Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sizce Yahudi Mallarını Boykot, Yahudiye Zarar Verir Mi???

sizce yahudi mallarını boykot, yahudiye zarar verirmi???

• hayır zarar vermez

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bizim örneklerimiz, önderlerimiz falancalar filancalar değil. bizim müjdecimizde, önderimizde, herşeyimizde, Allahın rasulü hz. muhammed (s.a.s) Allahın kitabı ve rasulün sünneti dışındaki her şeyde,her kişide hata payı vardır. hatta abilerimizde, hocalarımızda, alimlerimizde, şeyh efendilerimizde bile... bu nedenle kötüden misal olmaz deyip doğrularımızda ısrarcı olmakta fayda var. dinlemiyorlarmı seni... kendileri kaybeder, bize birşey olmaz. ama asıl bizler uyarma görevinden vaz geçersek cumartesi ashabının düşmüş olduğu hataya düşüpte Allah muhafaza helak oluruz. bu nedenle uyarmaya ve boykota Allahın izniyle devam : protesto :boykott

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
Gecen annemle bir teyzeyi alisverise götürdüm kadin sirf kiloluk deterjan gelmis diye geldi...
ben bir baktim Ariel sheronun markasi dedim teyze sen neyapiyosun?
Bunu alamassin yahudi mali bu.Yok iste ben bunu kullaniyorum kaliteli bosver sen,hangi musluman yapiyor ?iste kirleri cikariyor felan...

VAllahi bunu sana aldirmam dedim söz sana kiloluk deterjan alicam dedim ölelikle vazgecirdim.Bu teyzeye ben 3 seneden beri anlatiyorum bu böyle su böle diye
dedigin gibi yilmak yok gerekirse teyzenin deterjanini herzaman ben alirim ama asla Allahin izni ile yilmam.
Boykota devam!

Murf Çevrimdışı

Murf

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu alem, boycot ile zarar goreceklerini sanmiyorum, gorselerde buyuk zarar gormezler ..
Zaten boycotda cozum degildir.. Tepkidir ..
Onlarin yaptiklarina karsi kucucuk bir tepki ..

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Nemrud Ibrahim peygamber'in ateste yakilmasi emrini verdikten sonra
meydan yere odunlardan büyük bir yigin yapilmis. Odunlari
tutusturmuslar sonra. Alevler o kadar yükselmis ki bulutlarin
tutusacagini sanmis çocuklar. Korkmus kaçmis bütün
hayvanlar. Ibrahim peygamber'i mancinikla atesin tam orta yerine
atacaklarmis askerler. Atacaklarmis ki Nemrud'un bir
kral oldugunu anlasin, görsün; bir daha ona karsi gelmesin
Ibrahim peygamber.
Bu sirada bir karinca agzinda bir damla su ile kosa
kosa gidiyormus. Hem de boyu göklere varan cehennemi atese dogru.
Baska bir karinca onun bu telasini görüp sormus hemen yanina
yanasip: "Bu acelen niye? Nereye böyyle?"
Agzinda bir damla su tasiyan karinca o bir damlayi ellerinin
arasina alip, "Duymadin mi" demis. "Nemrud, Ibrahim peygamber'i
ateste yakacakmis. Iste atesin oldugu yere su götürüyorum
Bu sözleri duyan karinca kendini tutamayarak uluorta kahkahalarla
gülmeye baslamis. "Sen su atese dönüp hiç bakmadinmi?" diye sormus. "Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne
yapabilir ki?"

Su tasiyan karinca, "olsun" demis.hiç OLMAZSA HANGI TARAFTAN OLDUGUM ANLASILIR."

bu hikayeyi cok sever, cok da hatirima getiririm... ins. anlatmak istedigimi anlamissinizdir...

boykota gecelim; boykotlar tabiki keferelere zarar verir, ürünler satilsin diye müslümanlara yönelik icaatlar cikariyorlar. nokia telefonunda ezan, yasin-i serif vs. gibi bunlari neden yaptiklari malum, adamlarin "islerine gelmiyorsa almasinlar" deme gibi lüksleri yokki.
müslümanlar birlik olsa, onlarin ürünlerini hic kimse almasa, adamlar iflas in esigine gelir vesselam.

Üst Ana Sayfa Alt