Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şortlular Çıkar Başörtülüler Asla!!!

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
15797.jpg

ÖSS'de dereceye girmesine rağmen ödül almak üzere kürsüye çıkarılmayan öğrencinin annesi feryat etti: 'Deniz şortlu kızlar kürsüye çıkıp ödül alıyor ama benim kızım başörtülü diye dışlanıyor.

Bu nasıl adalet!..'

Antalya Milli Müdürlüğü'nün ÖSS ve OKS'de dereceye giren öğrenciler için düzenlediği ödül töreninde kürsüye çıkan bir öğrenci velisi, ÖSS'de dereceye giren kızının başörtülü olduğu için kürsüye çıkarılmadığını söyleyerek, “Deniz şortlu kızlar ödül alıyor, ama benim kızım dışlanıyor. Bu nasıl adalet” diye isyan etti.

3. OLDU AMA KÜRSÜYE ÇIKARILMADI

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ÖSS ve OKS'de ilk 500'e giren 91 öğrenci için düzenlediği ödül törenine, başörtülü bir öğrenci velisinin tepkisi damgasını vurdu. ÖSS Sözel 2 puan türünde Türkiye 50'ncisi ve Antalya 3. olan Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi mezunu Zehra Öztürk ismi okunmasına rağmen ödülünü almak üzere kürsüye çıkarılmadı. Mezun olan kızının ödülünü almak üzere annesi Melek Öztürk sahneye çıktı. Anne Melek Öztürk ödül taktim edildiği sırada kızının başörtülü olduğu için sahneye çıkarılmadığını, gece gündüz çalışanın kendisi olduğu için ödülü onun alması gerektiğini söyleyerek ödülü kabul edemeyeceğini söyledi. “Deniz şortlu kızlar ödül alıyor, ama benim kızım kapıda bekliyor” diye bağıran Melek Öztürk, hediye olarak sunulan cumhuriyet altınını almadan kürsüden aşağı indi.

MÜDÜR YARDIMCISINDAN YASAKÇI TAVIR

Antalya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, konu ile ilgili “Başörtüsü ile çıkıp ödül alması mümkün değil” derken, Zehra Öztürk'ün mezun olan bir öğrenci olduğunu görmezden geldi. Töreni organize eden Şube Müdürü Özer Bedir, “Kız türbanlıydı. İsmi okununca okul müdürü ile sahne önünde konuştuklarını gördüm. Yönetmelik gereği türbanla ödülünü alamayacağı için annesi sahneye çıktı. O da türbanlıydı ama ona birşey demedik. Benim annemde başörtülü sonuçta. Anne, kızının sahneye çıkarılmamasını protesto ettiğini söyleyerek altını almadan kürsüden indi. Ben de ödülü okul müdürüne tutanakla teslim ettim”diye konuştu. Törende konuşma bile yapan Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Nuri Gülay ise salonda bulunmasına rağmen olaylardan haberi olmadığını iddia etti.

KIZIMIN HEVESİNİ KURSAĞINDA BIRAKTILAR

Yaşadıklarını Vakit'e anlatan anne Melek Öztürk şunları söyledi: Kızım gece gündüz çalışarak başarılı bir sonuç elde etti. Törene telefonla davet edilince birlikte gittik. Salona gidip kızımın sırasının gelmesini bekledik. Ben de memur emeklisiyim çok sıkıntı çektim. Plaj kıyafetli şort ve askılı kızlar salına salına ödüllerini aldılar. Kızıma sıra gelmek üzereyken okul müdürü ve salondaki diğer yetkililer başını açıp ödülü almasını istediler. Kızım başını açmak istemedi. Bu arada sahneye bir başka başörtülü çağrıldı o kızı da çıkarmadılar sahneye. Suçlu gibi kapının önünde beklettiler. Bana “sen çık al” dediler. Bende sahneye çıktım ve bu ödülün kızımın hakkı olduğunu ödülü alamayacağımı söyledim, çıktım geldim. Çocuğumun hakkının yendiğini düşünüyorum, hevesini kursağında bıraktılar yavrumun. Benim kızım terörist değil, suçlu değil, sabıkalı değilki bu muamele yapılıyor. Sanki diğer öğrenciler vatanın öz evladı, biz kızıldereliyiz. Yapılan çok zoruma gitti.

