Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Starlinklerin Potansiyel Gücü

J Çevrimdışı

justicelight

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

Abi ben de bu komplo teorileri konusunda sizinle aynı düşünüyorum bence bu konular fazla abartılıyor ve Müslümanlar yeni teknolojilere korkulacak bir şeymiş gibi bakmamalı, ancak bu bana düşmez belki de ama karşınızda hanımlarla konuşuyorsunuz edepli bir şekilde konuşmaya çalışın ve erkek olsa bile bir Müslüman Müslüman kardeşine ters cevap vermemeli.

Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh
JazakAllahuHayr

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Screenshot_20210816-003028_Instagram.jpg

Komplo teorileri kolleksiyonu yapıyorum, sevenler için...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Gürcistan'ın Ninotsminda kentinde dün gece saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu açık alanda bulunan 550 koyun telef oldu.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Gürcistan'ın Ninotsminda kentinde dün gece saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu açık alanda bulunan 550 koyun telef oldu.

Yanlışlıkla bu konu altında mı paylaşmışım?

Yeni konu açsaymışım iyiymiş ama neyse, burda kalsın )

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Screenshot_20210818-204316_Instagram.jpg

Bu olayların görselini görmüştüm veya benzer bir görüntü. Bulursam paylaşırım inşaAllah.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Bunlara benzer bir görseldi. Çevresindeki ağaçlar sapasağlam, dosdoğru evler yanmış sadece.

Bu arada ilginç şekilde dewweapon(veya s takısıyla) yazıp arandığında instagramda çok az gönderi var. Dünya çapında bir şey yayılınca bilirsiniz ki en az onbinler olur. Kaç yılda biriken etiket sayısı 100'den az görünüyor.

Meraklısı olan arkadaşlar varsa bunlar da silinmeden indirebilir. Şahsen ben her gördüğümü yedeklemekten çok yoruldum, hatta yedeklemeyi bırakın da, paylaşmıyorum bile. Buraya aktardıklarım anca bir kaç yüzde biridir, araştırmacı arkadaşlar araştırmaya start versin diye çok az bir miktarını paylaşıyorum sadece.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dunyada birşeyler oluyor dıkkatlı olanlar sadece gorebiliyor göremeyenler ya boşvermişler yada insanların ne denli kötu olabilecegini idrak edememişlerdir. Elbette hayat bir imtihan ve biz birbirimizin sınavıyız birbirimizle cennete veya cehenneme gidecegiZ. Kafirler teknolojide gercekten sınırları aşmış durumdalar ve bu onlara yetmıyor amaçları öyle bir nesil getirmek ki hem teknolojık olsun hemde başına buyruk olsun istiyorlarki insan kendi basına super işler başarabilsin ama tabikide bunu da kendi seçtıkleri kişilerden yapmaya çalısıyorlar. Benim aklıma su geliyor önce koyun olan ve hastalığı bulunan bireyleri ortadan bir şekilde kaldırmaya çalışmak ve kendi basına karar verebilen kimseleri de ileri aşamada şekillendirmek. Onlara gore bence koyun gibi gudulen kesim ile rahatsızlığı olanlar bu dunya da faZlalık,,. Dunyada çunku para işi bitti dolayısıyla kölelik te bitiyor ve herkez zenginliyor. Bu da tepedeki insanların işine gelmiyor buda benim teorim bol komplo içerikli :)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Dunyada birşeyler oluyor dıkkatlı olanlar sadece gorebiliyor göremeyenler ya boşvermişler yada insanların ne denli kötu olabilecegini idrak edememişlerdir. Elbette hayat bir imtihan ve biz birbirimizin sınavıyız birbirimizle cennete veya cehenneme gidecegiZ. Kafirler teknolojide gercekten sınırları aşmış durumdalar ve bu onlara yetmıyor amaçları öyle bir nesil getirmek ki hem teknolojık olsun hemde başına buyruk olsun istiyorlarki insan kendi basına super işler başarabilsin ama tabikide bunu da kendi seçtıkleri kişilerden yapmaya çalısıyorlar. Benim aklıma su geliyor önce koyun olan ve hastalığı bulunan bireyleri ortadan bir şekilde kaldırmaya çalışmak ve kendi basına karar verebilen kimseleri de ileri aşamada şekillendirmek. Onlara gore bence koyun gibi gudulen kesim ile rahatsızlığı olanlar bu dunya da faZlalık,,. Dunyada çunku para işi bitti dolayısıyla kölelik te bitiyor ve herkez zenginliyor. Bu da tepedeki insanların işine gelmiyor buda benim teorim bol komplo içerikli :)
Bunu destekleyen bir video vardı, paylaşmıştım sanıyorum bi bakayım )

