Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Şeyh Ebu Katade’den Esirin Namaz Kılmasına Izin Vermeyen Işid Savaşçılarına Riddet Fetvası

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Ebu Katade’den Esirin namaz kılmasına izin vermeyen IŞİD savaşçılarına Riddet fetvası

Ünlü İslam alimi Şeyh Ebu Katade, Ellerindeki Esir Mücahidin namaz kılmasına izin vermeyen IŞİD savaşçıları hakkında fetva verdi.

IŞİD savaşçılarına tepkilerin çığ gibi büyüdüğü o videonun içeriğinde ne vardı…

Resulullah’ın sallalahu aleyhi ve sellam sünnetine muhalif uygulamaları ile sık sık gündemde gelen IŞİD’in, İslami Cephe üyesi esir bir Müslüman’a uyguladı muamele ile sosyal medya da tepkileri üzerine çekmişti (1)“Rasulullah (s.a.s) yüze vurmayı ve dağlayarak yüzde alamet yapmayı nehyetti.”[Müslim]

Mücahidi katletmek için bıçağını körelten IŞİD savaşçısı
Söz konusu Video da IŞİD üyeleri ellerindeki esire hakaret ediyor ve kendisini rencide edecek şekilde yüzüne tokat atıyorlardı. Nefislerini tatmin edemeyen diğer IŞİD mensupları da boş durmuyor ve esir Mücahidi tekmeliyordu.Daha sonra İslami Cephe’ye bağlı Mücahit IŞİD üyelerinden vakit namazını kılmasına izin vermelerini rica etmişti. IŞİD üyeleri esirin bu isteğine de kendisine tekme ve tokat atarak cevap verdi.Sonrasında ise Mücahitin boyunu kesmek için eline bıçak alan IŞİD üyesi insanların kanını donduran bir zalimliğe imza atmış ve Mücahidin boğazını kesmek için eline aldığı bıçağı körleşmesi için taşa vurmuştu. (1)

Merkezlerine IŞİD tarafından bombalı araçlar düzenlenen ve İftiralar ile kanları helal kılınarak Mücahitlerinin kafası kesilen İslami Cephe’nin IŞİD’e yönelik tutumu ise çok farklı. İslami Cephe kendisine yönelik canlı bomba saldırı düzenleyen ve saldırılarda kendini patlatan IŞİD savaşçısının parçalanmış cesedini toplayarak cenaze namazını dahi kılmıştı.

Şeyh Ebu Katade bu eylemi gerçekleştirenler hakkında fetva yayınladı….. (2)

Söz konusu eylemi ağır bir şekilde eleştiren Şeyh Ebu Katade bu eylemin faillerinin kişyi İslam dininden çıkaran büyük günahı (Riddet suçunu) işlediklerini ve olayın faillerinin kafir olduklarını vurguladı.

(1) Video linki https://sendvid.com/embed/29001kuh

(2) Şeyh Ebu Katade el Filistininin Fetvası. https://justpaste.it/jws1 adresinde

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
*** İslami Cephe kendisine yönelik canlı bomba saldırı düzenleyen ve saldırılarda kendini patlatan IŞİD savaşçısının parçalanmış cesedini toplayarak cenaze namazını dahi kılmıştı.

***İslami Cephe’ye bağlı Mücahit IŞİD üyelerinden vakit namazını kılmasına izin vermelerini rica etmişti. IŞİD üyeleri esirin bu isteğine de kendisine tekme ve tokat atarak cevap verdi.Sonrasında ise Mücahitin boyunu kesmek için eline bıçak alan IŞİD üyesi insanların kanını donduran bir zalimliğe imza atmış ve Mücahidin boğazını kesmek için eline aldığı bıçağı körleşmesi için taşa vurmuştu.

Vicdanı olan, azda olsa İslam terbiyesi alan birisi için bu iki davranış yeterde artar bile , bütün bunlara rağmen hala bunları savunanları gördükçe içim kararıyor....

