Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sapık Işid Hakkında Bir Analiz

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Logo işid değil
Arkada çalan da .

Irak savaşı zamanındaki Juba videolarını hatırlattı bana.
Aynen de hatırladığım gibi.
Bİ video koyayım

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi işid değil zaten irak islam devleti işid den ayrı gözüküyor

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi işid değil zaten irak islam devleti işid den ayrı gözüküyor
Irak islam Ordusu: Nam-ı diğer keskin nişancı Juba'nın üyesi olduğu eski bir direniş grubudur. Şu anda ayaklanmanın en etkin gruplarındandır. Sünni bölgelerin tamamına yayılmıştır. Musulu'un hayyül iman bölgesini kontrol etmektedirler.

https://www.islam-tr.org/konu/irakta-direnenler-ve-direnisciler.37555/
7. paragraf

kannas bagdat diye bi nashed vardı diyehatırlıyorum. aradım bulamadım.
buraya ekliycektim

asAdsız.jpg

ceyşül islam fil ıraq

verdiğin videoda da ceyşül islam geçiyor.
الجيش الاسلامي
islam ordusu

Irakta yaşananlar Sunni ayaklanmasıdır. Sadece işid e maledilemez

قنــــــاص بغـــداد | رائع

Dadas2583 Çevrimdışı

Dadas2583

Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD KİMDİR?

10390142_760839177271145_3980520693760460286_n.jpg

Suriye'de, kimyasal saldırı ve askeri harekat söylentileri sonrasında adını duyuran IŞİD (Irak ve Şam İslam Devleti) Özgür Ordu’nun, Şebbiha ve Suriye ordusundan aldığı şehirlere “Şeriat isteriz.” talebiyle saldırıIar düzenledi. Müslümanlar hakkında “mürted” hükmü verip kanlarının “heder” olduğunu ilan etti. ÖSO’nün tugaylarını bastı, mücahitleri esir aldı. Yüzleri maskeli komutanlar tarafından yönetilen gerillalar, nereden geldiğini ve kim olduğunu bilmediği emirlere uyup, Allah’ın adını yüceltmek için cihad eden kardeşlerine silah doğrulttu.

Şeria talebelerinin de içinde aktif olarak yer aldığı, fetva heyetlerinin denetlediği tugayları küfür nizamı için mücadele etmekle itham etti. Silah zoruyla minberden imam indirdi, ölümü göstererek IŞİD lehine hutbe okumaya zorladı. Kim oldukları, onlardan emir alan insanlar tarafından da çok iyi bilinmeyen kurmay kadro, Suriye Müslümanlarının organize yapılarına da karşı savaş açtı. Fetva ve yardım kuruluşlarını tanımadığını ilan etti.

Halka ulaştırılmak üzere sevkedilen mallara el koydu. Anneleri tarafından cepheye, “Eve ya sedyede ya da tabutla gelebilirsin.” diye gönderilen müslüman gençler, basit hatalar nazara verilerek tekfir edildi. Kabirler yıkıldı, taşlara “ed-Devletu’l-İslamiyye/İslam Devleti Şirki ortadan kaldırıyor.” nevinden ibareler yazılarak, zimnen müşrik olduğu söylenen halk tövbeye davet edildi. D uvarlara, altında “ed-Devletu’l-İslamiyye fi’l-Irak ve’ş-Şam” imzası olan, “Ya İslam Hilafeti ya da bütün yeryüzünü yakarız.” şeklinde tehditkar ibareler yazıldı. Gasp, saldırı ve cinayetler yazı ve videolarla sosyal medyada paylaşılarak ümmetin İslam Devleti idealine ağır darbe vuruldu.

Türkiye'nin ÜMMET İÇİN UMUT OLDUĞU bir zamanda Musul'da konsolosluğa baskın yapıldı. Amaç, “Neyin ne olduğunu” temyiz edemeyenleri, “Eğer İslam Devleti Müslüman katletmek, adam kaçırmak ise böyle bir devlete lanet olsun.” noktasına getirmekti. Oyunu yönetenlerin bunda büyük oranda –maalesef ki- başarılı oldukları açıktır.

İhsan Şenocak

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD KİMDİR?

10390142_760839177271145_3980520693760460286_n.jpg

Suriye'de, kimyasal saldırı ve askeri harekat söylentileri sonrasında adını duyuran IŞİD (Irak ve Şam İslam Devleti) Özgür Ordu’nun, Şebbiha ve Suriye ordusundan aldığı şehirlere “Şeriat isteriz.” talebiyle saldırıIar düzenledi. Müslümanlar hakkında “mürted” hükmü verip kanlarının “heder” olduğunu ilan etti. ÖSO’nün tugaylarını bastı, mücahitleri esir aldı. Yüzleri maskeli komutanlar tarafından yönetilen gerillalar, nereden geldiğini ve kim olduğunu bilmediği emirlere uyup, Allah’ın adını yüceltmek için cihad eden kardeşlerine silah doğrulttu.

