Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehitlerimiz İçin Ve Şuanda Askerliğini Yapanlar İçin Fatiha

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İnşaALLAH daha faydalanırsınız kardeşim

ser-a Çevrimdışı

ser-a

Üye
İslam-TR Üyesi
Anayasanın bağlı olduğu ilkeler;
Laiklik:din tanınmaz,hükümlerde din referans alınmaz.Dinle ilgili grup hizip,cemaat,medrese,okul vb.kavramlarla bağlantı kurulamaz.Dine dayalı bir akım yada parti yasaktır.
Milliyetçilik:Belli bir millet üzerine kutsiyet izafe edilir.Millet için bir ölmeyen bir lider var kabul edilir.
Halkçılık:Halkın dediği olur.Halk oy kullanarak listeye konulan yöneticilerini seçmek zorundadır.
Cumhuriyetçilik:parlamentonun yetki verdiği kişinin halk üzerinde yetkisi vardır.
İnkilapçılık:Dinden bağımsız batı medeniyeti ve beşeri ilişkilerde halkın değişime uğratılmasında devletin yetkili olması.
Devletçilik:Herkes devlete vergi vermeye,askerlik yapmaya ve emredilen kurallara uymak zorunluluğu.

Kamu kurumlarında islamın emri başörtüsü,namaz,sakal,cuma tatili,miras hukuku ve islama dair ne hüküm varsa tanınmaz.

A Çevrimdışı

ABDULLAH9

Üye
İslam-TR Üyesi
Eyvallah,haklısın sistem kavmiyetçi temellere dayanıyor.

Ancak dedim ya kavmiyetçi olmayan Osmanlıda'da bu sorun vardı.
Peki ne yapmak gerekir, bu kafirlere "şimdi kemalist rejim var o yüzden istediğiniz gibi bebekleri kadınları çocukları öldürün,karışmayız.Yarın şeriat gelirse o zaman sizinle savaşacağız" mı demeli?

Teröre karşı müminin duruşu ne olmalıdır?

çok zor bir soru ancak kendi düşücem.. islami bir duruşla heriki akıma yani kemalist ve pkk ya karşi resullah metoduyla mucadele etmek her turlu tekniği kulanarak buda nasıl olur bılmıyorum en iyisini Allah cc bilir

S Çevrimdışı

seeartos

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kürdistan-türkiye sorunu degildir. Sen sorunu böyle ifade ederek zaten pkk nin ekemyine bal sürmüs oluyorsun. Bravo.
Sorunun kökenine inmeni, bakmani tavsiye ederim.

Ayrica her sorunun cözümü islam olduguna her mü´min inanir. Bunda kimsenin süphesi yoktur.
Ancak fitne denen lanet var. Bu laneti körükliyenlere ve seytanin ordusuna katilanlara karsi savas acilmali...
Asabiyet bir cok sey dogrur...Asabiyet üstünlük idda etmektir. Irk asabiyeti irkcilik, cemaat asabiyetine cemaatcilik ... denir. Lakin bunun politika ile alakasi yoktur.
Bir mü´min de politikanin alasini yapabilir, yapmalidirda. Aksi takdirde pasif müslüman olmaktan kurtulamaz.

İster mermi kullansin, ister oy pusulasi, insan iyi ni$an almali ... kuklayi degil, kuklaciyi vurmali; demis Malmcolm X (rhm).
Bilginize.

Selamlar,
Şayet "bravo" sözünü benim için kullandıysanız Kürdistan-Türkiye ifadelerini ben değil diğer kardeşler kullandı.
Ben sorunun emperyalist fitneci kafirlerden kaynaklandığını önceki yorumlarımda açıkça yazdım.Dolayısıyla kimsenin ekmeğine yağ sürmediğimi düşünüyorum.Okumamışsınız kardeş, hemen yargılamayın.

Kısaca şunu merak etmekteyim, biz Türkiye'li müminler yaşadığımız belde Şeri hükümlerle yönetilmediği halde terör ve teröriste tarafsız mı olmalıyız?
Mesela şehitlikten açıldığı için soruyorum.