NAZİF KARAMAN-Tevhidhaber.com

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya bu aslinda hep yasanilmis olan bugune gelen bir ornek daha annenin de dedigi gibi acik , sacik olmak lazim bu devirde , Rabbim boyle olan tum din kardeslerime yardim etsin InsALlah, iste Turkiye musluman bir ulke MUSLUMAN(mi?????)

ama suda unutulmasin alma mazlumun ahini , cikar aheste ,aheste

raba_84 Çevrimdışı

raba_84

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İNŞALLAH OGÜNLERİN GELMESİNİ İPLE ÇEKİYORUZ
SIRF BU YÜZDEN NORMAL ÜNİVERSİTE YAZMA HAKKIM VARKEN YAZAMADIM RABBİM BUNLARIN ACISINI BİRBİR ÇIKARACAKTIR BU MAHLUKLARDAN İNŞALLAH :üzgünüm

A Çevrimdışı

Alphan

Üye
İslam-TR Üyesi
ama suda unutulmasin alma mazlumun ahini , cikar aheste ,aheste

Selamunaleykum;

Bir madurun mazlum olabilmesi icin zulüm de payinin olmamasi gerekir.

Bunun da yegane yolu Sistemin her seyini top yekun red etmektir.

okulundan televizyonuna kadar..

Bunlar kabul edilip sistemin palazlanmasina yardim edilirse Vatandas yukarida görüldügü gibi MADUR olur. Ama asla Mazlum olmaz.

Peki ne yapalim ?..
Okula mi gitmeyelim ?..
Gitmeyelim..
Tv mi seyretmiyelim ?..
Seyretmiyelim..

sistemin sundugu her seyi red edelim..

Bakalim ne olacak..

Biz sistem de yasadikca ve onun yasamasinda pay sahibi oldukca hic bir sey degismiyecektir.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
istediğin kadar sistemi red et... sistemin telefon, su, doğalgaz servislerinide protesto et... hatta faturalarıda görmezden gelip faize bindiği zamanda caiz değildir diyerek ödeme... bu mantıkla nereye kadar varabilirsinki...

A Çevrimdışı

Alphan

Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
istediğin kadar sistemi red et... sistemin telefon, su, doğalgaz servislerinide protesto et... hatta faturalarıda görmezden gelip faize bindiği zamanda caiz değildir diyerek ödeme... bu mantıkla nereye kadar varabilirsinki...

Sistemin degismesine !..

Müslümanim diyen sistemi red etsin.
Öyle demokrasi ile filan degil.

Sistemin hic bir getirisini almayarak..

Bu yapilmazsa ancak madur oluruz Mazlum degil..

örnek:

Madur edilmekten sikayetci vatandas tv magazin haberlerinin yilmaz seyircisi olup reytingleri tavana vurduruyorsa;
Maduriyetinden sikayetci olabilir.
Fakat asla mazlum oldugunu idda edemez.

Cünkü bu zulümde pay sahibidir.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
insanların madur olmasından kasıt, ülke tarafından yaptırılan şeyler bizim rızamızla olmuyor. kaba kuvvet ve şiddete baş vurarak bazı şeyler gerçekleştiriyor. müslüman zaten bu durumdan razı değil ve gücü yettiği ölçüsünde bazı olaylara el koyuyar. el ile, dil ile ve bazende kalbi ile buğzetmek durumunda kalıyor. Allahın koyduğu sistem dışındaki sistemlerden razı olmak zaten insanı küfre götürür. aba sendeki bakış açısı insanı bir yere götürremez. en basitinden askeriyeyi boykot et, hiç bir müslümanın gitmesine müsade etme yada iç karmaşayla bu ülkede askeriyenin gücünü sekteye uğrat... bak bakalım kafir batı aç kurtların üşüştüğü gibi bu ülkenin üzerine nasıl üşüşüyor... ülkeyi nasıl bir tuğyana sürüklüyor. bazı şeyleri savunduğunuz zaman Allahın verdiği aklı da kullanıp olayların geleceği sonucuda göz önünde bulundurmak gerekiyor... sistemden razı olmamak demek plansız programsız sistemi çökertip intihara davet çıkarmak değil... bu konuda size tavsiyem iran devrimi ve özellikli mısır daki ihvanın yaptığı teşkilatlanma anlayış ve kurallarını biraz irdeleyin. başarı hangi yollarla sağlanır, bu insanlar rasulün emrini nasıl anlayıp, bunu nasıl bir devrime dönüştürebilmişler. halk kitlesini nasıl arkaya almışlar. hangi bedellerle bu günlere gelmişler. nasıl bir rasuli teşkilatlanma sergilemişler... v.s.

