Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehidler Defnedildi...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Resim_1412954922.jpg

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHa hamd olsun,azizlerimizi,yiğitlerimizi,ciğerparelerimizi Rabbimize uğurladık.söylenecek çok söz var,lakin izzetlice dimdik duran bu başeğmez kardeşlerimiz için yüreğimiz buruk ama bir o kadarda sevinç duyuyoruz.Şehadet öyle bir sevdaki onu ancak hakkedenler kazanabilir.Hep derdik ah şehadet neredesin ve işte şehadet kucağını açmış yiğitlerini ve sabredenlerini bekliyor..müslümanım demenin kor ateşten bir gümlek gibi insanı yaktığı bir ortamda herkesin evlerine çekilip,korkudan perde arkasında olayları izlediği bir ortamda,ahdine sadıklar ortaya çıktı..devletin bile korkudan yok olduğu,polislerin karakoldan çıkamadığı ve meydanın tamamen bu kafir sürüsüne teslim edildiği,her türlü ekipmanlarının olmasına rağmen,bu kardeşler köyderde sıkışan kardeşlerine koştular,müslümanım diyenlerin kaçtığı bir ortamda onlar kaçmadılar ve ileriye atıldılar,tıpkı enes bin nadr gibi...evet tıpkı bir uhudu yaşadık ve hamd olsun,ilerleyen ve arkalarına bakmayan bu kardeşlerin cesaret ve imanı sayesinde bugün bu bölge dik durdu ve zalimlere boyun eğmedi ve eğmeyecektir..iyi biliyoruzki,baş eğersek artık bu bölgede kafirler müslümanlara hayat hakkı vermeyecekler,onun için ölsek bile,onlar asla ama asla amaçlarına ulaşamayıcaklar..kurban eti dağıtırken kardeşlerinin lince maruz kaldığını öğrenince oraya koştular,şehidlerle et dağıtımında beraberdik,hele turan kardeşle dostluk ve muhabbettimiz yıllara,medresei yusufa dayanıyordu..ah turanım şehadet sana çok yakıştı...
biz nerde şehadet nerde derdi..ve işte inşaALLAH şehadet ona koştu,bizede şuanlık arkasında hüzünle gözyaşıyla arkasında bakmak kaldı,Rabbim bizi artık arkalarından bakanlardan eyleme....

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle Şehadetlerini kabul etsin.Amin

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olaylar ne ırakta ne suriyede oluyor ama devletin resmi tv organları sanki bu gelişmeleri mevcut ülkelerde cereyan etmiş haber gibi lanse edip geçiştiriyorlar..bu pkk gerçekten leş kargaları gibi..onları Rabbim tez zamanda kahrettsin akıttıkları kanda boğulsunlar inşaAllah..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Şehid Babası: Başımızı Kimseye Eğmeyiz

54154.jpg

PKK/HDP saldırılarında katledilen Hasan Gökgöz'ün babası oğlunun faillerinin PKK/HDP olduğunu dile getirerek, "Oğlumu balkondan aşağı atıyorlar sonra işkence yapıyorlar, oğlumun vücudunu delik deşik ediyorlar bu mudur senin demokrasin? Diye sordu.
PKK/HDP saldırılarında katledilen oğlu Hasan Gökgöz'ün cenazesini almak için Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi'ne giden Mehmet Gökgöz, hastaneye gelen polislere tepki gösterdi.

Polisin olaylar sırasında saldırganlara müdahale etmediğini belirten Baba Gökgöz, ''Oğlum öldürülürken neredeydiniz'' sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Oğlunun kurban eti dağıtırken şehit edildiğini ifade eden Baba Gökgöz, oğlunun İslam davası uğruna vurulduğunu bundan da gurur duyduğunu belirterek, kendilerinin de oğlunun yolunu sürdüreceklerini söyledi. Baba Gökgöz, ''Benim bir oğlum daha var oda şehit olsun bir torunum daha var o da şehit olsun ben de şehit olmak istiyorum.'' ifadelerini kullandı.

Demokrasi demokrasi denildiğini ama damdan atıldıktan sonra çocuğuna işkence yapıldığını belirten Baba Gökgöz, ''Bizim suçumuz Müslümanlıksa o suçu kabul ediyoruz. Biz mücadelemize devam edeceğiz bir Hasan gitti bin tane Hasan var arkada, milyonlarca Hasanlar var, Hüseyinler var, Yasinler vardır, hepsi vardır biz hepsine canımızı feda ederiz. Elhamdülillah onlar şahadet mertebesine yetiştiler Allah'u Teala bütün Müslümanların şahadetlerini kabul etsin.'' dedi.

