Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Soma Maden Kazası

C Çevrimdışı

CihadiL

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ölenlere rahmet geride kalanlara sabır selamet versin.bu acı günler hepimiz çok üzüyor.benim merark ettiğim şeyh zevahiri neden bir taziye mesajı göndermedi.herkes taziye mesajları göderirken zawahirinin bu konuda birşeyler dememesi çok garip.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah ölenlere rahmet geride kalanlara sabır selamet versin.bu acı günler hepimiz çok üzüyor.benim merark ettiğim şeyh zevahiri neden bir taziye mesajı göndermedi.herkes taziye mesajları göderirken zawahirinin bu konuda birşeyler dememesi çok garip.

zevahiri dua ediyordur akhi :) müminlerin yanımızda olduğunu zahiren bilmek güzel tabi ama zahiren demese de kalben rahmet diliyordur müslümanlara.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş Maalesef Müslüman Arap Ülkelerindende ses çıkmadı. en azından biri taziye mesajı gönderebilirdi. Kafirler bile Taziyelerini sundular, hatta bazı latin amerika ülkelerinde 1,2 günlüğüne yas ilan edildi. Papa bile taziye mesajı gönderdi

Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş Maalesef Müslüman Arap Ülkelerindende ses çıkmadı. en azından biri taziye mesajı gönderebilirdi. Kafirler bile Taziyelerini sundular, hatta bazı latin amerika ülkelerinde 1,2 günlüğüne yas ilan edildi. Papa bile taziye mesajı gönderdi
Yahu kardeşim somada ölenler müslümanmı ki Şeyx Zevahiri taziye mesajı göndersin akşam akşam beni güldürdüz ya.Bu sitede qaliba tamamen murcie akidesi yayılmış.

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu kardeşim somada ölenler müslümanmı ki Şeyx Zevahiri taziye mesajı göndersin akşam akşam beni güldürdüz ya.Bu sitede qaliba tamamen murcie akidesi yayılmış.
kardeş, bu sitedekilerin çoğu harici değil Elhamdulillah... Bu arada Ümmet bilincini yaşamak lazım. Şeyh Zevahiri değilde , en azından Müslüman bir Arab ülkesi taziye Mesajı gönderebilirdi.

Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş, bu sitedekilerin çoğu harici değil Elhamdulillah... Bu arada Ümmet bilincini yaşamak lazım. Şeyh Zevahiri değilde , en azından Müslüman bir Arab ülkesi taziye Mesajı gönderebilirdi.

Nasıl oluyorda müslumanlara harici diye biliyorsunuzda somadaki kafirlere kafir diyemiyorsunuz hayret ediyorum kardeş.Bu arada orda müsluman olabilir ama hepsi müsluman degil onlara dua edeceğinize muvahidlere mücahidlere ümmetin mazlumlarına dua edin.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl oluyorda müslumanlara harici diye biliyorsunuzda somadaki kafirlere kafir diyemiyorsunuz hayret ediyorum kardeş.Bu arada orda müsluman olabilir ama hepsi müsluman degil onlara dua edeceğinize muvahidlere mücahidlere ümmetin mazlumlarına dua edin.
Somanin yerlisi galiba:hmmm:,somada herkezi taniyor gibisin..kadilik mi yapiyorsun sen somada abi?

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mazlum heryerde Mazlumdur... Asıl nasıl oluyorda siz Müslümanlara Murcie diyebiliyorsunuz. Birde sanki elinizde İman ölçer cihaz var. Herkese çok kolay kafir yaftası yapıştırıyorsunuz. Suriye'de Esad tarafından bombalanırken ölen binlerce Hristiyan, Suryani vs de var... ama biz dua ederken Müslümanları kast ederek tüm Suriye halkına dua ederiz. Somada da böyle olmalı.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeş aşırı gidenleri Allah sevmez tanımadığım bilmediğin adamlar hakkın fikir belirtme. yarıp da kalbine mi baktın diyen peygamberin var senin adamların ne üzere öldüğünü bilmiyorsun ayrıca buhari hadisinde göçük altında kalan şehittir diyor. bu ne tekfircilik be kardeşim.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd....708_289734951193112_1467473411591901357_n.jpg cephe islami

