Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Size Bildiğim Bir Evlilik Hikayesini Anlatmak Istiyorum.

Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeslerim,

Benimde yeni duyduğum ve hoşuma giden bir evlilik hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum inşaAllah,

Birleşik arap emirliklerine 4 yıllığına çalışmaya giden birinin hikayesi.
Başlangıçta ekonomik gücü yoktu ama sonrasında iyi bir servet edindi,
babası takva sahibi bir insandı,imamlık yapmıştı.Bu hikaye gerçektir
bilin kurgu felan değil.
Ekonomik feraha eriştikten sonra,babasına ''Babacığım artık evlenmek istiyorum''
dedi.Bu kadar yılı bekar olarak geçirdik,artık evliliğin zamanı geldi,
evleneceğim bayanıda senin seçmeni istiyorum.Ve hatta beklemeden nikahımada kıymanı
istiyorum.Gerçekten artık evlenmek istiyorum.Düğün günüm oraya vardığım gün olsun,
Sececeğin kişiyide görmek istemiyorum dedi.Bu aslında gencin Babasına olan Güvenin bir göstergesiydi.
Elbette Takva sahibi bi insan şunu bilirki.Peygamber(sav) şöyle dedi;''Bir kadınla 4 nedenden dolayı
evlenilir.Zenginliği,güzelliği,soyu ve dini için,siz dindar olanı seçiniz''Adam Oğlu için saliha,dindar
bir eş seçti.Fakat fiziksel güzellik olarak mükemmel değildi.Mısır hava alnında karşılanıp duvaklı
eşinin yanına götürüldü.Özetle,sonunda odada bayanla başbaşa kaldı.Kız örtüsünü çıkarır çıkarmaz
adam şoka uğradı şok olmuştu.Babamın benim için seçtiği kadın bu mu ? güzel bir bayan değildi.
Morali çok bozuldu.''Bu kadar yıldan sonra büyük bir heyecanla buraya geliyorum ve...''Morali çok
bozuldu ve uyudu.Eşinin göstermiş olduğu tepkiyi anlayan kadın,gecenin son üçte birlik kısmanda
kocasını uyandırmaya çalıştı ama kocası uyanmayı reddetti.Kadın tekrar denedi,tekrar red cevabını
aldı.Sonra eşinin yüzüne su çiseledi onu uyandırmak için.Kocası uyandı ve eşi konuşmaya başladı
''Ne kadar hayal kırıklığına uğradığı görebiliyorum,güzel olmadığımında farkındayım.Ama seninde
şunu bilmeni isterimki;evliliği sadece tek nedenden dolayı istediğim...Peygamberimizin (sav) bir
hadisini yerine getirmek istedim.O (sav) şöyle buyuruyor;Allah (swt) gece namazı için uyanıp
kendi eşinide uyandıran erkeğe merhamet etsin.Eğer eşi uyanmazsa uyandırmak için yüzüne su çiselesin.
Ve Bayanın yerine getirmek istediği kısım ise; Allah(swt) eşinin teheccüte kaldıran bayana rahmet
kapılarını açsın.Kadın kocasıyla birlikte namaz kılmaları için eşini uyandırsın,eğer kocası uyanmazsa
yüzüne su çiselesin''

Bayan'' Vallahi bu dileğimi yerine getirdiğin için sana çok minnettarım.Bu hadisi uygulamayı son derece
istiyorudum,ama çok güzel olmadığımın da farkında olduğumdan evlenebileceğim noktasında da ümidim
yoktu.Lütfen hadisin geriye kalan kısmını şimdi benimle birlikte tamamlar mısın ? Uyanıp bana namazda
önderlik eder misin? Teheccütü Benimle kılar mısın?''
Uyandı ve namazı birlikte kıldılar ve sonrasında bu adam Allah için yemin ediyor;
''imam olarak kıldırdığım teheccütü bitirir bitirmez,ona baktığımda sanki dünyanın en güzel kadını
karşımdaydı.''

İşte bu hikaye Hayatın ta kendisi Sakın pembe dizilere ve filmlere bakıp aldanmayın.
Aşkı Yüreklere koyan ALLAH'tır.(swt) Eğer sizler Allah'a İtaat ederseniz, Allah da sizleri
Birbirinize yar kılar.