikkatli olmalıyız ve devleyi günah keçisi haline getirmememliyiz bacılarımıza tecavüz edilmiş ve ses çıkarılmamışsa demekki tekfir edip mucahidlerin eşlerini cariye gibi görüyorlar Allah onları kahretsin Rabbim ehli tevhid ne kadar mucahid temiz kardeş varsa onları birleştirip bu fitne çıkaranları kahru perişan etsin.

Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeşler ben azerilere karşı çok sert konuşdum ama bunun asıl sebebi onların az olmasına rağmen bir sıra fitne olaylarına karışmasıdır.Benim azerilere karşı söyledigim sözler onların hepsine aid degil.İman azeriye türke arapa bakmaz yani iman eden her kes hatta en çok fitne yapan yahudi milletinden olsa bile bir birleriyle kardeşdirler.Öyle azeri kardeşler var ki bir çok müslumanlar onlarla cennetde bir yerde olmayı temenni ederler.Azerilerin böyle fitnelere karışmalarının asıl sebebi tağutların onlardan daha ilmli olmalarıdır.

Üst Ana Sayfa Alt