Selametle.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullah

seeartos kardeşim bir göz atarsan aşağıdakilere faydalı olacağını düşünüyorum

İslam-tr.net Cihad Kitapçığı

https://rapidshare.com/files/1365977244/Jıhad.chm

https://hotfile.com/dl/153599235/621ca60/Jhad.chm.html

J?had.chm - 4shared.com - partage et stockage de fichiers en ligne - télécharger

Moderatör tarafında düzenlendi:
D Çevrimdışı

demiran

Üye
İslam-TR Üyesi
iki kafir grup birbirini kırıyor fatihamı ? bizin e alakadar eder varsın gebertsinler birbirlerini.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kürtler Kürdistan Islam Devletini kurup Allah SWT'nin seriati ile hükmederler ve temiz bir akide üzere olurlarsa hepimize o saflarda savasmak vacip olur. Karsimizda T.C. askeri olsada. Ne bilirsin, belki (Kan)kardesine kursun sikarsin. Kardeslik bagi Islam ve Iman üzerine bina edilir. Soy, sop, dil, kültür, renkler üzerine degil.

Kürdistan kelimesini kullanarak hic kimsenin ekmegine yag sürmüs olmuyorum. Coni türklerde türkiyeyi kurdu. Iyi mi ettiler ?

Ben yillar önce türk milliyetcisi idim. Kimin hangi ekmege yag sürdügünü iyi bilirim. T.C. kuruldu seriat mi geldi?

wAllahu-l Musta'aan.

tam düşündüğüm gibi abi.milliyetimiz,kökenimiz bizim tarafımızı belirleyecek şey değil.

A Çevrimdışı

abdullah ebu muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
apoizm, kemalizmin çocuğudur. al birini, vur ötekine...
maalesef kürtlere de milliyetçiliği bu İT(İttihat Terakki) soyu öğretmiştir.

seeartos kardeş,
seyyid kutub'un yoldaki işaretler kitabını okumanı mutlaka tavsiye ederim. ayrıca şehid(inş.) olan bir kardeşimizin kitaptan hazırladığı dersler de forumda mevcut. siteden arama yaparak sesli derslere ulaşabilirsin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
"Muslumanın milliyeti, akidesidir"

Seyyid Kutub, Yoldaki İşaretler

Son düzenleme:
ser-a Çevrimdışı

ser-a

Üye
İslam-TR Üyesi
Kürdistan kelimesi masum bir bölge ismi altına sığınılarak fitne üretmeye yarayan bir kelimedir.Bu kelimeyi duyan herkes oranın bir bölgesi için söylenen bir söz olduğunu düşünmez.Bu insanları aptal yerine koymanın masum bir ifadesidir.İslamda kabile ırk üstünlüğünü ifade eden argümanlar ile ortaya çıkmak bir fitnedir.Bu fitne ölümden daha kötüdür.Osmanlı imparatorluğu zamanında bu kelime bir fitne unsuru olmuyordu.Çünkü islam ile herkes birbirine bağlıydılar.Milliyetçilik akımlarının sürekli bir fitne olarak kullanıldığı günümüzde ise islama zıt akımlarla islamı savunmak garabettir.Bu tür kelimelerden mümkün olduğunca kaçınmak,islami birliğe yönelmek,nefreti,ırk ve kabileye göre değil,küfre,zulme göre yöneltmek gerek.İslam ümmeti esaret altında yaşarken,haçlıların post modern işgali altında hükümlerine boyun eğmişken,ırk bağlamında zayıflatma,böl parçala yönet metodunun bir şeklidir.Hırıstıyanlar birbirleriyle hırıstıyanlık temeli üzerinde birleşmeye çalışırken ve birleşmişken,müslümanların ilkeleri üzerinde birleşememelerinin nedeni onların bu zayıf noktadan vurulmalarıdır.Bunun yanında bu fitnelere inanç farklılıklarını da eklemiş bulunmaktadırlar.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahu kürdistan denirken kürt milliyetçiliği için mi söylüyorsun,yoksa bir bölge adı mı belirtiyoruz?o zaman hiç bir yere ırkların adını vermeyeydik,türkiye,kürdistan,afganistan,çeçenistan,arabistan... uzar gider.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben de onu diyorum abi,bölge isimleri bu bölgelerde yaşayan milletlerle özdeşleştiğinden dolayı bölge ismini kullanmakta bir mahzur olmaz.