İnsanları öldürüyorsunuz bu mudur demokrasi
Çözüm süreci dendiğini ama insanların öldürüldüğünü belirten Baba Gökgöz, ''Benim oğlumun suçu neydi diye sordu. Gökgöz, ''Benim oğlumu gasp etmişler hiçbir şeyini bırakmamışlar sadece anahtarı var cebinde anahtar çıkmış. Benim oğlumun elinde kurban eti vardı fakir fukaralara dağıtıyordu. Sen ne biçim insansın, milletin malını gasp ediyor, milletin canını gasp ediyorsun, bu mudur demokrasi?'' diye sordu.

Selahaddin Demirteş çıkıyor televizyona diyor ki, herkes elinden ne gelirse yapsın. Biz nerede yaşıyoruz, herkes elinden geleni yapsın diyorsun. Biz Müslümanız kimseye başımızı eğmeyiz biz Allah'tan başka kimseden korkmayız ve başımızı kimseye eğmeyiz.

Selahaddin Demirtaş, herkes sokaklara dökülsün herkesin elinden ne geliyorsa yapsın diyor. PKK’liler gelip benim oğlumu şehit ettiler. Yani çözüm süreci dediğiniz bu mudur? Sen milleti galeyana getiriyorsun sen neden çıkmıyorsun. Hani senin çözümün çözüm bu mudur?

Oğlunun fakirlere kurban eti dağıtırken PKK'li saldırganların arasında kaldığını belirten Baba Gökgöz, ''Oğlum saldırganlardan kaçarak bir binaya sığınıyor. O binanın kapsını kırıyorlar. Oğlumu balkondan aşağı atıyorlar sonra işkence yapıyorlar, oğlumun vücudunu delik deşik ediyorlar ve arkadaşlarını yakmışlar. Senin demokrasin bu mudur Demirtaş? Dedi.

Oğlumun katili PKK/HDP'dir

Bir muhabirin oğlunuzun failleri bulundu mu? Şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Baba Gökgüz şunları söyledi: ''Oğlumun failleri tespit edilmedi failleri PKK/HDP’dir ve onların işbirlikçileridir. Benim oğlumun düşmanı yoktu namazında niyazındaydı, Kur'an yolunda çalışıyordu. Fakat failleri PKK/BDP’dir benim oğlumun failleri bunlardır. Bunların işbirlikçileridir. Ben oğlumun şahadetinden gurur duyuyorum. Benim bir oğlum daha var o da feda olsun benim elimden İslam için ne gerekiyorsa yapacağım.

1980 yılından beridir İslam için ne gerekiyorsa yapmışım şimdi de yapacağım. Ben davamdan da vazgeçmem. Benim davam hak davadır gurur duyuyorum. Suçumuz İslam ise suçumuz bu olsun.'' dedi. (İLKHA)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
PKK'nın Yaraladığı Vatandaş Malatya'ya Getirildi
PKK çetelerinin İslami kesime düzenledikleri taşkınlıklarda Bingöl'de silahla yaralanan mütedeyyin kimliği ile bilinen Cengiz Tiryaki Malatya tıp fakültesi hastanesinde yoğun bakıma alındı.

MALATYA- PKK çetelerinin İslami kesime düzenledikleri taşkınlıklarda Bingöl’de silahla yaralanan mütedeyyin kimliği ile bilinen Cengiz Tiryaki Malatya tıp fakültesi hastanesine sevk edilerek yoğun bakıma alındı.

Kobane’nin IŞİD güçlerinin eline geçeceği algısını oluşturarak HDP’nin sokağa inme çağrısı üzerine, sokaklara inerek özellikle İslami kesime yönelik şuursuz ve vahşi saldırılar gerçekleştiren PKK çetelerinin Bingöl’de silahla vurup yaraladıkları mütedeyyin kimliği ile bilinen Cengiz Tiryaki Bingöl Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Bingöl’de evinin içinde, ailesinin gözleri önünde vurulan ve göğsünden iki kurşunun isabet ettiği 28 yaşındaki Cengiz Tiryaki, iç kanamsının devam etmesi üzerine Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal TıpMerkezine sevk edilerek yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

Hayati tehlikesi halen devam eden Tiryaki'nin ailesi, tüm müslüman kardeşlerinden dua beklediklerini dile getirdi. (Abdusselam Önen- İLKHA)

191291.jpg

191292.jpg

191293.jpg

191294.jpg

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir kardeşin diliyle o an....

