Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Şeyh Ebu Katade Ve Şeyh Muhaysini

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
photo369171500612299164.jpg
Suriye’de Fetih Ordusu’dan şeri kadılık ve davet çalışmalarında bulunan Şeyh Abdullah Muhaysini ile şu an Ürdün’de bulunan büyük alim Şeyh Ebu Katade Filistini, twitter’da birbirinden övgüyle bahsetti. Yazdıklarının çevirisini Ümmet İslam olarak sizlere sunarız.

Şeyh Ebu Katade: Şeyh Muhaysini’ye olan saygım ve sevgim ulaşılmaz bir dağın zirvesine ulaşabilmek gibi. O tepe ki, su-i zanla ulaşılmaz.

Onun için söylediklerim yalnızca ona olan desteğimden ibarettir ve ona şöyle demek isterdim: ”Senden önce Şeyh Azzam bu davanın öncüsü idi.”

Şeyh Ebu Katade’nin Şeyh Muhaysini’yi övdüğü tweetinden sonra twitter kullanıcıların biri: “Şeyh Katade, Şeyh Muhaysini’yi oturmaya mı çağırıyorsunuz? Ve tüm sözlerinden sonra teslim olmasına mı çağırıyorsunuz? Yoksa ben mi ne demek istediğinizi anlamadım” diye tweet atmasından sonra Şeyh Ebu Katade tekrar şöyle cevap verıyor

Şeyh Ebu Katade: “Bilakis (Şeyh Muhaysini’yi) Rabbine kavuşuncaya kadar kapıyı çalmaya (rahmet kapısı) devam etmesi için dua ediyorum. Allah’a karşı kendisini kusurlu hissetmek salihlerin talebidir.”

Şeyh Muhaysini: “Allah değerini arttırsın Şeyhimiz, biz söylediklerinizin çok altındayız, Allah’ın izi ile sizin ve salihlerin yanımızda durması ile Müslümanlar bir hüküm, bir dava üzerine birleşecekler.”

Üst Ana Sayfa Alt