Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şia - Tasavvufun İslam düşmanlığı

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
izlediğimiz video mürdet bir site tarafindan yayınlamiş islamidavet.com allah fitnecilere lanet etsin

I Çevrimdışı

islam savaşçısı

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bizimle bu alıp veremedikleri nedir anlamadım. İslam coğrafyasında selefiler canlarını ALLAH yolunda veriyorlar bu adamlar halen bu kadar vefasız.

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne maksat ne mana arzediyor bunun buraya yüklenmesi.yani aman buranin takipcileri bunu dinleyerek alim oldular demi.RABBIM fitne kazanin yaninda dahi durana lanet etsin

Sulbiye Çevrimdışı

Sulbiye

Üye
İslam-TR Üyesi
neden dinimizi bu Kadar gereksiz yere elestiriyoruz.Masum cocuk zihniyetiyle bakmali ve inanmaliyiz dinimize.Sorgusuz sualsiz...En iyisini en dogrusunu zaten Allah (c.c) biliyor.Budur bitti yani.Ben hakliyim sen haksizsin dialoglari, sadece nefsinin savasi haline dönüsebilir.Dogru yolda olanin yasama seklinden anlasilir, bu insandan daha güzel bir örnek ne olabilirki?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
neden dinimizi bu Kadar gereksiz yere elestiriyoruz.Masum cocuk zihniyetiyle bakmali ve inanmaliyiz dinimize.Sorgusuz sualsiz...En iyisini en dogrusunu zaten Allah (c.c) biliyor.Budur bitti yani.Ben hakliyim sen haksizsin dialoglari, sadece nefsinin savasi haline dönüsebilir.Dogru yolda olanin yasama seklinden anlasilir, bu insandan daha güzel bir örnek ne olabilirki?

1-soru:neden dinimizi bu Kadar gereksiz yere elestiriyoruz.
cevap:bu sitede dini eleştiren olmaz,müslümanlar ve müslüman olmayanlar eleştriilir.
2-Masum cocuk zihniyetiyle bakmali ve inanmaliyiz
Din masum çocuklar için gönderilmedi.Hem masum çocuğun günah ve din ile ilgili bir mükellefiyeti yoktur.
3-inanmaliyiz dinimize.Sorgusuz sualsiz...
İslamda neye niçin inandığını bilmeden inanma diye bir kural yoktur.İnsan bilmeden düşünmeden bir şeye inanmaz.İnanmak için de aklını kullanması gerekir.Ama nakili akıl aşamaz.
4-Ben hakliyim sen haksizsin dialoglari, sadece nefsinin savasi haline dönüsebilir.
Burada sana bir haklılık payı veriyorum ama bu cümlenin temeli bozuk.
5-Dogru yolda olanin yasama seklinden anlasilir, bu insandan daha güzel bir örnek ne olabilirki?
Herkesin yaşama şeklinden her şeyi öğrenemezsin.Siz herkesin her amelini göremezsiniz.İslamdan bazı amelleri yapar ama gider diğer yerde en büyük günahlara dalar.İtikadının ne olduğu bilinmeyen insanların,amelleri ölçü olmaz.Doğru olup olmaması Allah katında belli olur.Müslüman olan sadece amelinde gördükleri haram ve büyük günahlar konusunda kişiyi uyarmakla mükelleftir.

Şimdi biz sana bir soru soralım.Bu başlığı ve videoyu çok mu aradın.neden bu siteye koyma gereği duydun.Bizi aklınca vehhabi mi görüyorsun da bu ne i...düğü belirsiz videoyu gözümüze sokuyorsun.Yoksa buradakilerin islam düşmanı olduğunu mu ima etmek istiyorsun?İnşallah bunlların hiçibirisi sizde mevcut değildir.Bu durumda senin bu sitede bir yerin yok.

Eğer bu tür bir düşünce içerisinde isen,
1-Vehhabilik diye bir mezhep yoktur.Bu senin deyiminle islam düşmanlarının uydurduğu bir mezheptir.Buradakiler de senin anladığın tanımda vehhabi? değiller.Tasavvuf bidatçileri,tasavvufu bidat gösterenlere karşı özellikle bu uydurma iftiraları atarlar.Tasavvuf,dinde felsefe ve mantığın ve aklın kullanılması düşüncesinde olanların,işin içinden çıkamayınca,aklını efsane ve sihir dünyasına kaptıran kişilerin hastalıklı hallerini yansıtan bir bidat anlayış ve düşünce teorisidir.Dindeki gerçekliği efsaneye,izzet ve onuru aşağılanmaya,kafirleri kardeşliğe layık gören bu anlayış bizlerden uzaktır.

H Çevrimdışı

hapşuu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten kim Tevhide çağırıyorsa o kişi şirk ehli tarafından Vahhabi diye adlandırılır.Bu hep böyledir.Açıkçası benim için hiçbir sorun yok Elhamdülillah.Böyle isim verilmesinden rahatsızlık felan duymuyorum.Neden rahatsız olayım ki ? Muvahhidler tarafından "Müşrik" diye adlandırlanlar kendi hallerinden rahatsız olmuyorlar ki Tevhide çağıran muvahhidler Vahhabi diye adlandırılmaktan rahatsız olsunlar.Hatta memnun olurlar,olmalılar.