S Çevrimdışı

seeartos

Üye
İslam-TR Üyesi
iki kafir grup birbirini kırıyor fatihamı ? bizin e alakadar eder varsın gebertsinler birbirlerini.

İki kafir grup mu?

Türkiye'de erkeklere askerliğin zorunlu olduğunu ve bu forumdaki erkeklerde dahil bir çok müslüman erkeğin askerliğini yaptığını varsayalım.
Kardeşiniz zorunlu askerlikten dolayı Şırnak'ın bir karakoluna gidiyor.Ve pkk tarafından öldürülüyor.

Bu durumda kardeşiniz kafir oluyor mu? Yine dermiydiniz "iki kafir grup gebertmiş birbirini" diye?

Askerlik yapan herkese, askerlik vazifesinde hayatını kaybeden herkese kafir demek doğru mu?

Konuda milliyetçi tartışmalara ne gerek var? Milliyetçilikle ilgili bir konu olduğunu düşünmüyorum.

Selametle.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yorum yapmayın cevaplamayın...şehitlikle ilgili linkleri verin yeret akiler....

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İki kafir grup mu?

Türkiye'de erkeklere askerliğin zorunlu olduğunu ve bu forumdaki erkeklerde dahil bir çok müslüman erkeğin askerliğini yaptığını varsayalım.
Kardeşiniz zorunlu askerlikten dolayı Şırnak'ın bir karakoluna gidiyor.Ve pkk tarafından öldürülüyor.

Bu durumda kardeşiniz kafir oluyor mu? Yine dermiydiniz "iki kafir grup gebertmiş birbirini" diye?

Askerlik yapan herkese, askerlik vazifesinde hayatını kaybeden herkese kafir demek doğru mu?

Konuda milliyetçi tartışmalara ne gerek var? Milliyetçilikle ilgili bir konu olduğunu düşünmüyorum.

Selametle.

bunun hakkında da bir yazı olacaktı sitede abi,her askere giden niyet,durum sorgulanmadan kafir denemez.fakat adamlar türkiye cumhuriyeti ve pkk nin devamlılığı için savaşıyorlar ise,kalplerindeki niyet bu ise elbette kafirdirler.fakat biz kalplerdeki durumu bilecek değiliz,niyetlerine göre şekil alır durum.

A Çevrimdışı

ABDULLAH9

Üye
İslam-TR Üyesi
Irkiciliktir bu. Kürtistan diyorsun. Milliyetcilikten etnik irkciligami soyundun. Veya Kürt Milliyetciligine. Öyle bi hava verdin. Umarim ben herseyi yanlis kavramisimdir.
Biz Pkk dan bahsediyorduk sanirim. Benmiyim yine yanlis olan anlamadim. Pkk ne islam devleti ne.

Yillar önce türk milliyetcisiydim diyorsun, pkk dan bi habersin? Bu nasil celiski. Pkk nin ne oldugunu ögretmemis mi sana milliyetci reisler felan. Marksin zurnacilari. Rus kuklalari. Bel´amlar...kahr olasilar ! Igrenc varliklar. Varliklari yok olsun.
Bunlara deginsek.

Anladik Tc yi. Cok iyigi biliyoruz. Islam devleti degil. Yani bunu kime sorsan bilir. Tekrarlamana gerek yok.
Önümüze bakalim. Arkadan vuranlari indirmeliki önümüze bakabilelim, yolumuza devam edebilelim. Cercevemizi cizebilelim.Ilk etapta Ümmetin cercevesini cizmek isteyen firavunlara karsi bas kaldirmaliyiz.

