Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sudan'da Askeri Darbe

M.S Çevrimdışı

M.S

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzun süredir protestoların devam ettiği Sudan'da bir askeri darbenin gerçekleştiği belirtiliyor.

Uzun süredir protestoların devam ettiği Sudan'da bir askeri darbenin gerçekleştiği öne sürülüyor.

Aktarılan bilgilere göre ordu başkanlık sarayını kuşatmış durumda.

Sudan'dan son gelişmeler:

- Sudan ordusunun devlet televizyonundan açıklama yapması bekleniyor. Başkentte önemli yol ve köprüler asker tarafından tutulmuş durumda.

- Sudan ordusu halen resmi bir açıklama yayınlamış değil.

- Yerel kaynaklar Ömer el Beşir'e yakın yaklaşık 100 ismin tutuklandığını aktarıyor.

- AA "Sudan'daki siyasi kaynakların, ordu güçlerinin iktidardaki Ulusal Kongre Partisi liderlerini gözaltına almaya başladığını belirttiğini" aktardı.

- Başkent Hartum havaalanında uçuşların durdurulduğu rapor ediliyor.

- El Beşir'e yakın bazı isimlerin ordu güçlerince tutuklandığı, El Beşir'in de ev hapsine alınacağı öne sürüldü.

- Sudan ordusunun Ömer el Beşir'i görevden indirdiği, bir sene sürecek geçiş yönetiminin liderliğine Korgeneral Avad bin Avf'ın getirildiği ifade ediliyor.

- Ordunun kısa bir süre içinde açıklama yapacağı ifade edilirken, Devlet Başkanı Ömer el Beşir'in istifa edeceği de iddialar arasında.

- Askerlerin devlet televizyonu binasını da kuşattığı ve içeriye girdiği aktarılıyor.

Ayrıntılar gelecek

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir lider uzun dönem hükmetmeye görsün, stklar hemen örgütlenir ortalık karışır darbe olur yönetim değişir oldu. protestoculara asker kıyafetli kişiler ateş açıyor 100den fazla kişi ölüyor ama ordu üstlenmiyor. eski lider mi amerikan piyonuydu stkları mı amerika destekliyordu orduyu mu amerika yönetiyor yoksa katliamı amerika mı düzenleyip ordunun üstüne yıktı bilmiyorum ama kesinlikle amerika kokusu var havada.

Üst Ana Sayfa Alt