Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Selahaddin Bekleme Selahaddin Ol!

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Herkes bir Selahaddin bekliyor. Ama kimse de kalkıp ben Selahaddin olayım demiyor. Şu benlik sevdamız neden konu dava olunca, ümmet olunca üzeri toprakla örtülüyor? Başkası Selahaddin olsun, başkası zafer kazansın ben de bununla gurur duyayım bununla övüneyim. Peynir gemilerinin yakıtı ne yazık ki laf değil.
Yürütemiyoruz.
Çaba lazım çaba.
Yattığı yerden twit savaşları ile zafer elde edilmez. Zafer elde edilse bile o zafer trend topic gündemi değişene kadar olur.
"E ben ne yapabilirimciler" gelmeden söyleyeyim İslam tarihi görünürde yapabilecek hiçbir şeyi olmayan fakat İslam ordusuna katkı olsun diye saçlarını kesip vermiş bir kadına şahitlik etmiştir. İslam tarihi biri gelsin zafer kazansın diyenlerle şekillenmemiş bilakis bir sorun anında öne ilk atılan ben olayım diyenlerle şekillenmiştir.
Unutmayalım şu an lanetlediğimiz İsrailoğulları (lanetullahi aleyh) Hz. Musa ya "Sen ve Rabbin gidin savaşın biz burada bekleyeceğiz. Sen zafer kazanınca anca geliriz' demişlerdir. Fakat Rasulullahın ashabı ise "Ey Allah'ın Rasulu biz sana İsrailoğullarının dediği gibi demeyeceğiz öl de ölelim" demişlerdi. Tarihimizi hatırlayıp üzerimizdeki ölü toprağı atalım. Vallahi karşımızda çok korkak bir topluluk var sadece ayağı kalkalım.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
gündem dolayısıyla ve nefislerimize hatırlatıcı olması namına güncel.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Uhti durum göründüğü gibi değil.Şehid Şeyh Abdullah Azzam rahimehullah kendisi Filistinli.
Kendi eserlerini okuyup öğrendiğim kadarıyla
Filistin halkı mücahidlere ne yazık ki sahip çıkmıyor.5 tane Yugoslav mücahidin 1948 de neler yaptığını.Yahudilerin kaçacak yer aradığı okuyan kimselere malum.lakin akıbetleri kâfirlere teslim edip şehid edilmeleri.Eski haberleri okuyanlar şuan başta bulunan kâfir Mahmud Abbas Allahu alem Ariel Şaronun cenazesi töreninde ağlaması durumun vehametini anlamaya yeterlidir Allahu alem.
Ahmed bin hanbelin r.h bir sözü var.çok hoşuma gider.

Eğer sen kendi devrinin insanlarının İslamını bilmek istiyorsan, onların mescid kapılarındaki çokluğuna ve Hacc zamanı "Lebbeyk" diyen seslerinin gürültüsüne bakma! Sen onların Şeriat düşmanlarıyla olan münasebetlerine bak!"
Ahmed Bin Hanbel r.h (El-Edebi Şeria)

Hamas harekatı Şehid şeyh Ahmed Yasin'in dönemin ki gibi değil maalesef.

Allah müslümanların yardımcısı olsun

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Uhti durum göründüğü gibi değil.Şehid Şeyh Abdullah Azzam rahimehullah kendisi Filistinli.
Kendi eserlerini okuyup öğrendiğim kadarıyla
Filistin halkı mücahidlere ne yazık ki sahip çıkmıyor.5 tane Yugoslav mücahidin 1948 de neler yaptığını.Yahudilerin kaçacak yer aradığı okuyan kimselere malum.lakin akıbetleri kâfirlere teslim edip şehid edilmeleri.Eski haberleri okuyanlar şuan başta bulunan kâfir Mahmud Abbas Allahu alem Ariel Şaronun cenazesi töreninde ağlaması durumun vehametini anlamaya yeterlidir Allahu alem.
Ahmed bin hanbelin r.h bir sözü var.çok hoşuma gider.

Eğer sen kendi devrinin insanlarının İslamını bilmek istiyorsan, onların mescid kapılarındaki çokluğuna ve Hacc zamanı "Lebbeyk" diyen seslerinin gürültüsüne bakma! Sen onların Şeriat düşmanlarıyla olan münasebetlerine bak!"

Hamas harekatı Şehid şeyh Ahmed Yasin'in dönemin ki gibi değil maalesef.

Allah müslümanların yardımcısı olsun
allahumme amin amin abi.

yazdığım dönemdeki zihin dünyam sadece savaşmak bazında konuyu ele almış olsa da şu an için niyetim sadece o değildi.

bahsettiğiniz durum çok vahim o apayrı ama genel manada biz müslümanların çoğunluğunun kapıldığı vehimdir başkalarının zaferlerine ortak olmak. bu zihinsel bir zafer olsun veya fiilsel veya başka türlü.

zira sadece kudüsün selahaddinine değil, dünyanın selahaddinine ihtiyaç duyuyoruz ve bu selahaddinlik her alanda gerekli. her bir fert birleşip bir selahaddin de ortaya koyabilir yani.

maksadımı anlatabildim mi emin değilim ama yanlış anlaşılmalar var ise affola.

bahsettiğiniz durumu bilmiyordum ve cidden çok üzücü.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Mukemmel tesbit, Allah swt söyleyenden de bize ulaştıranlardan da razı olsun..