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Yani açıkça halklar zeka ve direniş gücüne göre seçiliyor, hakikaten seçiliyor da, kalan uyanık kişileri ne bekliyor acaba. Ekonomik çöküşe bakarsak yakında fakirler de elenecek gibi görünüyor iyiden iyiye. Ama her halükarda hedeflediklerinden (500 milyon) çok fazla dünya nufusu olacağa benziyor, dolayısıyla kalan seyreltilmiş halkla savaş kolay olur hesabındalar mı belki de; kötü niyetli oldukları kesin ama tam niyetleri ne çözemedim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yani açıkça halklar zeka ve direniş gücüne göre seçiliyor, hakikaten seçiliyor da, kalan uyanık kişileri ne bekliyor acaba. Ekonomik çöküşe bakarsak yakında fakirler de elenecek gibi görünüyor iyiden iyiye. Ama her halükarda hedeflediklerinden (500 milyon) çok fazla dünya nufusu olacağa benziyor, dolayısıyla kalan seyreltilmiş halkla savaş kolay olur hesabındalar mı belki de; kötü niyetli oldukları kesin ama tam niyetleri ne çözemedim.

Tanrıcılık oynamak baska bir dertleri yok tum kotulerin akıbetleri hep aynı tek din cercevesinde kendilerini tanrı ilan etmek. Biz bunu nemruttan firavundan bu yana biliyoruz
Sunu da biliyoruz LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMED RASULULLAH .

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Su son zamanlarda hadi be bu da olurmu dıye dusundugum cogu sey olmus demekki analizlerim quvvetli :D
Aynen ahi ) Olay şu ki, insanların bu tuzağa uyanmamalarının yegane sebepleri:

1. Düşman o kadar da kötü ve acımasız olabilir mi? (Adamlar açıkça şeytana yapıyor, olmamaları için bir sebep yok)

2. Teknoloji o kadar gelişti mi? (Biraz askeri teknolojiye dair haber turu yapsalar, neler var görürler)

3. Başımızdakiler uyuyor mu/geri zekalı mı? Cevabım: Hayır, tabi ki uyumuyor ve gayet zekiler ) Bu kısmın derin yorumlamasını da akledenlere bırakıyorum )

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haarp ın en buyuk amacı da bu zaten bence eski kafirlerde para vardı sadece ama bu azılı kafirlerde her yol var ve en buyuk gucleride teknoloji yanıltma buyu insanların ayarları ıle oynama vs. Gercektende ahir zamanda ALLAH a gercekten iman edenler cok nasipli çunku kafirin bu oyunlarına kanmamak buyuk iman ister

