Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şiilerin Kanı Nerede Akar?

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hak Ehlinin Kanı ALLAH için Cihad Meydanlarında

dda8ni2.jpg
abdolahfs1.jpg

Sapıkların Kanları ise Bid'at Meydanlarında
Akar

ii2pm9.jpg

ii3kd8.jpg

ii4rs7.jpg

ii8tn4.jpg

ii5id2.jpg

ii9vf5.jpg

ii6uh3.jpg

BEBEKLERE İŞKENCE

cc01avz8.jpg

cc03ahq8.jpg

cc02azz8.jpg

cc05ako2.jpg

cc06axj9.jpg

cc08fr8.jpg

ii7ja5.jpg

ii1qe9.jpg

insaneshiite4sv5.jpg

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ölen Amerikan Askerine Rafizi Subaydan Dua

50465857.jpg

Bir rafizi köpek daha. müslüman kanlaı ile kirlenmiş ve cehenneme gönderilmiş bir amerikan pisliğine dua ediyor. rabbim bu hak düşmanlarını kahru perişan eyle . ( amin )

UHUD Çevrimdışı

UHUD

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(c.c) bu sapıkları ıslah etsin çok iğrenç görüntüler Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu sapıkları.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bunlarin yapgiti seyleri köpekler bille yapmaz, zira köpeklerde bu isin dogru olmadigini billir

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şerefsiz şialar sahabe katiline mezar yapıp önünde saygıya durmuş namaz kılmış insanlar. Bu tip zümreden her türlü sapkınlık ve sapıklığı görmek normaldir.

RABBİM bunları KAHHAR olan ismi ile kahreylesin

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardesim yukarida yazmis oldugun hadisi serifler daha yukaridaki resimlerdeki kabire karsi yapilan ibadeti (tapmayi) izah etmiyor etmez edemezde.kabirde okunan larda duadir temennidir KURAN okumak degildir yani yazmis oldugun hadiste olmasi gerekeni bizlerin yani elisuunnetin onay verdigi bicimdir.gelelim aglama mevzuuna ehli sunnetde olmasi gereken aglayis bicimini izah ediyor gayet acik ve net ehlisunnette olunun arkasindan (kicini basini yirtar gibi aglamak bagirmak cagirmak kufurdur)

yani sonucta yazmis oldugun yazilar zaten elisunnet deki muminlerin yapmasi gerekenlerdir DIGER BIR DEYISLE SIZLERIN YAPTIKLARI ILE ALAKASI YOKTUR.VE BU HADISLERI BOL BOL OKUYUP OKUTTURURSANIZ KENDI INSANLARINIZA NEYIN NASIL OLMASI GEREKTIGINI OGRENIRSINIZ ALLAH(celle celaluhu) iIN IZNI ILE..

E Çevrimdışı

Ehli_Hadis

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
KİŞİ ÖLDÜKTEN SONRA AĞIT YAKMAK

"Ümmetim arasında dört husus vardır ki bunlar cahiliye işlerinden olup, onları terketmeyeceklerdir: Şan ve şerefle öğünmek, neseblere dil uzatmak, yıldızlar ile yağmur yağmasını dilemek ve ağıt yakmak. (Devamla) buyurdu ki: Ağıt yakan kadın eğer ölümden önce tevbe etmeyecek olursa kıyamet gününde üzerinde katrandan bir şalvar ve uyuzdan bir gömlek olduğu halde ayakta bekletilecektir.(Müslim (III, 45), Beyhaki (IV, 63), Ebu Malik el-Eş'ari'den rivayet etmişlerdir.)

İnsanlar arasında iki husus vardır ki bunların onlarda bulunması bir küfürdür: Nesebe dil uzatmak ve ölene ağıt yakmak.Hadisi Müslim (I, 58), Beyhaki (IV, 63) ve başkaları Ebu Hureyre'den rivayet etmişlerdir.

Rasûlullah (s.a)'ın oğlu İbrahim vefat edince Üsame b. Zeyd feryad etti. Rasûlullah (s.a) bu benden değildir. Feryad eden bir kimsenin hiçbir hakkı yoktur. Kalb üzülür, göz yaş akıtır fakat Rabbı gazablandıracak bir iş yapılmaz."İbn Hibban (743), Hakim (I, 382), Ebu Hureyre'den hasen bir isnadla rivayet etmişlerdir. İbn Hibban'ın lafzında "...(yüksek sesle bağıran: sarih yerine) feryad eden (sarih)in payı yoktur." şeklindedir.

"Kendisi için feryad edilip, ağlanan kimse [kıyamet günü] kendisine feryad edildiğinden ötürü azab edilir.Hadisi Buhari (III, 126), Müslim (III, 45), Beyhaki (IV, 72) ve Ahmed (IV, 245, 252, 255)'de rivayet etmişlerdir.

Kireç vb. şeylerle kabri sıvamak Üzerine yazı yazmak.

