Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Site Adım nasıl değiştirilir

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben türkiyeyle bağım çok diye islam araştırmak merak ettim bir süredir önce burdayken arkadaşıma sordum internete forumlar oku dedi. forum islam yazınca buraya girdim ama türkçem çok daha kötü o zaman arkadaşıma gmail açmak lazım dedi ona bıraktım. ama rusya geri döndü. şimdi merak ettim ve bakdım ama ismim de erkek ismi onu değiştim şimdi merak ettim okucam islam çunku benim yarı aile kültürü türk islam gibi okumak gerekiyor merak edince de iyi oluyor. ben merak ettiğimden öğreneyim diye kaynak olsun diye account açtım
Sana tavsiyem Türkçeni geliştir olabildiğince,
bunun dışında adını değiştir. İslamda caiz olmayan bir ismin var

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben rusyada büyüdüm kültü ve aile orda büyüdüm annemin müslüman değil. Türkiyeye yeni geldim ilk kez uzun süre için
Allah hidayet etsin :) benim akrabalar çocuğunun adını Atlas verdi. Dedim yapmayın haramdır fake Tanrı ismi verilir mi çocuğa? Diyanete sorduk sorun yok dedi dediler. Diyanete soracak kadar şüphe varsa içinde zaten diyanetin cevabına gerek var mı? Diyanet herşeye he diyip geçiyor zaten.

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah hidayet etsin :) benim akrabalar çocuğunun adını Atlas verdi. Dedim yapmayın haramdır fake Tanrı ismi verilir mi çocuğa? Diyanete sorduk sorun yok dedi dediler. Diyanete soracak kadar şüphe varsa içinde zaten diyanetin cevabına gerek var mı? Diyanet herşeye he diyip geçiyor zaten.
İsim konusunda önemli düşünüldüğünü bilmiyordum

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
İsim konusunda önemli düşünüldüğünü bilmiyordum
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Bizim Türkiyedeki müslümanların çoğu kendi dinini tam bilmez, çünkü kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i kendi dillerinde okumuyor ve tabi anlamıyorlar. (Çoğu sadece arapça okur ama arapçayı anlamıyorlar) Doğru bilgiler vermeyen hocalar var, insanları bilerek veya bilmeden bazı konularda aldatıyorlar.

Bu yüzden dini bir konuda herhangi bir bilgiyle karşılaşırsanız Kur'an'da gerçekten bunlar var mı diye araştırın. Ayrıca Kur'an'ı doğru anlama konusunda hadisler de çok önemlidir. Uydurma hadisler var ve onlar insanların kafasını karıştıyor. Sahih olan, yani gerçek olduğu ispat edilmiş hadislere güvenin böyle konularda.

Doğruyu samimiyetle arayanlar mutlaka buna ulaşırlar, yeter ki vazgeçmeyin. Araştırmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Bizim Türkiyedeki müslümanların çoğu kendi dinini tam bilmez, çünkü kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i kendi dillerinde okumuyor ve tabi anlamıyorlar. (Çoğu sadece arapça okur ama arapçayı anlamıyorlar) Doğru bilgiler vermeyen hocalar var, insanları bilerek veya bilmeden bazı konularda aldatıyorlar.

Bu yüzden dini bir konuda herhangi bir bilgiyle karşılaşırsanız Kur'an'da gerçekten bunlar var mı diye araştırın. Ayrıca Kur'an'ı doğru anlama konusunda hadisler de çok önemlidir. Uydurma hadisler var ve onlar insanların kafasını karıştıyor. Sahih olan, yani gerçek olduğu ispat edilmiş hadislere güvenin böyle konularda.

Doğruyu samimiyetle arayanlar mutlaka buna ulaşırlar, yeter ki vazgeçmeyin. Araştırmalarınızda kolaylıklar dilerim.
teşekkürler! çok okudum bu web site baya yazı var ama bazılarıda uzun ara ara atlamama sebep oluyor ama meraklı konularda okuyor

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
teşekkürler! çok okudum bu web site baya yazı var ama bazılarıda uzun ara ara atlamama sebep oluyor ama meraklı konularda okuyor
Rica ederim, evet bazı konular çok uzun gerçekten. Aslında dinimiz çok sade ve kolay anlaşılır bir din, ancak bazı konulardaki yanlış bilgiler insanların aklını karıştırıyor ve insanlara doğruyu algılatabilmek için daha çok çaba gerekiyor.

Ayrıca İslam'ın başlangıç zamanlarında olmayan konular, şimdilerde müslümanların yaşantısında yer alıyor ve güncel konularda doğru olanı seçmek için de daha çok açıklama gerekebiliyor.

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Rica ederim, evet bazı konular çok uzun gerçekten. Aslında dinimiz çok sade ve kolay anlaşılır bir din, ancak bazı konulardaki yanlış bilgiler insanların aklını karıştırıyor ve insanlara doğruyu algılatabilmek için daha çok çaba gerekiyor.

Ayrıca İslam'ın başlangıç zamanlarında olmayan konular, şimdilerde müslümanların yaşantısında yer alıyor ve güncel konularda doğru olanı seçmek için de daha çok açıklama gerekebiliyor.
evet ben rusça okudum genelde wimdi türk kültür içinden bakıp görmek merak ediyorum türk kültürü çok güzel farklı diğer ülklelerden howuma gidiyor merak ediyorum.

Üst Ana Sayfa Alt