Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sizn Gözünüzde Cafeler! Hepberaber Paylaşım Düşüncelerimizi

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
S.Aleyküm arkadaşlar hepimizi ilgilendiren bir konuda sizlerin de fikrini almak istedim.Sorulara cevap yazarsanız çok makbule geçer şimdiden ALLAH razı olsun.
1) cafelere ne sıklıkla gidersiniz?(internet cafe değil, oturulan çay içilen cafelerden söz ediyorum)
2) istanbul da oturuyorsanız hangi semtlerdeki cafelere gidiyorsunuz?
3) gittiğiniz cafede ne gibi özelleiklerin olmasını istersiniz?
4) kültürel bi cafe olmasına dikkat eder misiniz? Yani mesela içinde hem kitap okyabileceğiniz hem de isterseniz nette işlerinizi halledebileceğiniz, ödevlerinizi yapabileceğiniz bir yer olmasını ister misiniz?
5) ne tür müziklerin çalınmasından hoşnut olurdunuz gittiğiniz cafede?
eğer belirtmek istediğiniz bişey olursa yazabilirsiniz, ayrıca bu konuda ki fikirlerinizi de yazarsanız çok ii olur inş.. Teşekkürler..

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
galiba yanlış anlama var cafe deyince kötü bi yer mi geldi aklınıza anlamadım.neden üzülüyorsunuz ki korkmayın kimse böyle yerlerde kötü işler yapmıyor. mutlaka herkes bişeyler içmek ,arkadaşı ile sohbet etmek için bi kez bile olsun cafeye gitmiştir.dışarıda yemek hiç mi yemediniz arkadaşım.Herneyse konu zaten bu değil. sorular farklı.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Cundullah ' Alıntı:
. Orada icki icilir, kumar oynanir ve pis pis konusulur. Orasi fasyklar diyaridir. Haram islenen yerlere girilmez!
bunların olmadığı bi sürü yer var
Cundullah ' Alıntı:
Bunu benden daha iyi bileceginden süphe duyuyorum. Haram islenen yerlere girilmez!
bence bu sözün yalnışl kardeşim.. bilemezsin kimin neyi bildiğini

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konunun bu kadar yanlış anlaşılacağnı blmiyordum gerçekten.Cndullah kardeşim bak sen nasıl yerler bilirsin bilmem ama burada benim gördüğüm kadarıyla cafelerde öyle içki içilmiyor, kumar oynanmıyor veya bi ahlaksızlık yapılmıyor.Çok şükür biz de gitmeyiz öyle yerlere.Galiba sen kendinden başkasını kabul etmiyorsun.Neyse bunlara gerek yok.Benim anlatmak istediğim ve de amacım çok farklı cevap vereceksen sorulara amenna..İnsanlar bir yere idip oturabilir ve çay içebilir vay da açsa yemek yiyebilir.Arkadaşı ile konuşabilir bi yerde ben bundan bahsediyorum.
Başörtülü insanların rahatça gidebileceği içerde namazını kılabileceği, şarkı vb. değil de ezgi-ilahi tarzında müzik dinlenebilecek bi mekan olsa diye düşünmüş ve onun için böyle bir konu açmıştım ama yanlış anlaşıldı.İnternet cafelerin halini hepimiz biliyoruz.Bir ihtiyacı olunca insanların daha rahat gidebilecekleri bir yer.Değişik farklı türden kitapların olduğu bir yer.Herkesin kitap alma imaknı olmayabilir veya her kitabı alamayabilir.Bu yerde hoşuna giden kitapları alıp okur bi yandan da çayını içer.Ben böyle bir mekan olsa ii olur diye düşündm sizlerinde fikrini almak istedim..

R Çevrimdışı

reh_numa1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bence çok iyi bir fikir kardeşim.Böyle bir yer olsada herkes bu tarz yerlerden nasibini alsa.Şu bir gerçek ki zaman artık çok farklı.Eğlence deyince insanların aklına direk disko ya da seviyesizce eğlenilen mekanlar geliyor.Bana göre eğlence ise senin bahsettiğin seylerdir.Arkadaşınla yapılan hoş bir sohbet veya hoş mekanlarda,hoş insanlarla ilim öğrenme her şeye bedeldir diye düşünüyorum.Umarım bir gün dediğiniz gibi bir mekan olur ve bütün gençlik nasibini alır.Hepimizin buna ihtiyacı var.
Güzel düşüncelerin var ALLAH razı olsun kardeşim. RABBİM yardımcın olsun inş.
VESSELAM...