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd....524_660551857358975_8191662489133868706_n.jpg hamas. filistin başbakanı ismail haniyyeh, soma'daki şehitler (inşallah) için gıyabî cenaze namazı kıldırdı.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd....980_289271681239439_7847150978543203872_n.jpg

Müslümanlar taziye göndermiyor denilen haberlere inanmayınız. Her fırsatta İslama saldırmayı kendine şiar edinmişler yine devrede. Bazı kardeşlerimiz de bilmeden öyle sanıyor ve paylaşıyor dikkat edelim. Bu bir fitnedir.

ayrıca her ne kadar tağut olsalar da kuveyt kata gibi birçok ulke tazıye yayınlamıstır. araştımak lazım akhi.

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş aşırı gidenleri Allah sevmez tanımadığım bilmediğin adamlar hakkın fikir belirtme. yarıp da kalbine mi baktın diyen peygamberin var senin adamların ne üzere öldüğünü bilmiyorsun ayrıca buhari hadisinde göçük altında kalan şehittir diyor. bu ne tekfircilik be kardeşim.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd....708_289734951193112_1467473411591901357_n.jpg cephe islami

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd....524_660551857358975_8191662489133868706_n.jpg hamas. filistin başbakanı ismail haniyyeh, soma'daki şehitler (inşallah) için gıyabî cenaze namazı kıldırdı.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd....980_289271681239439_7847150978543203872_n.jpg

Müslümanlar taziye göndermiyor denilen haberlere inanmayınız. Her fırsatta İslama saldırmayı kendine şiar edinmişler yine devrede. Bazı kardeşlerimiz de bilmeden öyle sanıyor ve paylaşıyor dikkat edelim. Bu bir fitnedir.

ayrıca her ne kadar tağut olsalar da kuveyt kata gibi birçok ulke tazıye yayınlamıstır. araştımak lazım akhi.
Eyvallah akhi... Benim istediğim Ümmet bilinci. Müslümanlar tek bir vücut gibi olmalı. Somadakiler Müslüman değiller diyenlerde ayrı bir Trajedi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben soru olarak ekledim. Kafama takılıyordu uzunca süredir.
https://www.islam-tr.org/konu/toplu-olum-felaketler-ve-cenazeler-ile-ilgili-farkli-sorular.37103/

Madencilere ideolojk açıdan sahip çıkan kesim belli zaten . Orak çekiç. Emek, sermaye kelimelerini kimler kullanıyorsa onlar bu olayı sahiplenecektir elbette. Bu nedenle bahsedilen ülkelerdeki tepkiler insani den ziyade siyasi büyük ihtimalle. Madende ölenlerin nasıl bir inanca sahip olduklarını tanımadan bilemeyiz. Şeyh Zevahiri den böyle bir açıklama bekleme fikri de hayli ilginç.

Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Peki sen tanıyormusun onları ki hepsine müsluman diyorsun?Sen git araştır bakalım Türkiyenin kaç faizi namaz kılıyor ve bu namaz kılanların kaç faizi ibadetlerine şirk bulaştırmıyor? buhari hadisinde göçük altında kalan müslumandan bahs ediyor göçük altında kalan kafirlerden bahs etmiyor Allahdan korkun bu hadisi kafirler için kullanmayın ayrıca siz milliyetçilik yapıyorsunuz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki sen tanıyormusun onları ki hepsine müsluman diyorsun?Sen git araştır bakalım Türkiyenin kaç faizi namaz kılıyor ve bu namaz kılanların kaç faizi ibadetlerine şirk bulaştırmıyor? buhari hadisinde göçük altında kalan müslumandan bahs ediyor göçük altında kalan kafirlerden bahs etmiyor Allahdan korkun bu hadisi kafirler için kullanmayın ayrıca siz milliyetçilik yapıyorsunuz.
katılıyorum

Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ağzımı bozduracaksın kafkasyali benim. Adamlar çocuklarını, hanımlarını doyurmak için o madenin altında kaldılar. İster kafir, ister müslüman olsun hiç mi yüreğin sızlamıyor da gece gece gülüyorsun ? Ayıptır yaw ayıptır.

