Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sitedeki Yemek Tariflerinin Gerekliliğini Oylamaya Sunuyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
_emre Çevrimdışı

_emre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın adı ve izniyle.edirneden karsa,istanbuldan gazzeye,eritreden etiyopyaya,afrikan asyaya kadar ve dünyanın dört bir yanında,bırakın kahvaltımızdakileri görmeyi adlarını sanlarını duymadan,günde belki bir bardak suyu bile zor içebilen veya onu dahi içemediği için ölen afrikalı kardeşlerimizi ve onların ölen bebeklerine karşı saygımızı göstermek adına damak tadımızı ertelemeyi oylamaya sunuyorum.ben burada hemen herkezin tevhid ile yatıp kalktığını görüyorum.nihayetinde bu çocukça gayrı ciddi oynanan bir oyun değildir.nasılki liseden önce orta okulu,ondanda önce ilk okulu görmek zorundaysak,işte bu da böyle olmalıdır.

biz tevhidin takva merhalelerini aşmak için işkembe kültüründen bir an önce kurtulmamız gerekiyor.kimsenin imkanı olduğu halde,helal dairesinde de olsa,nefsine istediği gibi tasarrufta bulunma şansı ve lüksü yoktur ki;islamiyet bunu men etmiştir,ta ki bütün insanlık adilce nimetleri paylaşana dek.şu anda başımızın belası olan,islamın kalesini içten yıkmaya çalışan şu arap sultanları,şeyhleri altın taslardan sularını yemeklerini yerkende bismillah diyor,çamurdan pirinçleri toplayıp yiyen-oralarda bu bile bir şanstır-lere karşı bizlerde saatlerimizi yeni yemekler pişirirerek geçirdiğimiz sofralarda aynı şekilde bismillah diyoruz.dünyada şu gerçekki;her sınıf bir alttakini dikkate alarak o ölçüde azgınlaşır veya ona ayak uydurmaya çalışır.eğer dava denmişse,eğer Rabbimiz bize bu şuuru vermekle ödüllendirmişse mücadeleyi hal ile yapmakla mükellefiz.

dünyada halledilmesi gerekenlerin başında bugün canımızın ne çektiği ilk sıralarda olduğunu düşünmüyorum.müslümanım diye geçinen bir belam islamın izzet ne şerefini nasılki vatikanda,kafirin yanında süklüm püklüm durarak ayaklar altına alıyorsa,nasılki haksızlık karşısında Hz Hasan Hz Hüseyin gibi ölmeyip yaşamayı tercih ediyorsa,ve zalimlerin başına buğz etmeyip rezilce onun önünde el pence duruyorsa,işte kardeşlerim biz onlardan değiliz.çeşitli yemekleri yapmaya veya yemek için yaşamaya uğraşanlardan değiliz.bu tarifleri yapan bir çok site var,ve hiç birine kıran gelmedi.isteyen gitsin orda tariflerini alsın.bu sitede bu olmamalı kaldırılmalı.insaflı olmaya çalışıyorum,aksi takdirde bu tevhidle alay etmek olacaktır.teklifi oylamaya sunuyorum.Allah bizimle olsun inşAlllah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum bir hatırlatma yapayım, site yönetimi olarak kullanıcıların herhangibi oylama sonucu oyladıkları herhangibi şeyi değiştirme gibi durumları yoktur. Zaten oylama yapmakda açıkcası bana mantıklı gelmiyor. Varsa bir durum bunu özelden (ki bana yazdınız) ya da üye duyuruları bölümünden istişare ile tavsiye-öneri amaçlı sunabilirsiniz.

