Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Said

halit bin velit Çevrimdışı

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
„Beni değersiz dallarda asmanıza karşı pervam yoktur. Muhakkak ki, yolum Islam ve Allah içindir!“
Bir Şeyh Said, düşünün ki, M. Kemal ve çetesine karşı ilk kıyam edenlerden olmuş ve bu gerekçe ile de Diyarbakır Istiklâl Mahkemesi tarafından idama çarptırıldığında son olarak eline kalem alarak güzel bir hatla, „Beni değersiz dallarda asmanıza karşı pervam yoktur. Muhakkak ki, yolum Islam ve Allah içindir!“ mısralarını yazarak anlı ak bir şekilde darağacına yürüyordu.

„Evet, Şeyh Said 2.1.1925’de Kolhisar’dan hareket ederken hanımı kendisine: „Bizi bırakıp nereye gidiyorsun? Ya bizi de götür, ya da gitme. Yoksa kadın-çocuk biz ne yapacağız?“ seslenişte bulunduğunda o şu cevabı veririyordu: „Hanım! Yarın ben kıyamet gününde Allah’ın ve Peygamber’in huzuruna çıkmak istemiyorum.

O zaman Allah bana, „Ey Said, Islam dinin hükümleri ayaklar altında alındığında sen niçin sessiz kaldın? Gücün ve imkânın olduğu halde niçin savaşmadın?“ diye ben ne cevap vereceğim? Cehennem zebaneleri beni sağımdan tutup cehenneme çektiklerinde ben ne edeceğim? Hayır! Andolsun Allah’a yalnız ben ve bu elimdeki asa bile kalsa batılın karşısına çıkıp kıyam edeceğim.

Şehid olana kadar da mücadelemden asla dönmeyeceğim! Hem ne ben Hz. Hüseyin’den daha makbulum ve ne de siz O’nun ailesinden daha makbulsunuz! Ben üzerime düşeni yapmak zorundayım. Allah’a emanet olun!..“

Merhum Şehid Şeyh Said

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu ekberrr Allah sehadetini kabul etsin amin ve kafir kemalistelere korkutucu bir azap versin aminnn ya RABBBBB SU PUTLARIII YERIN DIBINE BATIR ALLAH'IMM

hitman Çevrimdışı

hitman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
insanlar iyi bir şey yaptıklarında onları takdir etmek gerekir. kimden gelirse gelsin doğru sözü kabul etmek hak ehlinin vasfıdır.

ne var ki; şu gerçek her zaman dikkate alınmalı.

sadece hapiste yatmış olmak
sadece tesettürü savunup çıplaklığa karşı çıkmak
sadece türbeleri bombalamak
sadece laiklik ve kemalizm aleyhinde -bağıra bağıra- konuşmak
sadece şiileri sevmemek
sadece tasavvufa karşı çıkmak
sadece hristiyanları ve yahudileri beğenmemek

bir insanın hak üzerinde olduğuna, sahih bir akidesi olduğuna -tek başına- delil olmaz.

pek çok insan bazen hakkı söyler, yaldızlı vecizeler insanoğlunu etkiler, ama bazen de bakarsın ki aynı kişi hiç umulmadık cinsten bir batılı savunur.

itikadi mevzular malum olduğu üzere geniştir, bir iki ufak mevzudan ibaret değildir. insanları iyice tanımadan, emin olmadan alkış tutmak, övgüler düzmek, peşlerine takılmak sağlıklı bir tavır değildir.

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
doğru dedin tanımadığımız kimse hakkın da konuşmamalıyız örneğin senin hakkın da yalancı olabilirzin cahil ola bilirsin hiç alimin hayatını okumaya bilirsin ama insanlar hakkında konuşacaksan önce araştır sonra otur 9 düşün bir yaz olurmu axi ALLAH razı olsun oda türkiye coğrafyasının şerri şekilde yönetilmasini istemiş bu uğurda da şehid olmuştur
ALLAH onlardan razı olsun

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanlar iyi bir şey yaptıklarında onları takdir etmek gerekir. kimden gelirse gelsin doğru sözü kabul etmek hak ehlinin vasfıdır.

ne var ki; şu gerçek her zaman dikkate alınmalı.

sadece hapiste yatmış olmak
sadece tesettürü savunup çıplaklığa karşı çıkmak
sadece türbeleri bombalamak
sadece laiklik ve kemalizm aleyhinde -bağıra bağıra- konuşmak
sadece şiileri sevmemek
sadece tasavvufa karşı çıkmak
sadece hristiyanları ve yahudileri beğenmemek

bir insanın hak üzerinde olduğuna, sahih bir akidesi olduğuna -tek başına- delil olmaz.

pek çok insan bazen hakkı söyler, yaldızlı vecizeler insanoğlunu etkiler, ama bazen de bakarsın ki aynı kişi hiç umulmadık cinsten bir batılı savunur.

itikadi mevzular malum olduğu üzere geniştir, bir iki ufak mevzudan ibaret değildir. insanları iyice tanımadan, emin olmadan alkış tutmak, övgüler düzmek, peşlerine takılmak sağlıklı bir tavır değildir.

şeyh said'in itikadına dair bişeyler biliyosanız söyleyin...bi batılı savunduğunu falan mı duydunuz ya da okudunuz?

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
simdi bos trartismalar yapmayalimda ben soruyorum hangi delile dayanarak soyluyorsunuzki bir insanin itikadini arastirmak lazim sonra ove bilmek lazim simdi zahiren adam ne guzel sey yapmis cumhuriet musrik duzenine karsi savas açmis ne guzel onlarla mucadele etmis ya arkadaslar hemen adam'in kotulugunu aramayalim adam'in hatalarini aramayalim zahiren biz biliyoruzki musriklere karsi savasan onlara karsi mucadele veren alim sey said zahiren hukmu nedir ? mucahid bir muslumandir egerki batil hukmu vereceksek once onu gorup ispatlamak lazim sonra batil hukmunu veririz bi iznillah bu tartismalarda bosuna zaten her sey ortada musirkelere karsi mucadele verip islam devletine gitmek isteyen yeni gelen cumhuriete karsi mucadele eden onlari redd edden bir insana ne diye bilirziki ? el hamdulillah bu ne guzel bir alim

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sözde ajanmış dini koruyan adama ajan diyorlar kendilerine bakmıyorlar diyarbakırda şeyh said ustada mevlüt okuttular ne güzel