Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 28871
Bu kitabında bir yer de birkaç satırını okudum, sonra birkaç dükkan da aradım bir türlü bulamadım. İnternettende sipariş vermeyi sevmiyorum çünkü aklım hep kargo da oluyor gece gözüme uyku girmiyor falan her neyse bulursam okuyacağım inşaAllah.

Ya gelmezse kargom, ya sube de kalırsa...:eek:

M Çevrimdışı

Muhammadfromalmanya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kitaba yeni başladım

Atıyyetullah el-Libi Külliyatı

الأعمال الكاملة للشيخ الشهيد عطية الله الليبي
atiyyetullah-el-libi-kulliyati.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Ben mânen uyandığımdan beri basic takılıyorum biraz. Forumda da tavsiye kitaplar arasında olan Kur'an ve Sunnete Göre Dört Terimi bitirmek üzereyim. Eserin her sayfasında çizdiğim en az bir cümle vardır. Mustefid oldum elhamdulillah, temeli sağlam oturtmak için elzem bir bileşen.

Kitabın adı geçmişken,
Bayrama anamın memleketine geldik ailemle, beybaba buradan kendi memleketine geçmeden evvel yanımda fazla kitap varsa ona vermemi söyledi, okumayı sever o. Yanımdaki üç kitaptan elbette yukarıda zikrettiğimi verdim. Geçen gün de almış karıştırıyordu zaten. Hiç yorum belirtmedim kitap hakkında, alıp okusun değerlendirelim diye düşündüm. Dua edin birşeyler değişsin de bayramın meyvesini göreyim.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
30559

Ekli dosyalar

• 16530683114031183495315495138209.jpg
    16530683114031183495315495138209.jpg
    64.1 KB · Görüntüleme: 95
Moderatör tarafında düzenlendi:
Esad Çevrimdışı

Esad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
29522

Bu kitap Nureddin Zengi - Selahattin Eyyübi ve Baybars adlı üç kitabın ilki

Yazara neden bu üç şahsiyeti kaleme aldınız diye sorulunca da şu cevabı vermiş :

"Davaları hatta sancakları bile aynı olan bu üç önder de yıllardır Şam'da yatıyor. Üçü de neredeyse aynı yaşta vefat etti. Müslüman Şark'ın, çok zorlu bir dönemde öne çıkan yıldızları bunlar. Çöken evi ayağa kaldıran, tarihin gidişatını değiştiren aktörler. Zorluğa, çaresizliğe, karanlığa, ihanete, istilacıya diz çökmeyen; bahanelere sığınmayı reddeden kahramanlar. Bir yönüyle, bugünkü varlığımızı bile borçlu olduğumuz insanlar. Nitekim bunu açıkça söyleyen Batılı tarihçiler, yorumcular var. Haçlı ve Moğol istilasına direnen bu adamlar olmasaydı, Müslümanlık toplu bir yıkıma maruz kalacaktı, bugün belki de bir kasaba nüfusu kadar Müslüman kalacaktı diyenleri görüyoruz. Zengiler, Eyyubiler ve Memlukler birbirinin devamı aslında. Büyük Selçuklu çınarının çökmesinden sonra dağılan, parçalanan, birbiriyle didişmeye başlayan evi onarıp tahkim ettiler. Kılıcın yanına kandili, kalkanı, kitabı, kalemi de getirdiler. İlme ve imara da önem verdiler. Hayatın birçok ünitesini aynı anda ayağa kaldırmaya çalıştılar. "

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bunu bitirdim en son.
Sitede de bir dönem uveysciler vardi simdi nerdeler bilmiyorum tabi.
Uveysicileri uzecek bir kitap çünkü bu.
Tarihi arastirmalar sonucu menkibelerde anlatilan Veysel Kareni ile tarihte gecen Veysel Kareni arasinda cok fark var.
Kendisinin vefatindan sonra asıl 9.yy dan sonra sohreti hikayelerde yer almiş ve eklenerek bambaska bir ortaya cikartilmis.
Hakkindaki rivayetlerin pek çoğu çelişkili ve tutarsiz olarak kayitlara gecmis
Mutasavviflar onu baska yonleriyle tanitinca gerceğinden uzaklasmiş efsaneleşen baska biri olarak öne çıkıyor.

20220815_190948.jpg

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
En son okuduğum kitabın ismi "Saatlar Şehadete Ayarlı (Bir Mucahidin CihaD Günlüğü) Yazarı: Salih Seriyye

Şuan okuduğum kitabın ismi "Peygamberin Sancağı Altındaki Süvariler" Yazarı Dr. Eymen ez Zevahiri

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

Ramadan dolayısıyla kapalıyız
İslam-TR Üyesi
Müslümanlardaki yenilgi psikolojisi

Dr Abdullah el hatr

Beka yayınları.

(Düzenli olarak okuduğum kitaplar mevcut ancak bunu özellikle burda belirtmek istedim. Daha önce okumuştum bayağı oldu 5 senesi vardır. Tavsiye ediyorum gündemimize faydası olması niyetiyle)

Üst Ana Sayfa Alt