Cabir (r.a)'dan dedi ki: "Rasûlullah (s.a) kabrin alçı ile sıvanmasını, üzerine oturulmasını, üzerine bina yapılmasını [yahut üzerine (toprak) ilave edilmesini], [yahut üzerine yazı yazılmasını] yasaklamıştır. Hadisi Müslim (III, 62), Ebu Davud (II, 71), Nesai (I, 284-285-286), Tirmizi (II, 155) -sahih olduğunu belirterek-, Hakim (I, 370), Beyhaki (IV, 4), Ahmed (III, 295, 332, 339, 399)'da rivayet etmişlerdir.

Kabirlerin Yıkılıp Dümdüz Edilmesi

Ebu'l-Heyyac el-Esedi'den rivayet edilmiştir. O dedi ki: "Ali b. Ebi Talib bana dedi ki: Rasûlullah (s.a)'ın beni görevli gönderdiği işe seni göndereyim mi? Nerde bir heykel görürsen [bir rivayette bir suret] [bir evde] mutlaka onu dümdüz edeceksin ve ne kadar yüksek bir kabir görürsen, mutlaka onu da dümdüz edeceksin." Hadisi Müslim (III, 61), Ebu Davud (II, 70), Nesai (I, 285), Tirmizi (II, 153-154)-hasen olduğunu belirterek-, Hakim (I, 369), Beyhaki (IV, 3), Tayalisi (no: 155), Ahmed (no: 741, 1064), Ebu Vail'in ondan (Ebu'l-Heyyac'dan) rivayeti yoluyla Taberani, el- Mucemu's-Sağir (s. 29), Ebu İshak'ın ondan rivayeti yoluyla rivayet etmişlerdir. Hadisin ayrıca Tayalisi (no: 96), Ahmed (no: 657-658, 683, 889)'da Ali (r.a)'dan gelen iki ayrı rivayet yolu daha vardır.

Kabre Doğru Namaz Kılmak Yasaklanmıştır

Ebu Mersed el-Ğanevi'den dedi ki: Rasûlullah (s.a)'ı şöyle buyururken dinledim: "Kabirlere doğru namaz kılmayınız, kabirlerin üzerine oturmayınız. Hadisi Müslim (III, 62)'de ve üç Sünen sahibi ile başkaları rivayet etmişlerdir.

Kabirler Arasında Namaz Kılmak Yasaklanmıştır

Enes'den rivayete göre:"Peygamber (s.a) kabirler arasında namaz kılmayı yasaklamıştır." Hadisi el-Bezzar (441-442-443)'de Enes'den gelen rivayet yollarıyla zikretmiştir. el-Heysemi, Mecmau'z-Zevaid (II, 27)'de: "Ravileri sahih hadisin ravileridirler" demektedir.

Kabirlerin Mescid Edinmek Yasaklanmıştır

Cündeb'den dedi ki: Ben Peygamber (s.a)'ı vefat etmeden beş gün önce şöyle buyururken dinledim: "[Benim aranızda kardeşlerim ve arkadaşlarım vardı ve] aranızdan benim için bir halil (candan dost)un bulunmadığını Allah'ın huzurunda bildiriyorum. Çünkü yüce Allah İbrahim'i halil edindiği gibi, beni halil edinmiş bulunuyor ve eğer ben ümmetimden bir halil edinecek olsaydım, hiç şüphesiz Ebu Bekir'i halil edinirdim. Şunu bilin ki sizden öncekiler peygamberlerinin ve aralarındaki salih kimselerin kabirlerini mescid ediniyorlardı. Dikkat edin sakın kabirleri mescid edinmeyin. Ben sizlere bu işi yasaklıyorum." Kütüb-ü Sitte arasında hadisi sadece Müslim (II, 67-68) rivayet etmiştir. Bu hadisi Şevkâni (II, 114)'de Nesai'ye de nisbet etmektedir. Onun Nesai'nin es-Sünenu'l- Kübra'sını kastetmiş olması muhtemeldir fakat ez-Zehair (el-Mevruse) adlı eser bu hadisi yalnızca Müslim'e nisbet etmektedir. Evet bu hadisi Ebu Avane, Sahih (II, 401)'de rivayet etmiş ve fazlalık da ona aittir. Daha sonra ben bu hadisi Nesai'nin es-Sünenu'l-Kübra'sının tefsir bölümünde (143) gördüm.

hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
mezarlara tapmayın deniyor, adamlarda cevap hazır.

"müslümanları bölüp parçalamayın"

:)

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardesim resimlere bakarmisin dikkatli bir sekil insanlarin konumlarina ve secdeye giderekmi dua yaparla.....hadi ona montaj falan deyin ya medinede gorduklerim adamlar resmen kabire karsi namaz kiliyorlar.......

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sen resmen salak adamin birisin elmeddin o resimlerin cekildigi tarihlerde ya dogmadin yada cocuktun herhalde oresimler dunya basininda gunlerce mansette kalmisti hepsini dun gibi hatirliyorum bir daha sacma mesajlarinla bu forumu kirletme .....

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hem yalandır diyor ...hemde bu sünnettir diyor ne tezat ne var yani diyor...bi karar ver kardeşim

Üst Ana Sayfa Alt