Şeria talebelerinin de içinde aktif olarak yer aldığı, fetva heyetlerinin denetlediği tugayları küfür nizamı için mücadele etmekle itham etti. Silah zoruyla minberden imam indirdi, ölümü göstererek IŞİD lehine hutbe okumaya zorladı. Kim oldukları, onlardan emir alan insanlar tarafından da çok iyi bilinmeyen kurmay kadro, Suriye Müslümanlarının organize yapılarına da karşı savaş açtı. Fetva ve yardım kuruluşlarını tanımadığını ilan etti.

Halka ulaştırılmak üzere sevkedilen mallara el koydu. Anneleri tarafından cepheye, “Eve ya sedyede ya da tabutla gelebilirsin.” diye gönderilen müslüman gençler, basit hatalar nazara verilerek tekfir edildi. Kabirler yıkıldı, taşlara “ed-Devletu’l-İslamiyye/İslam Devleti Şirki ortadan kaldırıyor.” nevinden ibareler yazılarak, zimnen müşrik olduğu söylenen halk tövbeye davet edildi. D uvarlara, altında “ed-Devletu’l-İslamiyye fi’l-Irak ve’ş-Şam” imzası olan, “Ya İslam Hilafeti ya da bütün yeryüzünü yakarız.” şeklinde tehditkar ibareler yazıldı. Gasp, saldırı ve cinayetler yazı ve videolarla sosyal medyada paylaşılarak ümmetin İslam Devleti idealine ağır darbe vuruldu.

Türkiye'nin ÜMMET İÇİN UMUT OLDUĞU bir zamanda Musul'da konsolosluğa baskın yapıldı. Amaç, “Neyin ne olduğunu” temyiz edemeyenleri, “Eğer İslam Devleti Müslüman katletmek, adam kaçırmak ise böyle bir devlete lanet olsun.” noktasına getirmekti. Oyunu yönetenlerin bunda büyük oranda –maalesef ki- başarılı oldukları açıktır.

İhsan Şenocak
bu adam türk parasıyla 5 para etmez işidi eleştirdiği için değil çizgisiz oldugu için.

O Çevrimdışı

Omar Khattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hebbit kardeş galiba dönmeyi yanlış anlamışsın;bir daha mesajı okumanı tavsiye ederim.
"Türkiye'nin ÜMMET İÇİN UMUT OLDUĞU" Türkiye ne tür bir umut oluyormuş merak ettim.

O Çevrimdışı

Omar Khattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
döndüğünü ispat et. selametle. eğer ispat etmezsen iftiracısın.

Mesneviler gibi dönüyor demedim tabiki,mecazi anlamda kullandım o cümleyi.Yazımda kastetteğim tasavvufçuların akidesini sovunması idi.Tabi sadece savunduğu akide o değil.Sofiliği benimeyen,kabirperestlerin akidesini benimsyen bir adam bu.Aslında bunlar gerçekten döner.Hükümete göre döner,abd'ye göre döner,partililere göre döner,şeyhlerine göre döner.Konu dönmek olduktan sonra bunlardan daha uzmanını bulamazsın.

Buyur dinle sapıklıklarını.

05:26' ta tam cübbelinin ağzından konuşuyor.Peygamberlerden yardım istemeye cevaz veriyor ki buna kim inanırsa,yaparsa,yapanı tekfir etmezse müşriktir..Allah'ın ayetlerini heva ve hevesine göre tevil eden,Allah'ın ayetlerinin bir kısmına iman edip bir kısmana iman etemeyen insanlar bunlar.Yazacak şey çok böyle adamlara aslında.Kanalındaki sohbetlerin bir çoğunda şirk,batıl dolu.Kendin izleyip bakabilirsin.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ümit oluyor ve ya olmuyor bunu söylemek adamı kafir yapar mı?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu sözden dolayı kafir oluyor diyen kim acaba?
müşrik dedi kardeş ha müşrik ha kafir ne farkder ebu cehilde müşrik işte.
Mesneviler gibi dönüyor demedim tabiki,mecazi anlamda kullandım o cümleyi.Yazımda kastetteğim tasavvufçuların akidesini sovunması idi.Tabi sadece savunduğu akide o değil.Sofiliği benimeyen,kabirperestlerin akidesini benimsyen bir adam bu.Aslında bunlar gerçekten döner.Hükümete göre döner,abd'ye göre döner,partililere göre döner,şeyhlerine göre döner.Konu dönmek olduktan sonra bunlardan daha uzmanını bulamazsın.

Buyur dinle sapıklıklarını.