Videoda konuşan adama gelirsek cübbeli ahmed hanefiyim diyor bu kişi de onun şafiiyim diyen versiyonu gibi.Video da ilmi bir söz vesaire var mı ? 7 dakika boyunca karalama ve iftira atmaktan başka ne var ? Ayrıca konuya açan zat.İslama yalnız kafirler düşman olur.Cahil bir müslüman da islama zarar veriyorsa bu düşmanlığından değil cahilliğindendir.Seçtiğin kelimelere dikkat et !
kardeş çok güzel yazmışsın sana katılıyorum, kim sünneti takip etse vahhabi olu veriri, mutasavvuf bir abi bana sen vahhabisin demişti kabul etmeyince o zaman şiasın demişti 25 yaşındayım ilk defa böle bir kafa gördüm iki inançta birbirini gördüğü yerde boğacak nerdeyse abiye göre ben ikisiyimde :D :D

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Imam Ahmet diyormu$ ki: Fitne zamanInda mücahidlere uyun, cünkü onlar hidayete ermi$ olanlar dIr.

Zaten Allah kuranda dedigi gibi: CanlarIyla ve MallarIyla Allah yolunda.....öbürleri ancak fitne ve ümmet bölücülügü yapar. Ancak konusur ama hic birsey yapmazlar. Gercek Müslüman az konusur ve cok amel eder!

Sulbiye Çevrimdışı

Sulbiye

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm.... Narsu kardesime:öncelikle bu Video yu ben buraya eklemedim ki,ayrica beni aydinlattigin icin Allah razi olsun diyorum.Görülüyorki yazdiklarimi düsünmeden yazmisim.bu siteden de hic ayrilasim yok, ne Kadar arada birde baksam o Kadar az,yazilanlarin hepsini de anlasam daha mutlu olucam :)Tekrar belirtmek istiyorum, Dogru yolda olanin yasama seklinden anlasilir, cümlesi, elbette ki Islam sartlari mevcudunda yasayan insani kasdediyorum.Bizler almanyada yasayan türkler din üzerinde ayri görüslerde oldugumuz icin gittikce gruplasiyoruz,öyleki gruplar bile gruplasiyor,cok aciz durumlar var.Allahimiz bize kitabiyla dosdogru ve hicbir Zaman degismiyecek haliyle yolumuzu belirtmis zaten.Selam Saygilar hepinize.PS:bu cirkin Video ben eklemedim,burda aslinda hic yeri yok, silinmeli.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Evvelâ şunu söyleyeyim ki; Rasulullahın (s.a.v.) anne babasının mu'min olarak ölmediği, ateşte olduğu nas ile sabit olmasına rağmen; anne babasını hatta amcası ebu Talib'i mu'min olarak öldü, cennetlik gören akide Şia'dır. Buna bizzat şahid de oldum. Şia'dan devşirme sofiyye de aşağı yukarı aynı itikattadır. Hatta İbrahim a.s.ın putçu babası Azer'i dahi cennete sokmaya çalışırlar.

Videodaki sofi'nin Diğer meseleleri zaten sitede tarafgilleri tarafından defalarca savunuldu ve delillerle yüzüne çarpıldığından kâale almaya değmez!

RASULULLAH'IN ANNE BABASI MÜSLÜMAN MIYDI ?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH swt kendine islami nisbet edenlere , bu dini anlamayi, ALLAHswt nin istedidi ve bildirdigi sekilde yasamayi nasip etsin.
Bu din bu kadar guzel ve sade iken , onu anlamamakta israrci olanlara uzuluyorum.
Insallah ALLAswtden dinini anlayip yasamak isteyenlere rabbim yardim edecektir. O Adem As e de bilmediklerini ogretti. Hz Muhammed Sav e de. . Dunyaya gelen herkese o ogretiyor.
ALlahim . Beni ve tum musluman kardeslerimi razi oldugun din ve ilimle ilimlendir. Bizlere dogru yolu goster. Ayaklarimizi bu yolda sabit kil. Seytanin tuzaklarindan koru. Onun ayaklarimizi kaydırma sini engelle. Bizlere yardim et. Sen ogreten yardim eden, merhamet edensin. Amin

Kendilerine ilim geldikten sonra iman etmeyenlere verecegin cezayi bildikleri halde israrlarinin sonunu bize bildirdi n...

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne kadar batıl örnekler veriyor namazda yanlış yapılıyor namazımı bırakalım kabede soygun oluyor kabe yi mi yıkalım kuran da yanlış var kuranı mı yasaklıyalım bunların hiç birinde allahın ve rasulunun bir yasaklaması yokki ama resulullah putları yıkın kabirleri dümdüz edin diye emri var Tarumar etmediğin hiç bir heykel ve düzeltmediğin hiç bir yüksek kabir bırakmayasın.” Anlamında bir hadis rivayeti vardır. (bk. Müslim, Cenaiz,93; Ebu Davud, Cenaiz, 68; Tirmizî, Cenaiz, 56; Nesai; Cenaiz,99, Ahmed b. Hanbel,1/96,129)

Üst Ana Sayfa Alt