Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Somali'deki bereket tarlaları

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Somali'deki bereket tarlaları

Bazı Batı ülkelerinin "kuraklık var" diyerek işgale zemin hazırladığı iddia edilen Somali'deki bereket tarlaları halkın yüzünü güldürüyor. Ancak Somalinin hala dış müdahaleye gerekçe olmayacak proje ve yardıma ihtiyacı var.

somalibereket.JPG

Batı, 'Somali'de kuraklık var' söylemliyle bir çok kuruluşu Somali'ye soktu.

Şebab hareketi ise bu kuruluşların gizli amaçları olduğunun belgelenmesi üzerine,
16 batılı örgütün ülkede çalışmasını yasakladı.

Kuraklık dalgalarına rağmen 1970'li yıllarda Somali kendi kendini besleyebiliyordu.

Tarlaları yeşeriyordu. Ancak dış müdahalelerle Somali ulusunun dokusu yırtıldı,ülke parçalandı ve tarım çökertildi.

2005'de 300 bin Somalili açlıktan öldü.

Oysa, 1980'li yıllarda bile Somali ihtiyacı olan hububatın %85'ini üretebilir
durumdaydı.

Yani aslında Batı'nın oyunlarıyla Somali'de açlık bir şekilde yaratıldı ve
Somali müdahalelere açık hale getirildi.

Şimdi bu fotoğraf karelerine yansıyan bereket tarlaları ise Somalililerin umudu...Somali'nin Şebab kontrolünde olan bölgeleri kuraklığın yaralarını sarıyor. Ancak ülke halkı hala dış müdahaleye yardım etmeyecek planlamalar ile gönderilecek yardımlara ihtiyaç duyuyor.

bereket1.JPG

bereket2.JPG

bereket4.JPG

bereket3_1.JPG

bereket7.JPG

pressmedya

K Çevrimdışı

kaynak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
somalide yağmur ormanları bile var abd insanı yardım olsun diye(!) bol bol yardım gönderdi sonra imf de serbest ekonamiyi uyguladı sonrada tarım la uğraşanlar bişey elde edemeyince onlarda tarımı bırakıverdiler sonra derken bu günlere geldi ve şuan açlıkla boğuşuyorlar

yoksa somali sadece balıklarını bile yakalayıp ihraç etse yine ekonomide iyiye gider somalinin balıklarını çinliler ispanyollar yiyor kılçıkları bile onlara kalmıyor