A Çevrimdışı

Alphan

Üye
İslam-TR Üyesi
O halde siz buraya yazin ya da bir baslik acin Iran Islam devrimini arastiralim ardindaki gercekleri ögrenelim..

Buyrun..

Türkiye deki yapilanmayi arastiralim neye kime hizmet ediliyor,Türkiye yi son 50 yildir hangi tarikat yönetiyor,gelinen yer neresidir ögrenelim

Bakin dikkat edin;

Türkiye yi son 50 yildir iktidar muhalefet Cumhurbaskani basbakan ünvanlari ile bir tarikatin yönettigini söylüyorum..

Yukarida ortaya koyulan Maduriyetin bir mazlumiyeti söz konusu mudur ?..

O halde tencereye kapak iliskilerde sitemin düdüklü tenceresinde kelle paca pismek sonuc itibari ile hic bir seyi degistirmedi -degistiremez

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
türkiyeyi 50 yıldır yönettiğini iddia ettiğiniz tarikatlardan bizene... bu adamların Allah ve rasulünün bildirdiği emirler doğrultusunda ülkeyi savunmadıktan sonra ne edeyim onların yöneticiliğini... ama hal böyleyken bizlerden vurdum duymaz olmamızıda bekleme... kaderimizmiş çekeriz mantığı ile hareket etme çabası içinde değil, islamı yeniden diriltecek bir hareket içerisinde bulunmak lazım. bu tür çalışmaların bu ülkede yapıldığına inanıyor ve hicret ettirileceğim güne kadarda bu uğurda savaşmayı göze alıyorum. gerekli devreimerin alt yapılarıyla alakalı bilgileride google amcaya sorarsanız, size yardımcı olur sanırsam...

A Çevrimdışı

Alphan

Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
türkiyeyi 50 yıldır yönettiğini iddia ettiğiniz tarikatlardan bizene... bu adamların ALLAH ve rasulünün bildirdiği emirler doğrultusunda ülkeyi savunmadıktan sonra ne edeyim onların yöneticiliğini... ama hal böyleyken bizlerden vurdum duymaz olmamızıda bekleme... kaderimizmiş çekeriz mantığı ile hareket etme çabası içinde değil, islamı yeniden diriltecek bir hareket içerisinde bulunmak lazım. bu tür çalışmaların bu ülkede yapıldığına inanıyor ve hicret ettirileceğim güne kadarda bu uğurda savaşmayı göze alıyorum. gerekli devreimerin alt yapılarıyla alakalı bilgileride google amcaya sorarsanız, size yardımcı olur sanırsam...

Bu ugurda savasmayi göze aliyorsaniz;

ALLAH Gazanizi mübarek etsin..

Ben savastim.

Iki canimi sehid verdim.
Kendim de gaziyim..

Su siralar bir eli yagda ötekisi bal da olan büyülklerimizin nasihatlarini dinliyorum..

VALLAHi ben Cihad i onlar kadar güzel anlatamiyorum..

Niye Sehadet nasib etmedin bana bu acilari yasatiyorsun Ya Rabbi diye Sabahlari agliyarak secdeye variyorum..

Dedim ya Gardas Gazan mübarek ola..

Selametle..

Üst Ana Sayfa Alt