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bilgisi olan bir akhi veya yönetici kardeş cevaplandırabilirmi ışidle mücahidler arasında ihtilaf çıktığı zamanlar nusret cephesi kaç kere onları şeriat mahkemesinde çözelim diye davet etti ışidse reddetti İmam Ebu Hanife Allah rahmet eylesin iki kişiden biri diğerine şeriata gidelim derse diğeride kabul etmezse kafir olur diye bir sözü vardı yanlış anlaşılmasın ışidçileri tekfir etmiyorum ama bu nasıl iş anlamadım

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben videonun ancak başlarını izleyebildim. sonlarını fıtratım kabul etmedi. ne videoda olan bitenler hakkında bir bilgim var, ne bir grubu tekfir edecek kadar ilmim ve cesaretim ne de öyle bir ahlağım. ama şuna tüm kalbimle kâni oldum ki videonun başında esire yaptıkları muamele ile insan olmadıklarını ispat ettiler. Çünkü o esir adı gibi biliyor ki ölecek. Haklı bir şekilde ölecek olsa bile bir kimseye ölümünden evvel böyle muamele edilmez. Bir kafir bile yeri gelir zaten biraz sonra ölecek birine böyle hayvan gibi muamele etmez. Kaldı ki öldürülen Müslüman birisi. Hani bazen bu forumdada bazı gafil arkadaşlar soruyor ''yav işidde ne var, niye kızıyorsunuz, niye desteklemiyorsunuz'' İşte böyle hayvanlıkları sebebiyle. Bakın tekfir etmiyorum, ama insan yerine de koymuyorum. Benim gözümde yırtıcı hayvanlardan daha vahşi bir haldeler. Kalplerindeki nefret salyalarından fışkırıyor. Bir kafir tekbir getirip bununla alay etse, bunların getirdiği tekbirden daha itici gelmezdi heralde diye düşünüyorum. Şu an bu videonun sadece başı ve biraz da sonunu izleyerek duygusal bir yorum yaptığımı biliyorum. Ama bu hayvanlıklarına kaçıncı kez izhar ettiler. O an da kalplerinden ne duygular geçiriyorlardı çok merak ediyorum. Amerikan askerlerinin sakallı versiyonlarına benziyorlar. Bunlar nereden çıktı, bunları kim eğitti, bunların kalbi nasıl bukadar kararabildi hayret ediyorum. Bir insanda ufacık bir merhamet, bir parça vicdan kırıntısı da mı olmaz! ya da var da ben mi göremiyorum?

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir video üzerinden fetva yayınlamak İslam devleti savaşcılarını karalamak adil değil.Mesele fitneyi büyütmek mi ortadan kaldırmak mı.İki taraftan da yanlış yapanlar olacaktır.İnsan yanlış da yapar hatada.Mesele fitneyi ortadan kaldırmak gerçek düşmanlara karşı ortak mücadele etmek.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İki tarafta birbirlerini öldürüyor.İki tarafın savaşçıları kendilerini mücahit ilan ediyor.İki tarafın savaşçıları diğerini müşrik ilan ediyor.Biri diğerini öldürünce seviniyor diğeri üzülüyor.Gerçekten ızdırap duyulacak bir hal.İstanbul'dan sırf Allahın dini ve müslümanların yardımı için giden gençlerden biri İslam devletine diğeri nusraya katılabiliyor.Ve bunlar birbirlerini tekfir ederek katledebiliyor.Niye gidilmişti oraya gerçek düşman kim idi.Irakda bulunan İslam devleti savaşcıları sorun olmuyorda, Suriye de bulunan İslam devleti savaşcıları niye sorun oluyor acaba.Muhalif denilen Suriyede ki gurupların uzlaşmaması ve içlerinde ÖSO ve onun gibi diğer çetelere karşı yumuşak tutumları olayların bu seviyeye gelmesine neden olmuştur.Bu işi çözecek olanlar Alimlerdir.İlmi,siyasi,fıkhi olaylara vakıf olan Alimler.Biran önce bu kardeş kavgasının bitmesi duası ile.

simsim Çevrimdışı

simsim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir video üzerinden fetva yayınlamak İslam devleti savaşcılarını karalamak adil değil.Mesele fitneyi büyütmek mi ortadan kaldırmak mı.İki taraftan da yanlış yapanlar olacaktır.İnsan yanlış da yapar hatada.Mesele fitneyi ortadan kaldırmak gerçek düşmanlara karşı ortak mücadele etmek.