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
gerçekten bir yanlışlık olduğu kesin ama yine bir türlü çözülemedi.Cafe derken oturulan, yemek yenilen sohbet edilen bir yer demek istedim.yukarıdaki mesajımda da biraz anlatmaya çalıştım ne tür birden bahsettiğimi.

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
Neyse o zaman yanlış anlaşılma bittiyse bir de benim soruma cevap verirseniz sevinirim.Yani Türkiyede böyle bir mekan olsa sizce de güzel olmaz mı veya bildiğiniz böyle bir yer var mı?Ne tür bir mekan olsa daha faydalı olur

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya aslında ben tam anlatamadım derdimi.Tabi piyerloti de güzeldir arkadaşlarla toplanma açısından.Fakat içinde hem kitap okunan hem de oturup bir kelam edilebilceğimiz yerlerin olması kötü mü olur. :güldüm

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
:güldüm evet malesef yok.Keşke olsa.İnşallah yakında öyle bir mekan açılır.... :islam-tr

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ve aleyküm selam

1) cafelere ne sıklıkla gidersiniz?(internet cafe değil, oturulan çay içilen cafelerden söz ediyorum)
Hic gitmiyorum en son iki sene önce oralardaydim, oda bazi kisileri cagirdigim icin..

2) istanbul da oturuyorsanız hangi semtlerdeki cafelere gidiyorsunuz?
Istanbulda yasamiyorum, lakin ist ziyaretimde en cok takildigim yer Sultan ahmed Meydani, Bir tarfim Sultan Ahmed Camiisi diger tarafta Ayasofyam,, daha ne istenilir ki :güldüm

3) gittiğiniz cafede ne gibi özelleiklerin olmasını istersiniz?
Kitap, Alim, Ilim,Güzel sohbet, Bunlara Aykiri davranlarada Ceza

4) kültürel bi cafe olmasına dikkat eder misiniz? Yani mesela içinde hem kitap okyabileceğiniz hem de isterseniz nette işlerinizi halledebileceğiniz, ödevlerinizi yapabileceğiniz bir yer olmasını ister misiniz?
Evet neden olmasin, lakin Ödev Yillarim bitti :hahahaa Ama kitap okumak icin Takilirim belki zaman olursa :güldüm

5) ne tür müziklerin çalınmasından hoşnut olurdunuz gittiğiniz cafede?
Bilmem, Hic düsünmedim :güldüm

eğer belirtmek istediğiniz bişey olursa yazabilirsiniz, ayrıca bu konuda ki fikirlerinizi de yazarsanız çok ii olur inş.. Teşekkürler..

böyle sorular nerden esti Mübarek...

selametle kalin

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
Bi arkadaşım bizlerin de gidebileceği bi yer neden yok dedi ve bi kafe açmak istemişti.O yüzden böyle bişey sordum ama zaten konuyu açtığıma da pişman oldum :üzgünüm

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
neden Mübarek, Dünya Insanin Emrine verilmis, Sen yeter ki gideceyegin yeri bul, herkesin bir gidecegi ve gitmek istedigi yer vardir :güldüm

huzur yolu Çevrimdışı

huzur yolu

Üye
İslam-TR Üyesi
ben sorulara cvp veriim:)
1)çok sık gitmem..ayda 1 belki..
2)ankara da oturuorum.sadece kızılaydaki kafelere giderim...
3)giren kişilere çok dikkat ederim.sessiz sakin bi ortamsa giren ve oturanlar da kendini bilen gözüküosa genelde tercihim ora olur
4)kesinlikle..ama böyle yerler pek yok gibi:(
5)müzik...tabiki sakin olmalı..sonuçta dinlenmeye yemek yemeye gidioruz oraya.hareketli parçaları çekemiyorum..

selametle..

raba_84 Çevrimdışı

raba_84

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1-)değişir bazen haftada bir bazen iki haftada bir
2-)Bursa da Kozahan a gideriz
3-)Geniş bir mekan veya açık hava olmasına dikkat ederim
4-)Müzik olmasını istemem

Üst Ana Sayfa Alt