Sonra burda ahkam kesme lütfen. Tarih nedir bilirmisin?
Tarihi gecelim...daha son zamanlarda olanlara göz atsak.
Irak´ta milyonlarca müslüman niye katledildi. Kizlarin irzina niye girildi acaba. Ümmetin cografyasi niye kan-revan icinde? Suriyede olup biteni takip et lütfen...Erbil ´de yürütülen siyaseti.
Hersey Komünist Kürtistan icin...Eyvallah diyip gecen insan kiblesini Washingtona cevirmistir.
Hatirliyalim... Allah svt rizasi icin. Ehli Hak olalim. Hakikati savunalim.

"Hic akletmezmisiniz" ... Anlasilan etmiyoruz ... ki bu haldeyiz.

Dolayisiyla...Kürtlerin icinde de mü´min vardir, muhsin olani vardir, muvahhid olani vardir. Ammavelakin kafiride vardir, münafigida vardir, küfürbazida vardir. Türklerde oldugu gibi. Araplarda oldugu gibi.

" Kürtler Kürdistan Islam Devletini kurup Allah SWT'nin seriati ile hükmederler ve temiz bir akide üzere olurlarsa hepimize o saflarda savasmak vacip olur."

Bakiyorumda cok rahatsin. Sözde "Kürtistan Islam devleti" kurulduktan sonra savasmayi vacip kiliyorsun :)

"islam devleti" yok iken onu var eden yigitler kimler olacak... Bir soru...ve cevabi bulunamadigi icin Ümmetin en büyük sorunu oldu.
Rahatlik icimizde, disimizda. Hayal edelim Islam devletini. Hemde onu bir etnik irka bagliyalim. Sonra baska bi irka karsi savasalim.

Abes diilmi :)

wAllahuA´lem.
pkk komınıst bır sıstemı kurtlere dayatıyor tıpkı kemalıst rejım nasılkı turklere dayatılıyorsa yalnız pkk ve kemalıst sıstemler yokken kurdistan dıye bır bölge hep vardı bu kurdıstan ısmı neden senı sıkıyor acaba

A Çevrimdışı

abdullah ebu muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
"Öyle milletler gelecek ki, ölmüş babaları ile övüneceklerdir. İşte onlar cehennemin kömürleridir. Ve onlar, Allah katında pisliği burnu ile yuvarlayan böceklerden daha basittir!.. Allah sizden cahiliyet devrinin övünmesini ve babalarla büyüklenmeyi kaldırmıştır. İnsanlar iki gruptur: ya muttaki mümin ya da perişan kafir! Bütün insanlar Âdem'in çocuklarıdır. Âdem de topraktan yaratılmıştır." (Tirmizi, Beyhaki, Ebu Davud)

hadis-i şerifin konuya ilişkin son söz olmasını temenni ediyorum.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Valla benim bu konudaki gorusum biraz farkli ,taguti rejimlerde yasayan muslumanlarin durumu her zaman islam devletinde ki muslumanlardan farkli olmustur,peygamberimiz zamanindaki islam devletinin bir kopyasini afgan mucahidleri olusturduk dediginde ilk karsi cikan yine ben muslumanim diyenler olmustu,iran,suud ve digerleri ,simdi o zaman yeryuzunde afgan mucahidlerini devket olusumunu yapmis saf muslumanlar sayarsak 1.5 milyar islam aleminin 10milyon dusunce geri kalanini kafir saymamiz lazimki yaradanin gazabina ugramakdan korkarim,mekkeli musriklerin yakalayip iskenceyle lata taptirilan muslumanlar icin ayet inip zor durumda kalanlarin niyeti onemlidir fikriyati herseyin onundedir.

Ayrica herseyden onemlisi askerligimi doguda iyaptim ve orada o gorevi tamamlamamin asil sebebi namusuma o minarelerde bozulmadan okunan ezanin yuzu suyu hurmetinedir.bazilari gormuyormiki peygamberimiz bile zamaninda tevhide inanmayan amcasinin korumasina girip,diger musriklerin insafina tercih etmistir.velhasil-i kelam israilin vatandasi olmayi gururuna yediren muslumanlardan ,topragini bir avuc dolara satan filistinliden ,suud tagutlarina el pence duran sozde allamelerden askere gidip o hilal batmasin diye iraktaki gibi namusumuz lekelenmesin diye nobet bekleyen asker daha hayirlidir

Üst Ana Sayfa Alt