[quote author=Mazlum Mizgin link=topic=36432.msg225350#msg225350 date=1413744249]
Pkk medyasinin yalan iftira hakret vari saldirilari her defasinda oldugu gibi simdide onlarin kural tanimaz olcu tanimaz ahlajsizca suursuzca kor yillanlar gibi muslumanlara saldirdilar .
Bayramin 4.gunu kurban kesimin yerinden koy dere geldik arkadaslarimizin bir kismi ni oraya biraktik yusufi dere geldik .?
Ordan arabayi biraktim eve geldim namazimi kildim yemek yedim asagi indim bir baktim arkadaslar dediler koy derdeki kardeslerimiz saldiriya ugramislar bizde koy dere dogru yola koyulduk .?
Yolda yuze yakin pkk li grup bizim onumuzu kestiler arkadaslar bana dediler durma pkk ciler ellerini yan kapaiyada vurdular acmak istediler arkadaslar tekbir getirdiler onlar kacmaya basladilar bende arabayi onlarin barikatlarinin uzerune vurdum atesin icinden barikati yardik koydere yetismemiz 150 met re kalmisti barikati asarken arkadan silahlarla bizi taradilar durmadan koyderdeki kardeslerimizin yardimina kosmaya baskadik saat 5 gibi civariydi koydere yetistigimizde yerde 5 yarali kardesimiz yerdeydi tekbir getirdik susmadik kardeslerimizin durumunu gurunce tekbir getirdik biji biji hizbullah pkk lanetullah cigerimiz yaniyordu diger yandanda dort taraftan bize uzun namlulu silahlarla bize ates ediyorlardi bizde silah yoktu sadece tekbir getiriyorduk yarali kardeslerimiz arabaayla hastahaneye gunderiyorduk dort tarafimizi kusatmislardi yaralilarimizi kaldiramiyorduk ambulans yoktu polise telefon aciyorduk polis gelmiyordu dort etrafimiz kusatilmisti bizde hep tekbir getiriyorduk bir saat icinde sayimiz yuzleri gecti gelen ablukadan disari cikamiyordu bizim az ilerimizde sehitlerimiz vardi haber aldik gece oldu catisma dewam ediyordu gece bir arkadas bana dedi karsidaki pkk grubunun icindeki cesedi sen gidip alacaksin oyle deyince allahuekber dedim bes kisilik ekiple sehadet askiyla yuz kisilik hata 300 kislik pkk grubunun icinde gidecektik kolay bir sey degildi pkk cesetlerimizi dahi vermiyordu bize tuzak hazirlamislardi cesetlerimizi ayri ayri yerlere atmislardi bir anda hammasin kahraman neferleri aklima geldi dedin gun bu gundur ya sehadet yada cenazemizi alacagiz iki saat icinde ayni arabayla yine iclerinden gecmisiz barikatlarini yarmistik ikinci defada cenaze akmak icin karar verdik Allaha dua ettik yolla koyulduk
Etrafimiz hepsi pkk liydiler her taraftan kursun geliyordu dortlu sinyalimi actim rabime dua ettim yavas yavas ara sokaklardan ana cadeye ciktim gece saat 8olmus verdikleri adrese gittik cenazeyi bulammadik bir arkadas isaret etti kalabaligin icinde atesin icindedir diyee arabayla kalabaligin icine daldik tekbir getirdik arkadaki arkadaslar tekbir getirdiler ve onlar dagildilar kactilar biz cenazeyi aldik cenazeyi gurunce soook gecirdim cenaze taninmiyacak halde vahsiler atesin uzerine atmislardi cenazeyi arabaya attik dunusumu aldim hizlandik hizlandigimuzda silahli bir grup bana atess etti ben sag sol yaptim ara sokaga vurdum her taraftan kursun uzerimize yagiyordu ben camimin havaya uctugunu gurdun tekbir getirdik arabayi ara sokaga vurdum araba nerdeyse yan yatiyordu yukarida binadan taslar yagiyordu uzerimize etrafimizdada mermiler yagiyordu ve huseyin kardesimizin mubarek naasini onlarin icinden kurtardik koy dere geldigim gibi yere dustum sook olmustum o catismanin icinden nasil kazasiz belasiz cijtigima inananmiyordum korkunc bir geceydi kabus gibi uzerimize cukmustuler ilerleyen saatlerde pkk li gruplar zaayit verince geri cekildiler ve bizim sayimis bes yuzu gecmisti ordanda bes nisan mahlaesinde gece saat 9 da yusufu der diger adiyla huzbullahi cadeye gelince yusufi derdeki kardeslerimiz bizim tekbir seslerini duyunca onlarda tekbir getirdi bizi karsilamaya geldiler orda bulunan ozgur yurtaslar dernegini komple atese verfiler huzbullah burada pkk nerede bes nisan mahallesi hizbullah mahlaaesi saat gece 2 ye kadar tekbir sesleriyle yankilaniyordu
[/quote]