Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şii'lerin Sahebelere Olan Küfürleri

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
2327.jpg

Peygamber Efendimiz'in hanımlarından Hz. Aişe'ye, Hz. Ebu Bekir'e, Hz. Ömer'e ve Hz. Osman'a lanetler okundu

Hz. Aişe'nin ölüm yıldönümü münasebetiyle düzenlenen törende Peygamber Efendimiz'in hanımlarından Hz. Aişe'ye, Hz. Ebu Bekir'e, Hz. Ömer'e ve Hz. Osman'a lanetler okundu.

Şii din adamlarının katıldığı törende konuşan Yasir El-Habib, Hz. Aişe'nin zinakar olduğunu ve cehennemlik olduğunu söyledi. Kuveytli Şii din adamı konuşmasında, Hz. Aişe'nin dilinin çok pis ve uzun olduğunu öne sürerek "Edepsiz bir kadındı, sürekli söverdi" dedi.

Kuveyt'te krize yol açtı

Kuveyt vatandaşı Yasir El-Habib'in Londra'da düzenlediği tören Kuveyt'te krize yol açtı. Kuveytli milletvekillerinden bir grup, daha önce ülkeden kaçan ve hakkında tutuklama kararı bulunan El-Habib'in İnterpol aracılığıyla talep edilmesini ve cezalandırılmasını istedi.

Kuveyt Devlet Bakanı Ravdan El-Ravdan, mü'minlerin annelerine ve sahabilere söven Yasir El-Habib hakkında gerekli tüm kanuni işlemlerin yapılacağını söyledi.

Er-Ravdan, Kuveyt Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Yasir El-Habib'in sözlerinin Hz. Peygamber'in eşlerine ve sahabilerine saygıya ve İslam birliğine davet eden İslam'in öğretilerine ters düştüğünü kaydetti.

Kuveytli avukatlar Adil Abdülhadi ve Duveym El-Muveyziri, Kuveytli Şii din adamı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

'Ümmet tarihi bir karar bekliyor'

Kuveytli milletvekili Velid Et-Tabatabai, Kuveytli din adamından Kuveyt vatandaşlığının alınmasını isteyerek, "Kuveyt halkı ve İslam Ümmeti bugün Kuveyt Hükümeti'nden tarihi bir karar bekliyor" dedi.

Bir başka Kuveyt milletvekili Dr. Faysal El-Müslim ise Kuveyt halkının Hz. Peygamber'in namusuna dil uzatan ve mü'minlerin annelerine söven biriyle onur duymayacaklarını söyledi.

İnterpol reddetti

Kuveyt'te 20 yıl hapis cezasına çarptırılan ve cezası kesinleşmeden kısa süre önce Londra'ya kaçan Yasir El-Habib'in yakalanıp Kuveyt'e teslim edilmesini reddetti.

İnterpol yetkililerinin El-Habib'e yöneltilen suçlamanın düşünce ve inanç özgürlüğü kapsamına girdiğini öne sürerek Kuveyt'e teslimini kabul etmemesine rağmen Kuveyt'in Şii din adamını ülkeye getirebilmek için çabalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Entelektüellerden bildiri

Kuveytli din adamının Hz. Aişe ile ilgili sözleri, Müslümanlar arasında Danimarka'da yayınlanan ve Peygamber Efendimiz'e hakaret içeren karikatürlerin yol açtığı öfkeye benzer bir öfkeye yol açacağa benziyor.

İslam Dünyası'nın çeşitli bölgelerinden alimler ve entelektüeller, Hz. Peygamber'in namusuna dil uzatılmasını kınayan bir bildiri yayınladı.

Mısırlı avukat Memduh İsmail tarafından kaleme alınan bildiride, Yasir El-Habib'in mübarek Ramazan ayında ve Müslümanların birlik ve bütünlüğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde bir milyarı aşkın Müslümanın inancına hakaret ettiği ifade edilerek, İslam Ümmeti'nden ve İslami kuruluşlardan Hz. Aişe'yi hedef alan saldırı karşısında sessiz kalınmaması talep edildi.
ŞİMDİ cihaderi.net olarak BU KAFİRLERİN İRAN TARAFINDAN ÖLÜM FETVALARIN'IN VERİLMESİNİ BEKLİYORUZ.AMA BİLİYORUZKİ YERYÜZÜNDEKİ TÜM RAFİZİLER VE ŞİALAR BU ŞEKİLDE DÜŞÜNÜYOR.NE İRAN NEDE BAŞKA BİR SAPIK AKIM BU OLAYA TEPKİ GÖSTERMEYECEKTİR.
ALLAH'IN LANETİ BU KAFİRLERİN ÜZERİNE OLSUN.TIPKI BEDİRDE MÜŞRİKLERİN KÖKLERİNİ KAZIDIĞIMIZ GİBİ SİZİNDE KÖKÜNÜZÜ KAZIYACAĞIZ.ALLAH'IN LANETİ YAHUDİLERİN VE RAFİZİLERİN ŞİA LARIN ÜZERİNE OLSUN.KARA YÜZLÜ KAFİRLER

cihaderi-alıntı

Ç Çevrimdışı

çömez

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah,ın laneti ümmeti bölmeye çalışanların üzerine olsun,,,!!!!! Şii sünni kardeştir ümmeti bölmeye çalışan KALLEŞTİR......!!!!!!! FİTNE KATİLDEN BETERDİR......