05:26' ta tam cübbelinin ağzından konuşuyor.Peygamberlerden yardım istemeye cevaz veriyor ki buna kim inanırsa,yaparsa,yapanı tekfir etmezse müşriktir..Allah'ın ayetlerini heva ve hevesine göre tevil eden,Allah'ın ayetlerinin bir kısmına iman edip bir kısmana iman etemeyen insanlar bunlar.Yazacak şey çok böyle adamlara aslında.Kanalındaki sohbetlerin bir çoğunda şirk,batıl dolu.Kendin izleyip bakabilirsin.

akhi sen tekfirde çok aşırı gidiyorsun hoca buhari rivayetlerinden delil getiriyor direk müşrik diyorsun adama bari bid'at ehli de müşrik demek ölüm demek akhi ebu cehil demek müşrik insaf etmek lazım ayrıca sen bana da kafir demiştin :) mursi kafirdir oy veren de kafirdir mursiye kafir demeyen de kafirdir dedin akhi. akhi diyorum ama sen beni öyle görmüyorsun ben sana göre kafirim. Allah yardımcımız olsun. selametle.

O Çevrimdışı

Omar Khattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
@hebbit kerrih

Senin şuan yazdığın forumdaki bu konu hakkında genel görüş farklı mı ? Ölülerden,kabirlerden yardım isteyenler hakkında,tasavvuf hakkında sofiler hakkında bu forumun genel akidesi ne bir araştır istersen.Forumda genel olarak cübbeli ve onun akidesinde olanlar hakkında ne düşünüyorlar bir bak bi zahmet.

Benim seni nasıl görüp görmediğimi bırak sen kendine bak lütfen senden rica ediyorum.Tekfir edildiğni dert ediyorsun ama niye tekfir edildiğini,neden tekfir edildiğini dert edinmiyorsun işte illet burada.Diğer akidevi konularda da bilgi sahibi değilsin her hocayım diyene çiçek uzatıyorsun.Sen ya araştırmıyorsun ya da idrak edemiyorsun.Mursi bir tağuttur ve müşriktir onu tağut ve müşrik olarak görmeyen de müşriktir.Bu sadece mursi için geçerli olan bu konu değil.Tüm tağutlar ve o tağutların kulları için geçerlidir.Ben bunu hevamdan söylemiyorum.Elbetteki bunu belli delillere,kaidelere dayanarak söylüyorum.Ayrıca bu benim akidemdir.Kimsenin benim ile igili,akidem ile ne düşündüğü de umrumda değil.

Allah bizleri hak ile batılı ayrıt edebilen kullarından etsin ve canlarımızı Müslümanlar olarak alsın.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hasan el benna da kafir çünkü ehli tasavvuf dimi. vallahi ilk sefer dayanabilmiştim de bu defa dayanamıcam akhi cidden gözlerim doluyor adam düsturumuz kur'an önderimiz muhammed (sav) diyor her şeyi alimlerle şeriata göre yapacağız diyor o kadar insan sisi tarafından öldürülüyor ve sen onlara "sonsuz olarak cehennemde kalacak kafirler" diyorsun. benim kalbim buna dayanmaz bu da forumdaki son mesajım. okumam da etmem de bu forumu zira kalbim paramparça oluyor.

O Çevrimdışı

Omar Khattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sana ne zaman mursi desem forumu ağlayarak terk ediyorsun sonra geri dönüyorsun.Laf anlayana anlatılır.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi merak etme dönmicem. mursi kafir hasan el benna kafir ihsan şenocak kafir bunlara kafir demeyenler kafir vallahi sana göre müslüman sayısı neredeyse hiç yok zevahiri bile kafir sana göre Allah seni islah etsin. selametle.

şu kanalın sahini sensin heralde herkese kafir diyen :D

başka mesaj yazmıcam Allah'a emanet herkes hakkını helal etsin selametle.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sana ne zaman mursi desem forumu ağlayarak terk ediyorsun sonra geri dönüyorsun.Laf anlayana anlatılır.
https://www.islam-tr.org/konu/taliban-mursiye-sahip-cikti.32761/
Bu konu hakkında yorumun nedir

hasan el benna da kafir çünkü ehli tasavvuf dimi. vallahi ilk sefer dayanabilmiştim de bu defa dayanamıcam akhi cidden gözlerim doluyor adam düsturumuz kur'an önderimiz muhammed (sav) diyor her şeyi alimlerle şeriata göre yapacağız diyor o kadar insan sisi tarafından öldürülüyor ve sen onlara "sonsuz olarak cehennemde kalacak kafirler" diyorsun. benim kalbim buna dayanmaz bu da forumdaki son mesajım. okumam da etmem de bu forumu zira kalbim paramparça oluyor.
Engelle butonunu kullanabilirsiniz

Üst Ana Sayfa Alt