Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehid Kouachi Kardeşler Için Istanbul’da Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
11-730x370.jpg

Cuma namazının ardından Fatih Cami’nin avlusunda toplanan Müslümanlar, Fransa’daki Charlie Hebdo dergisine saldırı gerçekleştiren 3 gün sonra da Fransız polisinin operasyonu sonucunda katledilen Kouachi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namaz öncesi üzerinde Usame Bin Ladin ve Kouachi kardeşlerin fotoğrafı olan pankart açan grup kendilerini “Ensar Kardeşliği Platformu” olarak tanıttı.

Grup, üzerinde “Tehdit Ediyoruz Cesaretiniz Var mı?”, “Hepimiz Cherif Kouachiyiz”, “Hepimiz Said Kouachiyiz” yazılı dövizler açtı.

Grup daha sonra gıyabi cenaze namazı kıldı. Yabancı basın mensuplarının da takip ettiği gıyabi cenaze namazının ardından grup yürüyüş yapmak istedi. Ancak polis izin vermedi. Bunun üzerine grup burada açıklama yaparak dağıldı.

3-670x370.jpg

2.jpg

Kaynak: islah haber

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Dünya’nın her yerinde Kuachi kardeşeler için sevgi gösterileri düzenlendi
Fransa’daki Charlie Hebdo dergisinin Peygamber efendimize (s.a.v.) yönelik hakaret içeren karikatürlerinin ardından harekete geçen Kuachi kardeşlerin inşAllah şehit olması ile neticelenen olayların ardından Dünya’nın her yerinde Kuachi kardeşlere destek yağdı. Çeşitli ülkelerde Kuachi kardeşler için cenaze namazı kılınırken , bir çok ülkede Charlie Hebde dergisi de lanetlendi.

Pakistan’da Yemen El Kaide’sine bağlı mücahit Kauchi Kardeşler için gıyabi cenaze namazında görüntüler..

B7e40ikIEAIiadX.jpg

B7e40QFIUAEkC-1.jpg

B7e41c_IUAEWZIo.jpg

Somali ve Nijer’de Yemen El Kaide’sine bağlı mücahit Kauchi kardeşler için destek gòsterileri..

21.png

Suriye’de Charlie Hebdo’nun “Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürlerin yayınlanmasını protesto eden ve kuachi kardeşler için slogan atan göstericilere hava saldırısı düzenlendi.

suriye-protesto-1.jpg

Suriye rejiminin, İdlib kırsalında “Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürler”in yayınlanmasını protesto eden göstericilere düzenlediği hava saldırısı sonucu 10 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İdlib şehrinin Ermanaz ve Kefr Teharim bölgelerinde Suriyeliler, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun “Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürler”i yeniden yayınlamasını protesto etmek amacıyla gösteri düzenledi.

Ermanaz bölgesinde göstericilere düzenlenen hava saldırısında 10 kişinin öldüğü, Kefr Teharim’de ise 7 kişinin yaralandığı belirtilirken, çevredeki ev iş yerlerinin de büyük oranda zarar gördüğü kaydedildi.

Saldırı sonucu çıkan yangının sivil savunma ekipleri tarafından söndürüldüğü ve yaralıların tedavi altına alındığı belirtildi.

Ümmet-i İslam

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
birileri ürkmüş pankarttan :) elhamdulillah

10390090_10152989997272389_8625484673447733768_n.jpg

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
videoyu yapan,hazirlayan buraya koyandan Rabbim razi olsun...
benim gibi uzakta olup katilamayanlar azda olsa o duyguyu hissetsin/hissettimde :'(

3.30'da tekbir derken fotorafçilarin höcümleyisi, baliklara yem atilmis gibi : D bu saatte aklima baska bisey gelmiyor:hmmm:

not: orda olan kardesler varmiydi:)

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
videoyu yapan,hazirlayan buraya koyandan Rabbim razi olsun...
benim gibi uzakta olup katilamayanlar azda olsa o duyguyu hissetsin/hissettimde :'(

3.30'da tekbir derken fotorafçilarin höcümleyisi, baliklara yem atilmis gibi : D bu saatte aklima baska bisey gelmiyor:hmmm:

not: orda olan kardesler varmiydi:)
Akhi ben gitmedim ama 6:18 de soldan ikinci kardeşi tanıyorum soldan 3.yüde facede biryerde gördüm :)

Üst Ana Sayfa Alt