Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Şehid Ebu Hâcer El Hadrami'nin Hayatı

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şehid Ebu Hâcer el-Hadrami'nin Hayatı

Meşhur Yemen'li Neşidci ve el Kâide mucâhidi (Şehid) Ebu Hâcer el Hadrami

1. Bölüm

2. Bölüm

Mucahid ve Annesinin Konuşması Şehid Ebu Hacer Hadrami

Neşid Sunni

Selami Ale'n Nusra

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh jazakallahu hayran.Şehid inşaAllah Türkistan'lı bir abi vardı Allah'u alem Horasan'da şehid olmuştu.Doğu Türkistan İslam Cemaati emirlerinden biriydi uzun saçlı uzun sakallıydı.Hatta evlatları cenazesinin başında bekliyordu videoda.Forum da çok aradım bulamadım hatırladı iseniz yardımcı olur musunuz?

İbrahim el-Muhacir Çevrimdışı

İbrahim el-Muhacir

Muhacir, Allah'ın yasakladıklarını terk edendir.
İslam-TR Üyesi
İbrahim er-Rubeyşi'nin çarşıda Husilerle ayaküstü tartışıp sonra çatışması vay be dedirtti. Video zaten şampiyonlar ligi gibi :)

Ebu Hacer el-Hadrami, Ebu Bekir el-Hadrami, Nasır el-Vuheyşi, İbrahim er-Rubeyşi, Hubeyb es-Sudani...

Bir tek Holan Sanani'yi göremedim ama Ebu Hacer bir ara ondan da bahsetti. Allah (azze ve celle) şehadetlerini kabul etsin. Yaşayanlara da sağlıklı sıhhatli hidayet üzere uzun ömürler nasip etsin.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Ashabı Uhdud zafere ulaşmadılar, yer ele geçirmediler, devlet kurmadılar ve ganimet elde edemediler. Ve hepsi öldürüldü. Ancak Allahu Teala dedi ki: "İşte bu büyük bir kurtuluştur." Kur'an'ın tümünde büyük kurtuluş sözü sadece Uhdud Ashabı için kullanılmıştır.

Peki, neden? Çünkü zaferin en büyük manalarından biri de; zalimler ve tağutlar karşısında ilke ve menheç üzerine sebat edebilmek ve zafere ulaşmaktır. Bu en büyük zaferdir. Cephede zafere ulaşmak sınırlı ve cüzi bir zaferdir. Ancak en büyük zafer Allah ile karşılaşınca, yolunda sabit kalmış olarak karşılaşmandır. Size ve kendime sebat etmeyi tavsiye ediyorum. Sabreden kazanır ve sabretmeyen ise kazanamaz.

-Şehid (inş) Ebu Hacer el-Hadrami

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

1. Bölüm

2. Bölüm

Neşid Sunni

Selami Ale'n Nusra
Ashabı Uhdud zafere ulaşmadılar, yer ele geçirmediler, devlet kurmadılar ve ganimet elde edemediler. Ve hepsi öldürüldü. Ancak Allahu Teala dedi ki: "İşte bu büyük bir kurtuluştur." Kur'an'ın tümünde büyük kurtuluş sözü sadece Uhdud Ashabı için kullanılmıştır.

Peki, neden? Çünkü zaferin en büyük manalarından biri de; zalimler ve tağutlar karşısında ilke ve menheç üzerine sebat edebilmek ve zafere ulaşmaktır. Bu en büyük zaferdir. Cephede zafere ulaşmak sınırlı ve cüzi bir zaferdir. Ancak en büyük zafer Allah ile karşılaşınca, yolunda sabit kalmış olarak karşılaşmandır. Size ve kendime sebat etmeyi tavsiye ediyorum. Sabreden kazanır ve sabretmeyen ise kazanamaz.

-Şehid (inş) Ebu Hacer el-Hadrami
Çocukken çok dinlerdim Ebu Hacer el Hadraminin neşidlerini en çok "melekna emra dunyana" neşidini severdim

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

1. Bölüm

2. Bölüm

Neşid Sunni

Selami Ale'n Nusra
Ebu Hacer el Hadrami ışidçi diye biliyorum hemde Bağdadiye neşid yapmış dewleye neşid yapmış

Üst Ana Sayfa Alt