Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu Anki Islam Ummetinin Icerisindeki Bulundugu Durum Hakkinda

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Dunya genelın de İslam ummetıne karsı başlatılmış bır savaş bulunmaktadır.Ve bunun en belırgın ozellıgı surıyedır.Ne ıcın yasadıgını öğrenmek adına ıbret almak ısteyen surıyeye baksın.
İnsanların kendım yaptığım aldığım ugrastıgım seyler dedıgı DUNYA mallarına bır gozunu gezdırsın. ve hatta hatta Şehit olan kardeslerımıze baksınlar ve DUNYANIN NASIL YOK OLACAGINI GORSUNLER BI ZAHMET
Gercekten ıman eden ınsanlar ıcın buyuk bır ıbret yatmaktadır orada LAFI UZATMAYACAGIM BU NOKTADA.
ALLAH C.C. soyle buyuruyor. ben sizi bana kulluk ve ıbadet edin diye yarattım.
Ve keyf suresınde 7. ayetinde
Şurası bir gerçek ki Biz, yerin üzerinde bulunan her şeyi onun için insanları çekecek bir süs olarak var ettik; böylece içlerinde (kim o süse kapılacak ve) kim de (onları Allah yolunda değerlendirip şükrederek) güzel işlerde bulunacak diye insanları sınıyoruz.
ayeti açıklamaya gerek yok kendı apaçık zaten.,
Dunyanın ıcındekılerı bır sus olarak yarattık hangınız ona kapılıp bızı bırakıp dünya ısıne yönelecek dıye
ve hangınızın bunu gorup bıze ıbadet edecegını gorecegız dıye var ettik buyuruyor ALLAH c.c.
Ummetin su anda bulunduğu durumda musluman olanların kafirlere yanı DUNYADA bozgunculuk çıkaranlara karsı tek bır devlet tek bır mıllet tek bır grup olması gerekiyorken.Onlar hakettiler dıyıp de aşırıya gıdenler ve ALLAH CEZANIZI VERECEK demekten oteye geçemeyen bızler Ummetı savunuyoruz. cogu muslumanım dıyen ELHAMDULILLAH tan oteye geçemeyen ınsanların sozlerıne kanıyoruz oturuyoruz oyle dünya ya da taparcasına olmeyecekmısız gıbı yasıyoruz . Su yu ıcıp susuzluğun dınmemesı gıbı o sekılde bır soylemde fayda vermemektedir.ELBETTE
Peki bu konuda ne yapılması gerekiyor.
ALLAH C.C. BİZİ KATINDA SEN ARAPSIN KURTSUN TURKSUN SU SUN BU SUN YADA SU MILLETSIN BU MILLETSIN DIYE CAGIRMAYACAGINI BILIYORUZ HEPIMIZ NE DIYE CAGIRACAK.EY KULUM BENIM ICIN NE YAPTIN. BENIM ICIN NEYAPTIN BENIM ICIN NE YAPTIN.
BUNU DA HEPIMIZ BILIYORUZ.
BİZ DUNYADA EBEDIYEN YASAMAYACAGIZ INANAN HERKEZ BILIR.
VE SONUC OLARAK YANIBASINDA BIR HURMA BIR TAS TAN BASKA BIRSEYLE GITMEYEN BIR PEYGAMBERIN UMMETI OLARAK YAPMAMIZ GEREKEN ALLAHTAN BASKA VE RASULUNDEN BASKA HERSEYE LA CEKIP ALLAHIN IPINE SARILMAK.

CIHAD-IN FARZ OLMASI NI BEKLEYENLER BU SEKILDE FARZ OLUR DIYE BEKLEDIGIMIZ SURECE O FARZ BIZE GORUNMEYECEKTIR.NEDEN MI _?
MUHAMMED 20
İman etmiş olanlar: Keşke cihad hakkında bir sûre indirilmiş olsaydı! derler. Ama hükmü açık bir sûre indirilip de onda savaştan söz edilince, kalplerinde hastalık olanların, ölüm baygınlığı geçiren kimsenin bakışı gibi sana baktıklarını görürsün. Onlara yakışan da budur!
Cok alimlerı dınledım ölmüş yasamıs ve su anda yasayıp hapıshanelerede zındanlarda tutulan hepsın ALLAHTAN korktuğu ıcın tum ummete farz noktasına gelmıslerdır.
Bizler ALİMİ 2 noktadan tanırız.
1-ALLAHTAN COK KORKAN
2-İLİM SAHİBİ OLAN.
bu yazı bır serzenıs degıldır. bır fetva da degıldır.birilerine had bılrdırme ısı degıldır.Hasa peygamberımız s.a.v ve ashabının yolunda olanların yolundan gıtme meselesidir.
BANA KIZACAK OLAN KARDESIM VARSA BUYURSUN KIZSIN
VALLAHI TEK KELIME SOZ EDERSEM.ALLAH VE RASULU ICIN SU DURUMU BIR DEGERLENDIRIN VE ARASTIRIN.! ESSELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAH.!
VE DUA
HAYDİ ALLAHİN KULLARİ EBABİLLERİN ATTİGİ TAS OLMAYA SAVAS SİMDİ BASLİYOR BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAHİM ADİNİ ANİP UGRUNDA KİTAL E DURANLARA GUCUNDEN İHSAN EYLE ONLARİN DİRİSİ SENİN EN HAKİKİ VE HAKLİ ÖLÜSÜ MAKAMİNİN EN SEREFLİSİDİR ONLARA YARDİM ET BİR AVUC SAHABEYİ KUFRE KARSİ NASİL HAKİM KİLDİYSAN YOLUNDAKİ TUM MUCAHİTLERİNİ KUFRE KARSİ ZAFERLİ KİL HERSEYE GUCU YETEN RABBİM SENDEN AYAKLARİMİZİ DİNİN UZERİNDE SABİT KİLMANİ İSTİYORUZ.SANA SİGİNDİK VE SEN BİZE YETERSİN HASBUNALLAHİ VE NİMEL VEKİL.

Üst Ana Sayfa Alt