Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selef-i Salihîn Akidesi

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
innel hamdellah nehmeduhu ve nestainuhu ve neuzu billahi min sururi enfusune ve min seyyieti ameline men yedilillehu fele medulilleleh ve meyyudlil fele hediyeleh
ve eshedu elle ilehe illahu vehdehu le serikeleh ve eshedu enne muhammeden abduhu ve rasuluh..

Sevgili kardeşlerim yeni bir bölümle sizlerin hizmetindeyiz.inşALLAH kısa zaman içerisinde kitab ve sünnet ışığında tüm eserleri sizlere ulaştıracağız.Şundan emin olun ki bu kitaplar copy edilerek yada iş olsun diye sizlere gönderilmemektedir.Bu kitaplar bizzat bizler tarafından okunmuş olup sizlere tavsiye amaçlı sunulmaktadır.

Rabbim izin verirse kısa zaman içinde sizlerin ihtiyaçlarına tam çözüm olabilecek yayınları sitemize katacağız.

İlk olarak temeli sağlamlaştırmak istedik ve akide ile başladık.Rabbim utandırmasın...(amin)

Online Olarak Okumak İçin Tıklayın:

http://kitaplik.gulyarasi.com/Akide...n_Akidesi_Abdullah_b._Abdulhamid_el-Eseri.pdf

Kitabı Pc'nize Kayıt Etmek ve Diğer Akide Kitaplarımızı Görmek İçin Tıklayınız..

http://www.gulyarasi.com/img-selef-i-salih%EEn-akidesi-4735.htm

http://www.gulyarasi.com/cat-akide-ve-tevhid-574.htm

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amiin.. allah razı olsun bazılarını okumuştum bunların tamamlayalım inş... emeğinize sağlık

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a ben bu dosyaları açamıyorum bi kaç kere denedim ama acaba bende mi sorun var hata veriyor hep

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam bacı pdf dosya ondandır proğramın varsa açılır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş ayetler comun cdlerini atarken altta açıklamada not düşmüşüm açıkdan link vermişim dosya büyük oldugundan dolayı indirme programlari ile indirin diye zira sitedeki dowlonddan direk inmez çünkü dosya çok büyük hemen altında açık link adresi var orayı ctrl c yapıp copy ederek indirme programına katınız.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben bunu şimdi açtım hamdolsun uzun uğraşlar sonucu :yale :yale allah razı olsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah sizden de razı olsun kardeşim.inşAllah okuyup amel edenlerden olursunuz-oluruz.

Murf Çevrimdışı

Murf

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Maalesef link kirik, bakarsaniz cok sevinirim..
Bu selefi salihin akidesi simdiki selefilerle aynimi?
Ve selefilik, vahhabilik'le ayni seye geliyor, degilmi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş linkler inşaAllah düzenlenir, düzenlene kadar https://www.islam-tr.org/akide-itikad/ buradan konuya bakabilirsiniz.

Sorunuza gelince kardeş günümüzde türkiyede çok farklı gruplar kendilerine selefi diyebilmektedirler. İçlerinde haricilerde var,mürciyelerde var isim malesef suistimal edilmektedir.

Selefi ve vehabi benzer özellikler göstermektedir ancak dediğim gibi bu ismi kullanan insanların menhecine göre çoğu kez bu yolla ehli sünnet, selefi salihin,selefi,vehabi,ehli sünnet vel cemaat kavramları gerçeğini yansıtmamaktadır.

O yüzden biz insanların isimlerine,gruplarına ve cemaatlerinin vermiş olduğu adlara değilde kuran ve sünneti takip etme yollarına bakarsak inşAllah hangi isim olursa olsun ehli sünnet dediğimiz kuran ve sünnetten ayrılmayız.

Murf Çevrimdışı

Murf

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sagolun, karisik bir konu ama Allah'in izni ile icinden cikacam..
Verdiginiz link yine anasayfaya yonlendiriyor. Ben duzenlenmesini beklerim insaAllah.

İ Çevrimdışı

İbnu'l Harise

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
innel hamdellah nehmeduhu ve nestainuhu ve neuzu billahi min sururi enfusune ve min seyyieti ameline men yedilillehu fele medulilleleh ve meyyudlil fele hediyeleh
ve eshedu elle ilehe illahu vehdehu le serikeleh ve eshedu enne muhammeden abduhu ve rasuluh..

Sevgili kardeşlerim yeni bir bölümle sizlerin hizmetindeyiz.inşALLAH kısa zaman içerisinde kitab ve sünnet ışığında tüm eserleri sizlere ulaştıracağız.Şundan emin olun ki bu kitaplar copy edilerek yada iş olsun diye sizlere gönderilmemektedir.Bu kitaplar bizzat bizler tarafından okunmuş olup sizlere tavsiye amaçlı sunulmaktadır.

Rabbim izin verirse kısa zaman içinde sizlerin ihtiyaçlarına tam çözüm olabilecek yayınları sitemize katacağız.

İlk olarak temeli sağlamlaştırmak istedik ve akide ile başladık.Rabbim utandırmasın...(amin)

Online Olarak Okumak İçin Tıklayın:

http://kitaplik.gulyarasi.com/Akide...n_Akidesi_Abdullah_b._Abdulhamid_el-Eseri.pdf

Kitabı Pc'nize Kayıt Etmek ve Diğer Akide Kitaplarımızı Görmek İçin Tıklayınız..

ilahi dinle,islami Videolar - Dini Videolar, klipler-ezgiler, kuran dinle

ilahi dinle,islami Videolar - Dini Videolar, klipler-ezgiler, kuran dinle

Es Selamun Aleykum ve Rahmetullah..

Kitabı indiremiyorum linkte sıkıntı var günceller misiniz İnşaAllah...

Selam ve dua ile..