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardesim. Sitedeki cogu Mu'mın'nın bilinclenmesine vesile olsun.. Sadece yemek degil bütün malayaniler'den.. uyanıp, davamızın ciddiyetini farkettirsin İnşaAllah.. Bende acizhane böyle bir ricada bulunmuştum.. ve görüyorumki.. cogunluk ciddiye almış gibi.. Alhamdulillah. Rabbim bizleri bilincli Muslumanlardan kılsın... Fi Emanillah..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
çok basit düşünüyoruz hala. hep tek taraflı düşünüyoruz. insanları sadece dini yönünü düşünerek konusuyoruz. şimdi az sayısal konusalım bakalım, sonra da neler çıkıyo bakalım.

1
post_old.gif
Son harften kelime türetmece7,379
2
post_old.gif
Son Hececen Kelime Türetmece4,060
3
post_old.gif
«´¯`•.. @...’’aNLiK...2,930
4
post_old.gif
Şu an canınız ne çekiyor..2,890
5
post_old.gif
!!!Gününü bi kelimeyle anlat !!!2,869
bu en çok mesaj atılan 5 konu.
biraz daha özele inelim bakalım neler çıkacak.

gününü bir kere anlat :Okunma: 52,873
şuan ihtiyacınız olan şey :Okunma: 37,509
son harf konusu : Okunma: 83,838
şu an canınız ne çekiyor : Okunma: 59,311

şimdi biraz düşünelim. kabaca hesap yaparsak 4 konu 200bin kere okunmuş. örnek diye sadece 4 konu bi yere getireceğim lafı.
siz şimdi bu 200bin kere okunma diğer islami meseleleri engelliyor mu destekliyor mu ? bu soruyu sorun kendinize. burda bi fıkraya bakıp, bi dialoğa bakıp, bi yemek tarifine bakıp sitede kalan, sonra da islami konulardan payları alan kişileri yok mu sayıyosunuz ?
ya da gelmesinler bakmasınlar öğüt almasınlar mı istiyorsunuz ?
daha önce de açıklaması yapıldı. he siz dersiniz ki atıyorum peynirli börek tarifi verilmiş sitede . haram diyosanız bu böreğe buyrun konunun altına delilinizi yazın. kendisi haram olmayıp da yaynlanması nası haram oluyo buyrun konuların altına tek tek delilinizi yazın.
sonra 4 konu 200bin kere okunmus oradan gelecek islami konulara bakacak kişilerin de vebalini alın . engelleyin gelmelerini . tmm güzel.
siz ne sanıyorsunuz millet tevhid nedir bilen , cihad nedir bilen akideleri düzgün süper müslümanlar mı diyorsunuz ?
bakın ailelerinizden baslayın , komsularınızdan devam edin, daha mahalleyi çıkmadan ne kadar sorunlu bi toplum olduğumuzu görürsünüz.
hiç bunları düşündünüz mü ?
bu konulara bakıp sonra islami bölümler dikkatini çekip hayatları değişen kişiler olduğunu hiç düşündünüz mü ????
buyrun benim mesela. en güzel örnek benim. fıkra için girdim siteye. nolacak şimdi . girmese miydim ???
bakış açınızı değiştirin arkadaşlar. iki şey öğrenip biraz islamı yaşadıktan sonra bütün siteye girenleri aynı sizin gibi görmekten vazgeçin artık. ya da buyrun internet alemi geniş . açın sitenizi . ne istiyosanız onu yayınlayın. ona yer verin. burası böyle.
çok şükür emeklerin karşılığında siteye günlük giren tekil sayısı 10 bini geçti. siz hepsini islami konular için mi geldiğini zannediyrsunuz? bi sürü de fıkraya yemek tarifine bilmem neyi ararken denk gelip gelen var. emin olun o gelenler Allahın izni ile bişeylere bakıp çıkıyorlar. bu site bi bütün. ve böyle devam edilecek.
bireysel bazda caiz olmayan hangi konu görür de ispat ederseniz ve ben de silmessem o konuyu vebali üzerimedir.
değilse daha fazla uzatmayın.
hafsa binti ekrem kardeşim özellikle siz inş okuyup daha geniş bakarsınız bu konuya. çünkü 2 oldu hala aynı kafadasınız değişmiyor.
bu site bu şekilde bir bütündür ve değiştirmeyi şuan düşünmüyoruz. beğenen devam beğenmeyen arkadaşların daha iyisini yapıp orda devam etmelerini öneririm.

