Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Soma Maden Kazası

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
wallahi ölümü çokça hatırlamalı , ona hazırlıklı olmalıyız

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. (Ey Peygamber!) Sabredenleri müjdele!

O sabredenler, kendilerine bir belâ geldiği zaman: Biz Allah'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz, derler.

İşte Rablerinden bağışlamalar ve rahmet hep onlaradır. Ve doğru yolu bulanlar da onlardır.

[ Bakara Suresi / 155-157 ]

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kaza ve kader Allah'tandır.

hatırlatmak istedim imanımızın 6 şartından birisi. her şeyi siyasileştirmek ne kadar kötü. biri diyor ki geziye 15 gün kala oldu olay burda bi iş var gezicilerin parmağı var diyor diğeri kömürcüler kömüre oy satanlar bilmem ne. Müslümanca tavır: kader ve kaza Allah'tandır. Bu bir teslimiyetçilik değil elbet ihmaller aranır fakat insan mükemmel bir varlık değil herkes hata yapar hatalardan ve ihmallerden ders almak.

Ateş düştüğü yeri yakar Allah madenci kardeşlerimizin ailesine sabr-ı cemil niyaz eylesin inşaallah cennetini nasib eylesin kardeşlerimize.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
10361339_284871251687646_4575233702858817395_n.jpg

inna lillah ve inna ileyhi raciun......

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En cok trafik kazalari ve en cok isci kazalari ve olumleri ulkemizde oluyorsa , burda sadece kaza ve kadere imanla yorumlamak hatalarin ve ihamellerin ustunu ortmekten baska bir ise yaramaz.

Bildigim kadariyla hz.Omer Allah azze ve cellenin kaderinden , Allah azze ve cellenin kaderine gidiyorum diye bir laf etmisti , kolera salgini olan bir beldeye girmemisti.

Sorumlular her kimse en layik oldugu sekilde cezalandirilmasi gerekir, ama tayyibin bole bissi yapacagini sanmiyorum cunku tayyip hirsizlar cok seviyor

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamamen tesadüf i olarak su an soma meydandayim. Baska bir konu ile alakali burdayim.
Yer soma meydan.
2 maden iscisi heykeli var . Millet etrafina toplanmis.30 40 kadar insan. Sol eller havada. Hepsi duruyor. Kimisi heykele 1 2 karanfil koymaya calisiyor.
Bir taraftan da Sela sesleri geliyor.
Baktim adamlar hic kipirdamiyor. Ortada dolasan bikac kisiden biri benim:))
? Meger ayin yapiyorlarmis ( saygi durusu) bunun ayin oldugunu farkedince ben daha bi hareket etmeye basladim etrafta. Çok zevkliydi :)))

Ne buyuk tezat. Tv de gordugumuz ailelere bakinca musluman gibi herkes. Bir yandan camilerden sela sesleri. Bir yandan bu ayin. ( izlenimime gore bu topluluk disaridan gelen bi topluluk sanirim.)

Halkin agzinda 400 ila 750 kayip rakamlari dolasiyor

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tgb bayrakları varmı :) Dün Milastada vardı biraz kominist ahmak saygı duruşu yapılacaktı.

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
En cok trafik kazalari ve en cok isci kazalari ve olumleri ulkemizde oluyorsa , burda sadece kaza ve kadere imanla yorumlamak hatalarin ve ihamellerin ustunu ortmekten baska bir ise yaramaz.

Bildigim kadariyla hz.Omer Allah azze ve cellenin kaderinden , Allah azze ve cellenin kaderine gidiyorum diye bir laf etmisti , kolera salgini olan bir beldeye girmemisti.

Sorumlular her kimse en layik oldugu sekilde cezalandirilmasi gerekir, ama tayyibin bole bissi yapacagini sanmiyorum cunku tayyip hirsizlar cok seviyor

allah razı olsun.... doğru söze ne denir.....

Yüce Allah , başınıza gelen, benim size yazdığım yüzündendir deme di:: kendi yüzünüzdendir dedi.. ali imran 3.165

Yüce Allah , isteyip istememeniz fark etmez , ne yazdıysam o ,deme di::ben den isteyin ki vereyim dedi.mümin 40.60

Yüce Allah , ben değiştirmeden siz değiştiremezsiniz deme di:: kendi nefsinizde olanı kendiniz değiştirebilirsiniz dedi.rad.13.11

Yüce Allah, benim kendisine imanı ve salih ameli yazdıklarım kurtulmuştur demedi:: iman edenler ve salih amel işleyenler kurtulmuştur dedi.asr 113.3

Yüce Allah , dilediğim iman eder, dilediğim küfreder demedi:: dileyen iman etsin , dileyen küfretsin dedi:: kehf 18.29

Yüce Allah , biz her insanın çabasını, kendi kaderine bağlı kıldık deme di:: biz her insanın KADERİNİ KENDİ ÇABASINA BAĞLI KILDIK dedi:: isra 17.13

HZ .MUSA , haksız yere bir yumrukla adam öldürünce, RABBİNE , bunu bana SEN yaptırdın. deme di, Rabbim ben kendime zulmettim,

beni bağışla dedi....

HZ YAKUP.. hatayı Rabbine değil, nefsine nispet eder, Rabbim ben nefsime zulmettim...

BAŞINIZA GELEN HER MUSİBET, KENDİ ELLERİNİZLE YAPTIKLARINIZIN
SONUCUDUR... şura 42.30

1972529_294094017425105_6841650806645148860_n.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tgb bayrakları varmı :) Dün Milastada vardı biraz kominist ahmak saygı duruşu yapılacaktı.
Bekleyecek pek vaktim de yoktu. Zirva duymaya da niyetim yoktu. Boylesi olaylar bile silkelemiyor bazilarini. Aciklama falan biseyler oldu. Uzaktan gordugum kadariyla. Ama herhangi bi slogan duymadim. bayrak pankart vs hiçbişey görmedim. Sakin bir hava vardı. Yerel halk da sanki olanlari benim gibi izliyordu sanki. Oyle bi hava hissettim. Su an orada değilim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cok enteresan bi haber okudum az once.
Bilimsel izahini aradim ama bulamadim. Kimyayi da hic sevmezdim zaten.

Haber su:

Vücudumuz yavaş yavaş uyuşmaya başladı. Sadece beynimize oksijen gelsin diye o demirleri hiç bırakmadık arkadaşlara "Demirleri ısırmaya devam edin" dedim. "başka kurtuluş şansımız yok" dedim. Ve öylece kurtulduk. O oksijen bize yetti. 1,5 saat o demirleri ısırarak kurtulduk.

Daha önce böyle bir şey yaşamadım. Çok yıllar önce bir kül baskını olmuştu, devletteyken. O kül baskınında da biz bunu denedik. O zaman da konveyör oluklarına yattık birkaç arkadaş. Kısa süreliydi ama o zaman da o konveyörlerden hava aldık. Bunu daha önce de denedik biz. Sene 1979 civarıydı.

Bilimsel Bulabildigim bilgi su alttaki linkte
http://www.yaklasansaat.com/dunyamiz/dunya/demir.asp
(Edit:Siteyi biraz inceledim de. Pek hoslanmadim. Demir ile ilgili Bilimsel olarak izah oldugu icin linki silmiyorum)

Hadid 25

Biz Peygamberlerimizi kesin kanıtlarla gönderdik, insanlar arasında adil bir düzen kurulsun diye onlarla birlikte kitabı ve ölçüyü indirdik. Ayrıca büyük caydırıcılığı ve sertliği yanında insanlara yönelik birçok faydaları olan demiri indirdik. Böylece kimlerin görmedikleri halde Allah'ı ve Peygamberi destekleyeceklerini ortaya çıkarmak istedik. Hiç kuşkusuz Allah güçlü ve üstün iradelidir.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Akhi demir boruları kastediyor içinden havalandırma için Oksijen geçiyor Isırıp nefes almış madenciler

Rabbimiz sen bunları boşuna yaratmadın Seni tenzih ederiz , bizi Cehennem azabından koru

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi demir boruları kastediyor içinden havalandırma için Oksijen geçiyor Isırıp nefes almış madenciler

Rabbimiz sen bunları boşuna yaratmadın Seni tenzih ederiz , bizi Cehennem azabından koru
Haberde boru demiyor. Neyse cikar ortaya. Heryer haber yapmis

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler, Bazı Sol görüşlü çevreler Müslüman Arab ülkelerini eleştiriyor. Bu konu hakkında tek bir kelime etmediklerini söylüyorlar. Amerika'nın, Rusya'nın ve latin amerika ülkelerinin baş sağlığı dilediğini, hatta 1,2 gün yas günü ilan ettiklerini söylüyorlar. papanın bile dua edip üzüntüsünü belirttiğini ama Müslüman Arap ülkelerinden tek bir açıklama dahi yapılmadığını belirtiyorlar. ve bunu eleştiriyorlar siz bu konu hakkında ne dersiniz?

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
10325289_633530876728937_156558229273479661_n.jpg

Cephe İslami'nin Soma'daki kardeşler için başsağlığı mesajı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ilginç ayrıntı

bir Medyadan alıntı:

Soma Holding Yönetim kurulu Başkanı Alp Gürkan'ın bir mason dergisinde yazmış olduğu yazı Twitter'da gündeme getirildi.

Soma faciasının ardından Hürriyet Gazetesi başta olmak üzere bazı yayın organlarının toz kondurmadığı Alp Gürkan'ın Koç Grubu'na yakınlığı bilinmekteydi. Gürkan'ın ilişkileriyle ilgili yeni bir detay daha ortaya çıktı. Alp Gürkan'ın "Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği"ne ait 'Mimar Sinan' isimli dergide yayımlanan yazısı Twitter'da gündeme getirildi.
"MASONLUĞUN NURU"

Doğan Grubu'na ait gazeteler ve internet siteleri Soma'daki faciadan AK Parti'yi sorumlu tutan bir yayın politikası güderken, Soma Maden'in sahibi işadamı Alp Gürkan'ı sorgulamamıştı.

Bazı medya organlarının Alp Gürkan'ı görmezden gelen perspektifinden sonra, sosyal medyada "Alp Gürkan'a neden dokunulmuyor?" tarzında sorular soruldu ve Gürkan'a yönelik yaklaşım sorgulandı. Gürkan'ın sorgulanmaması 2000 yılında yayımlanan "Masonluğun Nuru" başlıklı yazısıyla da ilişkilendirildi. Twitter'da söz konusu yazıya ithafta bulunarak "Plaza gazetecilerinin patronun adını ağızlarına niye almadıkları anlaşıldı" şeklinde tespitler de yapıldı.

İşte paylaşılan o dergi:

1400234939584.jpg

Üst Ana Sayfa Alt