Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Şeyh Dr. Abdullah El Muhaysini’den Rusların Çekilmesiyle Ilgili Açıklama

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
abdullah-1.jpg

Ey Şam ehli! Müjdeler olsun müjdeler olsun! Putin Suriye’den çekileceklerini açıkladı.

Rabbim doğru söyledi:

“Allah kafirleri kinleriyle geri çevirdi, bir hayra ulaşamadılar, savaşta inananlara Allah’ın yardımı yetti. Allah kuvvetli olandır, güçlü olandır.”(Ahzab:25) “Rabb’inin ordularını kendisinden başka kimse bilmez” (Müddessir:31)

Müjdeler olsun Ey Şam ehli! Bu bizim ve başkalarının söylediği sözdür. ‘Rus ayısının darbesi güçlüdür ama nefesi kısadır.’

Bu da Rabb’imizin sözüdür: “Allah’ın azabı, onlara hesap etmedikleri taraftan geldi…”(Haşr:2)

Rusların çekilmesiyle gözlerimizi aydınlatan Allah’a hamd olsun. Sevinin ey Şam ehli! Devriminiz Allah’ın izniyle cihad ile yardım olunmuştur.

Ey Şam ehli bu Rabb’inizin size vaad ettiğidir:

“Evet, sabreder ve (Allah’tan) korkarsanız, onlar ansızın üzerinize gelseler, Rabbiniz size nişanlı nişanlı beş bin melekle yardım eder.”(Ali Îmran:125)

Ey Şam ehli Rabb’iniz size vaad etti ve vaadinde durdu: “Onlar incitmekten başka size bir zarar veremezler. Sizinle savaşa koyulurlarsa, geri dönüp kaçarlar. Sonra kendilerine yardım da edilmez.” (Ali İmran:111)

Ey Şam ehli Allah doğru söylemiştir: “İnananlara yardım etmek bize hak olmuştu.” (Rum:47)

Rusların çekilmesi size mübarek olsun ey Şam ehli. Allah yüzünüzü ak çıkartsın ey yiğit mücahidler.

Şimdi sabrınızdan sonra kıtal gelmiştir. Kendinizdeki hayrı Allah’a gösterin.

Rusya çekildi. Ama bizim gücümüzle değil Allah’ın kuvvetiyle çekildi: “Onları sen öldürmedin; lakin Allah, onları öldürdü” (Enfal:17)

Sevinin, ümitvar olun, Rabb’inize hüsnü zan edin. O sizi zayi etmez.

Dr. Şeyh Abdullah Muhaysini

Kaynak: Küresel analiz ve ıslah haber

Üst Ana Sayfa Alt