Kim dedi ki benim yüreğim sızlamıyor sızlıyor ellbetde onların geride kalan dul hanımlarına çocuklarına yüreğim sızlıyor amma onlara şehit demenize anlam veremiyorum.Bir zamanlar Timurtaş Uçar hocanın dediği gibi demokrasi şehidi,medya şehidi,maden şehidi.İslamı istismar budur işte.

D Çevrimdışı

Davet4Ever

Üye
İslam-TR Üyesi
Bi hadis vardı ''Ailesinin nafakasını kazanmak için ölen şehittir'' diye. Hadis, RAvi nolarını yazarsanız sevinirim bilen kardeşler.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
milliyetçilikle ne alakası var kardeş. ayrıca faiz yiyen kafir mi oluyor :) sen günahkarla kafiri karıştırmışsın. tekfire luzum yok gereksiz bir çıkış seninkisi kimin ne olduğunu bilmeden zan ile iş yapılmaz.

Allah müslümanları buhari hadisine binaen şehid kabul etsin inşallah. Müslüman olmayanlar ise zaten cehenneme yakıt olacak. selametle.

Kafkasyali Çevrimdışı

Kafkasyali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
milliyetçilikle ne alakası var kardeş. ayrıca faiz yiyen kafir mi oluyor :) sen günahkarla kafiri karıştırmışsın. tekfire luzum yok gereksiz bir çıkış seninkisi kimin ne olduğunu bilmeden zan ile iş yapılmaz.

Allah müslümanları buhari hadisine binaen şehid kabul etsin inşallah. Müslüman olmayanlar ise zaten cehenneme yakıt olacak. selametle.

Faiz o manada diyil kardeş yani 100-de kaçı demek.Mesela Türkiye 70 milyonsa bunun 75%-i.

I Çevrimdışı

ifeles

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
allah razı olsun.... doğru söze ne denir.....

Yüce Allah , başınıza gelen, benim size yazdığım yüzündendir deme di:: kendi yüzünüzdendir dedi.. ali imran 3.165

Yüce Allah , isteyip istememeniz fark etmez , ne yazdıysam o ,deme di::ben den isteyin ki vereyim dedi.mümin 40.60

Yüce Allah , ben değiştirmeden siz değiştiremezsiniz deme di:: kendi nefsinizde olanı kendiniz değiştirebilirsiniz dedi.rad.13.11

Yüce Allah, benim kendisine imanı ve salih ameli yazdıklarım kurtulmuştur demedi:: iman edenler ve salih amel işleyenler kurtulmuştur dedi.asr 113.3

Yüce Allah , dilediğim iman eder, dilediğim küfreder demedi:: dileyen iman etsin , dileyen küfretsin dedi:: kehf 18.29

Yüce Allah , biz her insanın çabasını, kendi kaderine bağlı kıldık deme di:: biz her insanın KADERİNİ KENDİ ÇABASINA BAĞLI KILDIK dedi:: isra 17.13

HZ .MUSA , haksız yere bir yumrukla adam öldürünce, RABBİNE , bunu bana SEN yaptırdın. deme di, Rabbim ben kendime zulmettim,

beni bağışla dedi....

HZ YAKUP.. hatayı Rabbine değil, nefsine nispet eder, Rabbim ben nefsime zulmettim...

BAŞINIZA GELEN HER MUSİBET, KENDİ ELLERİNİZLE YAPTIKLARINIZIN
SONUCUDUR... şura 42.30

1972529_294094017425105_6841650806645148860_n.jpg

size katılmıyorum o on orada olanlar ancak kader içinde yaşandı olsa olsa başımıza gelen musibetler daha önceden kendi elimizle yaptıklarımızdan denilebilir

Üst Ana Sayfa Alt