son olarak da okuyan arkadaşlar şahit olsunlar, bi daha bu tarz bi konu açıldığında bu mesajım onlara cevap olacağı için direk silinecektir.
herkese iyi paylaşımlar...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
ek not: şimdi bi kör müslüman gelse dese ki bütün bölümleri kaldırın yazıları kaldırın sadece sesli sohbetler kalsın dese ne deriz ?
haklısınız kaldıralım mı ?
özet: ilginizi çeken bölümleri kullanın, ilginizi çekmeyen yerle alakalı konusmayalım...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Günlük.. bu gunumu yazmayayım bu sefer..
çokk geçmiş bi gunumu yazayım.. heralde daha tevafuk olamazdı bugun açılan bi konu gordum
yazayım dedım. Annem bi gün bi tatlının tarıfını ara yapayım dedı..
Ararkende bu site çıktı karsıma..Sonra başladım ögrenmeye artık günlük..
Kutlu dogum programlarının bıdaat oldugunu.. Daha dogrusu bidaatın ne oldugunu ,
Tesettürün ne manaya geldıgını ,Oy vermenın hükmünü vs vs.. Ögrendım ogrendım..
cahil olan ben şimdi bıldıklerımı başkalarına aktarmaya başladım...
Elhamd. Bazen bakıyorum bılmedıgım bin şey varmış.. Zaten benım bu forma yükledıgım ılk konuda zıkırle alakalıydı.. Sonra okudum baktım böyle bı ıbadetiin dınde yerı yok... O yüzden o kadar şükr edıyorum ki.. Yanı kısaca O günüm güzeldi günlük.. :) :) :)
bi kişi daha buyrun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kilitli konuya yazmak huyum değildir. Yönetici kardeş hakkını helal etsin.

Öneriler her zaman için (eksik-hatalı-kışkırtıcı olsada) güzeldir. Zira hüsnü zan ile daha güzele çekme yönü vardır. Ancak dikkat edelim birşey önerirken helali haram yapmayalım. Zira Rasul sav yemekde yemiştir, çocukta edinmiştir, kafirlerle kıtalde yapmıştır.

Şu zamana kadar özellikle çalgılı müzik konusunda ısrarla bana yazanların çoğunu bilmekteyimki özelde şarkı dinlemektedir. Bu kişilerin sitede tek sorun buymuş gibi gelmesine üzülüyorum.

Yemekler kalksın güzel,çalgılı ilahiler de kalsın çok güzel. Ama görüyorum ki bu gibi insanlar site tarafından ne mucahidler için yapılan dualara iştirak etmiş ne de kuranı kerim için yapılan etkinliklere katılmışlardır (çoğunluk böyle)

Şimdi halböyleyken gelip bu tür istekleri sunmak hem manasız gelmekte hem de ciddiye alınmamaktadır.

Bugün gulyarasina bile mail ile gelen isteklerde sofilerin ısrarla kuranı kerim katagori isimlerini lütfen açarmısınız biz tek tek ekleyeceğiz demelerine sevinsem mi üzülsem mi acaba?

Bu sofilere , sapkın hocalarına ait katagori açılmasa izin verilse o siteye dünya kadar sapık audio atılırdı ancak şimdiye kadar ehli sünnet olduğunu iddia eden hiç bir kardeşim yapılan çalışmalara gönlüyle katkı yaptığını söyliyemem( bizim teklif ettiklerimiz hariç)...

Evet herşey için Allah razı olsun. Samimiyet diyorsunuz çok güzel diyorsunuz biz de kişileri samimi görürsek elimizi taşın altına katmaya her zaman hazırız.

Selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt