Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Son Dakika: Abd Esed Rejimini Vurdu!

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ABD, Suriye rejimine ait hava üssüne 50'den fazla füze fırlattı.
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Suriye rejimine ait bir hava üssüne 50’den fazla Tomahawk füzesi fırlattıklarını açıkladı.

Pentagon’da gazetecilere açıklama yapan askeri bir yetkili “Suriye rejimine ait bir hava üssüne ait 50’den fazla Tomahawk füzesi fırlattık.” dedi.

Füzelerin Akdeniz'deki 2 savaş gemisinden atıldığı bildirildi.

2015'den bu yana ilk defa Suriye rejimini hedef alan saldırı yapıldı. Kimyasal saldırıyı yapan Suriye savaş uçaklarının üslendiği Humus yakınlarındaki hava üssü vuruldu.

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Trump yaptığı kısa açıklamada, "Bu akşam kimyasal saldırının gerçekleştirildiği Suriye'deki hava üslerinin vurulması talimatı verdim. Tüm uluslara Suriye'de devam eden katliam ve ölümlerin son bulması için çağrı yapıyorum. Kimyasal silahların kullanımı ve yayılmasını önlemek Amerika'nın ulusal güvenliği için de hayati önem taşımaktadır" dedi.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bu haber her ne kadar doğru olsada bilmemiz gereken bir durum var. Bütün şer güçler eşittir. Yani ABD, RUSYA, IRAN, INGILTERE, FRANSA vs... Müslümanlar için hepsi aynı... Dua edelim de ABD, Suriye'ye demokrasi götürmesin (ekonomik durumlarının kötü olmasından dolayı çok tahmin etmiyorum). Diğer bir husus bu ciddi bir saldırıysa, şer güçlerin beraber planladığı bir saldırı değilse savaş yakındır. Çin, Rusya ve İran'ın müdahele etmesi 3. Dünya savaşının başlangıcı olabilir. Rabbim ümmete yardım etsin. Mücahid ve bizleri korusun inşaallah. Barışı izzeti kendi ellerimizle bize tattırsın inşaallah.

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_0345.JPG

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Film bir yerde kopacak ama allahu alem bakalım nerde . Kafirin kafire saldırması sevindirici ama bir danışıklı dövüşmü yoksa Trump ın psikopatlığı mı belli olur yakında , insan neden Müslüman bir milletin bu gücü yok diye düşünmeden de edemiyor , 5 dk da yerle bir ediyor kafirler , rqbbim Mücahit kardeşlerin işlerini kolaylaştırsın Zafer İhsan eylesin

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Çekilmesi bizim için iyi olmaz mı abi? Amerika'yla başka yerde yesinler birbirlerini :)
birbirlerine girmeleri demek . Birbirlerinin topraklarına saldırmaları demektir . Suriye yede yapilan dövüş taraflara zarar vermez verirse de rusya ya verir e rusya da mutlaka onların topraklarına saldırır . Allahu alem

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an tahminden öteye gidemiyoruz. Danışıklı dövüş olabilme ihtimali olsada, bu küfür milleti sonsuza kadar kardeş olarak geçinecek diye bir kaide yok. Tarihe baktığımızda birbirleri ile kavgalı olduğu sahneler çok daha fazladır. Herhangi bir gayri islami sistem gelirse de bunu devirmek gene müslümanların elinde.. Onlar veriyor diye biz almak zorunda değiliz..

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Trump: İdlib'i kimyasal silahlarla vuran rejim uçaklarının kalktığı Humus Şuayrat hava üssünü vurma emri verdim.
..
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson: Şuayrat hava üssünün bombalanması, Washington'un siyasetinde değişiklik olduğunu göstermez.
..
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson: Şuayrat hava üssündeki Kimyasal Sarin depoları hedef alındı.
..
İran ve Rusya, ABD'nin saldırısını şiddetle kınayarak saldırıyı "Uluslararası hukuk ihlali" olarak nitelendirdi.
..
Putin'in basın sözcüsü Peskov: ABD'nin Şuayrat saldırısı, Moskova-Washington ilişkilerine ciddi zarar verecek.

Üst Ana Sayfa Alt