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Haarp ın en buyuk amacı da bu zaten bence eski kafirlerde para vardı sadece ama bu azılı kafirlerde her yol var ve en buyuk gucleride teknoloji yanıltma buyu insanların ayarları ıle oynama vs. Gercektende ahir zamanda ALLAH a gercekten iman edenler cok nasipli çunku kafirin bu oyunlarına kanmamak buyuk iman ister
Allah cümlemizin yardımcısı olsun ahi. Sen, ben ve bazı kardeşler önceki yıllardan beri bu konuları az-çok bildiğimiz için yeni gelişmeler karşısında, bildiklerimizle birlikte parçaları birleştirmek kolay oldu. Henüz anlamayan kardeşler de, biraz bu konuları irdeleseler, onlar da kesinlikle anlayacaklardır inşaAllah. Kimileri bu konularda öyle derinleşmiş ki, yüzlerce yıl geçmişten bunların niyetlerine dair bilgiler aktarıyor. Ben topu topu 100 yıllık olan biteni gözlemleyerek gayet de rahat anladım, ki sadece son 20 yılı incelemek bile yeter. Economist, Time dergi kapakları; Rockefeller'ın fonladıkları; en basitinden Bill Gates'le Ellon Musk'ın projeleri; bilhassa ilaç ve aşı sektöründe olan bitenler... Nasıl desem ki, neredeyse dünyada olan biten herşey tek bir amaca hizmet ediyor: bozulmaya. "...Onlara emredeceğim de Allah'ın yarattığını değiştirecekler." Tarım/tohum/hayvanlar genel olarak gıda bozuldu. Havamız, frankanslar ve chemtraille bozuldu. Suların hali belli zaten. Bu yangınlar da terörist falan hikaye; dünyada eş zamanlı çıkıyor, her birine ayrı kulp bulunuyor. Başka ne var? İnsanlar. Onlar da bugüne kadar dış faktörlerle bozulmuştu zaten de, şimdi tüm dünyada aşı kampanyasıyla (mrna) daha etkili bozulmaya çalışılıyor. Şu dünyayı, hayvanıyla, bitkisiyle, insanıyla, havasıyla, suyuyla herşeyiyle bi rahat bıraksalar, dünya cennet misali bir yere dönüşür ancak yok, ellerini üzerlerinden çekmiyorlar. Kaos, umutsuzluk, savaş, ekonomik çöküş, ahlaksızlık, vahşet hiç bitmesin istiyorlar. Ve tüm dünya bunları yaşarken, onlar keyifle içkilerini yudumluyor, zıkkım içesiceler.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Yukarıda saydıklarımın birincisi: "Bu kadar da kötü olunur mu?" Tekraren: Şeytana tapıyorlar, niye olmasın?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu arada aklıma geldi de, başka yere yazmayayım, şuraya yazayım;
İlgili ilgisiz her birşeyi yazar oldum kusuruma bakmayın )

İnsanlar inançlarına göre temel olarak 4'e ayrılır:

Müslüman
Kafir
Müşrik
Münafık

"İlk üçüne örnek verin" desem, her kesimden insan "bunlara örnek olacak birer örnek" verebilir. Dördüncüye örnek kişi istesem, bırakın örnek vermeyi, nerdeyse şüphe duyduğu birisi bile yoktur. (Bilhassa sıradan yurdum insanı bu konuda sessiz kalır)

Yani diyeceğim o ki, tamam kalbî amel olduğu için, kimsenin de kalbini yarıp bakamadığımız için dosdoğru "şu kişi munafık" demeye insan çekiniyor. Tamam, çekiniyor çekinmesine ama, münafık diye bir şey var. Ve hem ayetlerde, hem hadislerde, münafıkları tanımak için çoookça işaret de var. Şimdi bunları bilen bir kişi, çevresindeki kişilerden kimi özelliklere şahit olduğunda ve tekrar tekrar şahit olduğunda, türlü türlü şahit olduğunda ve bunlar biriktiğinde, o kişinin münafık olacağına en azından şüphe duyabilecek bir farkındalığa ulaşması gerekmez mi? Münafık neye denir? Müslüman görünen kafire. Müslüman görünen? Yani namaz kılan, Allah'tan Kuran'dan bahseden, hatta oruç tutan vs. Ancak aslında kafirlermiş de, o yüzden bunlar ayrı bir cinsmiş, akledenler... Rabbimiz uyarıyor.

Ancak dediğim gibi, insanlar bırakın apaçık teşhis etmeyi, şüpheleniyor olmaktan bile korkuyorlar. Şüphelenmek korkunç bir şeyse, Allah neden bize münafıkları türlü türlü hileleriyle birlikte açıklamış ve hatta neden münafık diye bir kavramdan bahsetmiş? Şüphelenip onlardan sakınalım diye olabilir mi?

Bunu Günün Nasihati konusuna yazsam daha iyi olurdu doğrusu ama bugünlerde pek eringeç oldum, bunu da buraya yazayım )