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah,ın laneti ümmeti bölmeye çalışanların üzerine olsun,,,!!!!! Şii sünni kardeştir ümmeti bölmeye çalışan KALLEŞTİR......!!!!!!! FİTNE KATİLDEN BETERDİR......

Allah rasulu sav ve büyük sahebelere küfür edenler bizim kardeşimiz değil ezeli düşmanlarımızdır. Bir mucahid derki '' Münafık mısın, saffını belle''

Ç Çevrimdışı

çömez

Üyeliği İptal Edildi
Banned
nerde iftiracı varsa Allah c.c. durumuna göre cehaletinden dolayı ise affeylesin, maksadı müslümanları bölmekse mustehakını versin,
Ben ne şiiyim ne sünniyim benim birtek adım var oda MÜSLÜMAN, müslüman Allah'a teslim olana denir, nevsini ilah edinene değil.....
Eğer müslüman bunu yapıyorsa o kardeşlerime şunu hatırlatayım Ali'imran 103-105.....Gerçekten kur'an'a teslim olmuşlarsa, gerçekten İyyake na'büdu diyorlarsa, ama namazda okudukları sadece ağzından çıkyorsa kalbinden çıkmıyorsa ona sözüm yok, onun hesabı Allah c.c.ya kalmıştır........
ben şiilere öyle iftira atan videoları çok seyrettim hepsi yalan hepsi düzmece, ben hayatım boyunca bir lider tanımadım devlet başkanı olduğu halde, devletin bütün zenginlikleri elinde olduğu halde, öldüğü zaman geride babadan kalma bir ev ve bir el radyosu miras bırakan Hümeyniden başka bir lider, onun için diyorumki, klavyenin başında cihad eden kardeşime, kuldan utanmıyorsan kul hakından korkmuyorsan, bari inandın dediğin Allah'tan kork bak sana ne diyor,

3 / AL-İ İMRAN - 103 Va’tasımû bihablillâhi cemîân ve lâ teferrekû, vezkurû ni’metallâhi aleykum iz kuntum a’dâen fe ellefe beyne kulûbikum fe asbahtum bi ni’metihî ihvânâ(ihvânen), ve kuntum alâ şefâ hufretin minen nâri fe enkazekum minhâ, kezâlike yubeyyinullâhu lekum âyâtihî leallekum tehtedûn(tehtedûne).
Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki ni'metini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece O'nun (Allah'ın) nimeti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz.

3 / AL-İ İMRAN - 104 Veltekun minkum ummetun yed’ûne ilel hayri ve ye’murûne bil ma’rûfi ve yenhevne anil munker(munkeri), ve ulâike humul muflihûn(muflihûne).
Sizin içinizden hayra davet eden (mürşidlerden) bir cemaat olsun ve mârufla emretsin, ve münkerden nehyetsin (men etsin). İşte onlar, onlar felâha erenlerdir.

3 / AL-İ İMRAN - 105 Ve lâ tekûnû kellezîne teferrakû vahtelefû min ba’di mâ câehumul beyyinât(beyyinâtu), ve ulâike lehum azâbun azîm(azîmun).
Ve kendilerine beyyineler (açık deliller) geldikten sonra, fırkalara ayrılıp ihtilafa düşenler gibi olmayın! Ve işte onlar, onlar için “azîm azap” vardır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hz. aişe r.a a zina iftirası atanları kardeş edinenler ve onları kardeş göstermeye çalışanlar ebediyen bizim kardeşimiz değildir.

Sizin gibi cahillere diyecek tek sözüm var.

Selam...

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şii sünni kardeştir ümmeti bölmeye çalışan KALLEŞTİR......!!!!!!!

Yukarıda resimdeki yasir el habib isimli kafir , Aişe validemize zina iftirası atıyor Ashabı kiram efendilerimize küfrediyor, sende onla kardeşiz diyorsun..Biz kesinlikle kardeş değiliz ,herkim Rasulullah'ın zevcesine ve ashabına düşmanlık ederse biz onların düşmanıyız..Sen ahiretle bu sapık şiilerle haşrol bizde onların küfrettiği Sahabe ile İNŞAALLAH....

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(c.c) razı olsun kardeş. bu konu gerçekten önemli. çünkü bazı aklıevvelerin bidat ve hurafe hazinesini oluşturuyor şia kaynakları.

ama fotoğraf biraz amatörce olmuş:) soğuk savaş döneminin propaganda araçlarını anımsatıyor. müslümanların biraz daha özgün eleştiri argümanları geliştirmeleri gerekir diye düşünüyorum. bu da dostça bir tavsiye olsun.
hakkınızı helal edin. Allah'ın selamı üzerinize olsun.

Üst Ana Sayfa Alt