Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yönetim Duyuru Soru Cevap Bölümündeki Sınırlandırmalar

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum kardeşlerim,

Allah'a hamdolsun ki, böyle güzel bir çalışma altında beraberiz. Rabbimize bize böyle bir yer verdiği için hamd ederiz.

Sevgili kardeşlerim, net dünyasında malesef ehli sünnete hitap eden forumlar gitgide azalmakta ve birçoğu gerek teknik gerekse de kısa soluklu olduğundan internette ciddi şekilde güçsüz kaldık. İsterdikki bugün, sofilerin,şiilerin vs akidedekilerin çoğunlukta olduğu gibi kuran ve sünneti baz alan sitelerimiz de çok olsun. Bilindiği üzere nette had safhada bilgi kirliliği bulunmaktadır. Bizler elimizden geldiğince sizlere herhangibi hizbi,cemaati,hocayı vs ön plana atmadan delilli şekilde kuran ve sünneti yaymaya çalışıyoruz.

Son zamanlarda sorucevap bölümünde iyi niyetimiz istismar edilmiştir. Bazıları sadece soru sormak maksadıyla forumu yıpratmaktadırlar. Bizler burada 1 soru için yaklaşık 1 gün harcıyoruz ancak soruyu soran ya soruyu okumadan gidiyor ya da okuduktan sonra siteye uğramaz oluyor. Buradaki sorulara verilen cevapların ve bilhassa verilen yanıtların seri ve hızlı şekilde olduğu malumunuzca bilinmektedir.

Bugünden itibaren soruvevap bölümünde kaliteyi arttırmak için,

Yeni konu açmak için en az 10 mesaj sahibi olma sınırı getirilmiştir.

Bunu yapma nedenimiz tamamen sizlere daha kaliteli bir forum sunmak için. Bu sayı talabe göre zamanla değişebilmesi de olacaktır.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ahi hayırlı olmuş böyle

eskiden aklımıza takılan bir soru oldumu onun cevabını bulmak için bin dereden su getirirdik.Elhamdulillah bu işin ehli olan ahiler sağolsun bi nebze olsun ellerinden geleni yapmakta.Bazı arkadaşlar bazen çok bencil oluyor veya çok tembel bazen bir teşekkürü bile esirgiyor.Şüphesiz bunun karşılığını RABBİMİZDEN bekliyoruz ama güzel bir söz bile yapmış olduğumuz çalışmalara sevimli ve içten çalışmaya vesile oluyor.daha da insanı motive ediyo :)

Aklımda kalan bir hadiste

ALLAH Resulu s.a.v şöyle buyurmakta

Kullara teşekkür etmeyen ALLAHa şükretmez.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleykum

En sevmediğim şey kısıtlamaktır. Ne yazıkki sorucevapda birçok düzeysiz yanıt yazılmakta. Bunun önüne geçmek için üyelerimizin kendi açtıkları konuları dışında açılan konulara yanıt yazmaları engellenmiştir. Sadece kendi açtıkları konulara yanıt verebilirler.

Ancak bu durum pek hoş değil bunu da düzeltmek için, delilli samimi yazan üyelerimize özel olarak ileride soru cevaba yanıt verme hakkı verilecektir.

Bilgilerinize.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
bazen bildiğim sorular çıkıyor,delillerini az çok bir yerlerde okudum fakat delil getirme gibi bi sıkıntım olduğundan dolayı imtina ediyorum nitekim delillerini ile sunabilen akhiler olunca işi ehline bırakmak en güzeli

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elhamdulillah çok yerinde bi karar bi iznillah ceza'kumullahu khayr akhi hayırlı olacak inşeAllah boylesi

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum

En sevmediğim şey kısıtlamaktır. Ne yazıkki sorucevapda birçok düzeysiz yanıt yazılmakta. Bunun önüne geçmek için üyelerimizin kendi açtıkları konuları dışında açılan konulara yanıt yazmaları engellenmiştir. Sadece kendi açtıkları konulara yanıt verebilirler.

Ancak bu durum pek hoş değil bunu da düzeltmek için, delilli samimi yazan üyelerimize özel olarak ileride soru cevaba yanıt verme hakkı verilecektir.

Bilgilerinize.

Hayırlı olsun inşeAllah. Bu arada sizi sitede daha fazla görmek isteriz abi :)

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İşin ehli? kime göre.

Ben bu kısıtlamayı doğru bulmuyorum. Burada bulunan işinin ehli dediğiniz kimseler sizden bizden ne farkı var?
Alim varsa eyvallah da sanırım kimsenin böyle bir iddiası yok.
Hem bu, soruyu soran kişinin cevaplar arasında mukayese yapmasına da engel olur. Belki cevaplayan kişi eksik bildirmiş de olabilir.

siteyi aktif takip etmeni tavsiye ediyorum , o zaman anlaşılır kararın gerekçesi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hayirlisi inseAllah bu zaten belirli birzaman icindir, yoksa zamanla eski hallina döndürelecektir, zannedersem...

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İşin ehli? kime ve neye göre.

Ben bu kısıtlamayı doğru bulmuyorum. Burada bulunan işinin ehli dediğiniz kimseler sizden bizden ne farkı var?
Alim varsa eyvallah da sanırım kimsenin böyle bir iddiası yok.
Hem bu, soruyu soran kişinin cevaplar arasında mukayese yapmasına da engel olur. Belki cevaplayan kişi eksik veya yanlış bildirecek.

Kardeşim , sitede (biriyle, belki de benle) daha önce bir mesele mi yaşadın ki, daha ilk mesajında buraya atladın? Etiket, apolet merakı olanlar, profların sitelerine gidiyor. Buradaki üyelik sözleşmeni tekrar gözden geçirebilirsin.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim , sitede (biriyle, belki de benle) daha önce bir mesele mi yaşadın ki, daha ilk mesajında buraya atladın? Etiket, apolet merakı olanlar profların sitelerine gidiyor. Buradaki üyelik sözleşmeni tekrar gözden geçirebilirsin.

Hocam uygulama guzel ama kafama takilan bir nokta var. Diyelimki sorulan soruyla ilgili yani konuyla alakali baska bir soru soracam. Simdi o soru icin bende ayri bir baslikmi acmam gerekecek. Bu olayda konu kirliligine sebebiyet vermiyecekmi?

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam uygulama guzel ama kafama takilan bir nokta var. Diyelimki sorulan soruyla ilgili yani konuyla alakali baska bir soru soracam. Simdi o soru icin bende ayri bir baslikmi acmam gerekecek. Bu olayda konu kirliligine sebebiyet vermiyecekmi?
Sen açtığın konuya cevap verebiliyorsun.Ama başkaları veremiyor

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen açtığın konuya cevap verebiliyorsun.Ama başkaları veremiyor

Hocam onu anladim diyelimki sen namazla ilgili bir soru sordun, kardesin biri cevap verdi fakat ayni konuyla alakali ek olarak bende bir soru sormak istedim ne yapacam simdi yeni bir konumu acacam

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hocam onu anladim diyelimki sen namazla ilgili bir soru sordun, kardesin biri cevap verdi fakat ayni konuyla alakali ek olarak bende bir soru sormak istedim ne yapacam simdi yeni bir konumu acacam

Bu soru aklımda ahi, inşAllah bir çözüm bulacağım. Bulduğumda açıklama yaparım.

Güncel:

Soru-cevab bölümünde sorulmuş bir soruya ek soru sormak için: sorunuzu özel mesajla -ilgili konunun adını ve linkini de ekleyerek- Abdulmuizz Fida hocamıza iletebilirsiniz.

Üst Ana Sayfa Alt