Ebu Katade olayın faillerinin kafir olacağını söylemiş,işide tümden kafir dememiş.ha mesele de fitneyi kaldırmak, ancak bir şeyi ortadan kaldırmak nasıl mümkün olur,kendileri de böylesine yayarken hem de.son olarak evet her iki tarafta yanlış yapar, işidden biri çıksın ve adamlarının yaptıklarının yanlış olduğunu bildirsin, o zaman adamlar işide nisbet ederek hüküm verilmez.Hepimizin duası Allah yolunda cihad edenlerin birleşmesi,umarım ki onların duası da bu yöndedir..

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olayın failleri haklı ise ne olacak.Yakalanan bir katil ise ve cezası kısas ise ne olacak.Konuya vakıf değiliz.İtirazım o yönde yoksa başka bir sebep yok.Video izleyip şu kafir bu değil demekten ziyade, neden bu cezaya çarptırılmış işin aslını öğrenip adil olmak en doğrusu diye düşünüyorum.Eğer birileri yanlışlık yapıyorsa hangi gurupta olursa olsun farketmez aynı şekilde yargılanarak adaletin tesis edilmesi şart.Yoksa fitne alır başını yürür.

simsim Çevrimdışı

simsim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi mesele kısas değil nasıl uygulandığı; namaz kılmak isteyince izin verilmeyip dövülmesi,yüzüne tokatlar atılması,tekmeler,bıçağın köreltilmesi..

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşin iç yüzü yavaş yavaş aydınlanmaya başlıyor.Bugün gelen haberler.

Suriye'nin Güneyinde kendilerine "İslami Cephe" ismini veren Suud destekli Zehran Alluş'a bağlı bir sahve grubu, ribattaki İslam Devleti muhacirlerine saldırıp 5 savaşçıyı esir alarak katletti.
İslam Devleti birlikleri buna karşılık bir saldırı gerçekleştirdi ve Alluş çetecilerinden birini sağ ele geçirdiElel geçirilen kişiye kısas uygulandı.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Suriye'nin Güneyinde kendilerine "İslami Cephe" ismini veren Suud destekli Zehran Alluş'a bağlı bir sahve grubu, ribattaki İslam Devleti muhacirlerine saldırıp 5 savaşçıyı esir alarak katletti.
İslam Devleti birlikleri buna karşılık bir saldırı gerçekleştirdi ve Alluş çetecilerinden birini sağ ele geçirdiElel geçirilen kişiye kısas uygulandı.
Fesubhanallah.Suud destekli dediğin grup,koalisyon IŞİD'e saldırırken Suudi uçakların saldırısına ilk uğrayan gruptu.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

esadcıların dilinden konuşuyorsun kardeşim onlarda bütün mücahidlere suudçu abdci diyor

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esadın dili ile alakası yok kardeşim.Takvahaber'de okuduğum bir haber.Objektif olmaya iki tarafında haberlerini dinlemeyi, hakikat ne ise ona ulaşmaya çalışıyorum sadece.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Takvahaber yalan haberleri ile bilinir, araştırmadan fasıktan haber alınmaz. Kaldı ki ister Suud destekli olsun küfür ve haram olan muvalat türünden bir işe girişilmediği sürece kafirden de yardım alınabilir. TC de zaman zaman çıkarına göre hareket edip IŞİD'e göz yumuyor, IŞİD de TC'ye göz yumuyor, artık birlikte antlasarak mi yoksa antlasmadan mi gerçekleşiyor Allah bilir ancak her iki durumda da kafir edecek bir amel değil, müslümanlara karşı bir antlaşma olmadığı sürece. Zaruret olmadığı sürece müslümanlara savaş acan devletlerle antlasmamak lazım ancak zaruri durumlarda şeriata aykırı bir işe girişilmeden antlaşılabilir, bu meseleyi kısa zaman önce Şeyh Kahtani açıklamıştı. Darul Harpten silah yardımı bile alinabilir, bunun muvalat ve dostlukla alakası yok, yardım her zaman iyi iki dost arasında gerçekleşmez, ikisinin çıkarı örtüşebilir veya bir düşman diğer düşmandan daha tehlikeli olduğundan daha tehlikesiz görünen düşmana silah yardımı yapar o kafir devlet veya adaleti gereği müslümanları haklı bulup silah yardımı yapar vs. yani destek illa çok iyi bir dosttan veya din kardeşinden gelmeyebilir.

http://www.ummetislam.net/seyh-kaht...aideden-ayrilisina-dair-soylentiler-hakkinda/

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ahirette nasıl hesap verecek vay haline

Üst Ana Sayfa Alt