Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Ebu Bekir El Bağdadinin Konuşması...

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
zevahiriye biat etmek zorunda değiller ama allah yolunda savaşırken istişare ve beraberlik üzere olmalıllar neden böle davranıyor anlamadım. bu şekılde asilik yapan sadece el bagdadi var . onun dışındaki tüm gruplarla zevahirinin arası iyi hepsi zevahiriye baglı değil ama istişare içindeler.

V Çevrimdışı

vesadece

Üye
İslam-TR Üyesi
bağdadi de yıllardır Irak cihadının bir parçası, bağdadi'den şüphelenmeye başladım yorumu el-kaide kimin için çalışıyor? sorularını soran şüpheci ve fitnecilerin söylemi. Emir sana islam dışında bir şey emretmiyorsa uymak mecburiyetindesin,,,Zevahiri şimdi zamanı değil kendi bölgende kal dedi. ayrısınız siz kesinlikle birleşmeyin,birleşemezsiniz de demedi, hatta aranızda yardımlaşacaksınız dedi....Bağdadi ise kısaca, Allah birleşmeyi emrederken bu emre uymam dedi.... Mücahid de olsan nefsin hep senin yanında, bence ufak bir gururla birlikte yanlış bir içtihadda bulunarak Şeyh Eymen'in emrini yanlış değerlendirdi ve. işin garip yanı Allah birleşmeyi emrediyor diyerek emre uymayınca, emirlikten ayrılanın kendileri olduklarını düşünemediler....ama bu yaşananlar O'nun şüphelenilecek bir adam olması için yeterli bir sebep değil kesinlikle....İnşallah tekrar birleşirler...

vallahi ben el bagaddiden şüphelenmeye başladım. malsef zerkavinin izinde gitmiyorlar.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yani bence daha sağ salim olmalılar ve sağ salim düşünmeliler. yani ebu bekir gibi sakin ve soğukkanlı olunursa daha iyi karar verirler. fakat ömer gibi ateşli olurlarsa yanlış kararlar çıkabilir.

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler ben size bu arapça konuşmayı tercüme edecek kardeş kısaca ne dediğinden bize bir şeyeler aktarsın diye bu konuyu açtım ama konu gene sapmış...

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
KONUYU SAPTIRAN BEN OLDUM KARDEŞİM .BİRZ ACELECİ YORUMUMLA BEN SEBEB OLDUM . HAKKINI HELAL ET İNŞALLAH

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evet bende merak ediyorum bazı yerlerde ırak ve şam islam devletinin el kaideyi tekfir ettiğiyle ilgili şeylere rastladım

Üst Ana Sayfa Alt