Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamün aleyküm canlar

L Çevrimdışı

latifetüssavt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Adım Mehmet,20 buçuk yaşındayım :) Üniversite öğrencisiyim,biraz dini konularda sıkıntılarım var,daha doğrusu nefis mücadelesini çok zorlu olarak yaşayan bir kardeşinizim,umarım karşılıklı olarak faydalı oluruz birbirimize...

Artı olarak bir ilahi grubu kurma fikrim var arkadaşlar,sesim güzel,daha önceden düğün salonlarında 3-4 kez söylemiştim. Ama destekçim olmayınca öyle kaldı o olay...Burada tasavvuf müziği için enstrüman çalabilecek arkadaşlar da varsa bana ulaşırlarsa çok sevinirim,amacım ticari değil sakın yanlış anlaşılmasın gerekirse ücretsiz de giderim ilk aşamalarda. Sadece ilahi söylemek sevdiğim bir şey ve sesimi değerlendirmek istiyorum...Dediğim gibi sakın bu kardeşinizi ticari emellerle buraya üye oldu sanmayın tek istirhamım bu. Selamün aleyküm tekrardan herkese :)

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş İslamForever Abinin de sesi Güzeldir :)

Konuyu okuyunca sana açıklar:yale

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çalgı aletleri olmadan söyleyemiyormusun hocam ilahi? hani halay bile çalgı aleti olmadan çekildiğine göre,ilahi de söylenir çalgı aletsiz yani,çalgı aleti bu forumu bozar ona göre:D

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
L Çevrimdışı

latifetüssavt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
çalgı aletleri olmadan söyleyemiyormusun hocam ilahi? hani halay bile çalgı aleti olmadan çekildiğine göre,ilahi de söylenir çalgı aletsiz yani,çalgı aleti bu forumu bozar ona göre:D

Düğün organizasyonları falan oluyor,oralarda söylemek için çalgısız olmuyor sanırım,niye bozsun ki,çalgıdan çalgıya fark vardır sonuçta. Tasavvuf müziğinden bahsediyorum.

L Çevrimdışı

latifetüssavt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaş Yeni Gelmiş yakında çakar :)

Neyi çakıyoruz anlamadım,İslami hükümlerden haberimiz var Elhamdülillah,yeni gelen üyelere böyle mi yaparsınız siz? Yok yeni gelmiş falan,kendi aranızda bütünleşmeler falan,daha aleykümselam hoşgeldin diyen bile çıkmamış,İslam insanlığı,tebessümü,sıcakkanlılığı da savundan bir din sonuçta...Nerdee..

L Çevrimdışı

latifetüssavt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
islamda tasavvuf müziği diye birşey yok

Öyle mi,neye dayanarak söylüyorsun bunu? İnsanı şirke götürmeyecek ve Allahı hatırlatacak müzikler olabiliyor diye duymuştum,benim bir dayanağım yok açıkçası,duyduğum birşey dediğim gibi,ama hakkaten sizin dayandığınız bir nokta varsa bilmek isterim.

L Çevrimdışı

latifetüssavt

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hadislerde müzik düğünler hariç kesin olarak yasaklanmıştır...birilerinden duyduklarınla değil kuran ve sünnetle gelen nakillerle amel edersen senin için daha hayırlı olur

Düğünler hariç diyorsun değil mi,ben de düğünler için istediğimi yukarıda yazmıştım,sen de önce konumu ve yorumlarımı okuyup ona göre değerlendirirsen sevinirim kardeşim. Ayrıca bilmediğimi ve herhangi bir dayanağım olmadığını da belirtmiştim.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi