Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriye Ve Irak - Güncel Haritalar

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeşil=Mücahid yazıyor,ona binaen arada kaldıkları gayet basit şekilde görülüyor.Demek ki sende de beyin yok yada üstüne oturuyosun,sen git müslüman kanıda döken devletine katıl

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeşil=Mücahid yazıyor,ona binaen arada kaldıkları gayet basit şekilde görülüyor.Demek ki sende de beyin yok yada üstüne oturuyosun,sen git müslüman kanıda döken devletine katıl

yeşiller mücahit yazıyor diyor öküzün biri de
iyi ben de budistleri eflatuna boyayıp mücahit yazayım
adamın bölgede kimin kim olduğunu anlama methodojisine bak

ey islam tr nin beyinsizleri hayatınızdaki başarısızlıkları hatırlayın beyninizin seviyesini unutmayın
ve anlamadığınız meselelerde büyüdük adam olduk biz islamı öğrendik burda analiz yapacağız gibi bir hataya düşmeyin gidin tarla sürün analiz sizin işiniz değil
bir de bunların bayanları var siz de gidin hamurla oynayın kısa beyninizle duygusal analize bulaşmayın

eminim burdaki salakların bir iki akrabası tanıdığı nusraya ahrar a falan katıldı da onlara zarar gelmesin diye olay analizindense yakınının tarafını tutuyor

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eminim burdaki salakların bir iki akrabası tanıdığı nusraya ahrar a falan katıldı da onlara zarar gelmesin diye olay analizindense yakınının tarafını tutuyor

Kardeş bunu neye dayanarak söylüyorsun?
"Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir." Hucurat 49

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Jihad Fisebilillah; 6 sene sonra başına kaya mı düştü, yoksa son 24 saat içerisinde muslumanlardan bir darbe mi yedin ? Yahud bir terbiyesize şifreni mi verdin?
Neyse 1 ay cezalısın!

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir Müslümanın bir Müslümana bu şekilde hakaret etmesi akıl alacak bir şey değil.Sonuçta burada herkesimden insan bulunmakta.Fikirlerimizi meselelerimiz doğru anlatarak insanları güzellikle Hakka çağırmak var iken bu uslublar hoş değil.Yönetici kardeş doğru olanı yaptı.6 sene sonra insanların bu şekilde birbirine tahammülsüz seviyeye gelmesinin sebepleri de irdelenmeli.Ayrılıkları kaşıyan, fitneyi büyütenler var.Birde sabır edip Hakkı anlatmaya çalışan kardeşlerimiz var.Allah kalblerimizi birbirine ısındırsın.Şu haklı bu haklı diyemeyeceğim meselelerde herkes kendi tarafını haklı görüyor.Haklı görenler bunları İslamın ahlakına uygun bir dille anlatırlarsa ancak faydalı olur düşüncesindeyim.Bizim düşmanımız belli İslam beldelerini işgal eden ve saldırılarını hala sürdüren Emperyalist Amerika ve Batı devletleri.Bunu gözden kaçırmayalım.Düşüncelerimiz bu doğrultuda olmalı.Düşman sen şucusun bucusun diyerek ayırmıyor.Irak ve Suriye de Müslümanları katlediyor.Esas düşman yanına bir çok Halkı Müslüman olan devletleri alarak Irak ve Suriyeyi işgale kalkışıyor iken bizlerin ayrılıklara düşüp güçsüzleşmemiz ancak gerçek düşmana yarar.Sabır ve dua ile.

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belediye kum dökmüş,sende git orada oyna.Senin gibi lüzumsuzları gördükçe sorumluluk bilncim artıyor elhamdulillah

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Güney Halep - Mücahidlerin İlerlemesi (6 Mayıs 2016)

Aleppo-6-May-2016.jpg

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
photo_2016-06-16_18-06-36.jpg

Güney Halep son durum

Khalasah ve Al Qarassi alında en son.

Şeyh Muhaysini: Güney Halep tehlike durumundan çıkmıştır

T Çevrimdışı

theofman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
dmm yuce olan allahtır ee ben kürdüm ypg yi destekliyorum 3 tane işid liyi komaya soktuk burda

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dmm yuce olan allahtır ee ben kürdüm ypg yi destekliyorum 3 tane işid liyi komaya soktuk burda

Merhabalar. Sayın theofman, YPG'yi destekliyorum diyorsunuz. Lakin bu amel küfürdür. Kişiyi İslam dininden çıkarır. Videoyu inceleyin.

YPG'nin kafir ve müşrik olduğunda bir şek ve şüphe yoktur. YPG'nin birçok küfrü vardır. Bunları sayacak olursak;

1.YPG Komünist'tir. Komunizm'in tanımı: Komünizm (Latince kökenli communis - ortak, evrensel); üretim araçlarının ortak mülkiyeti üzerine kurulu sınıfsız, parasız ve devletsiz bir toplumsal düzen ve bu düzenin kurulmasını amaçlayan toplumsal, siyasi ve ekonomik bir ideoloji ve harekettir. Bilindiği gibi İslam sisteminde birtakım sınıflar vardır. Aynı zamanda Devlet ve devlet meseleleri ile ilgili hükümler de vardır. Yani Komunizm İslam ile çelişmektedir. Hem de bir çok noktadan. Allah'ın hükmüyle çelişen hükümleri benimsemek küfürdür, şirktir. Konunun uzamaması için buraya girmiyorum. Eğer ayrıntılı açıklama ve delillendirme istiyorsanız Faruk Furkan'ın "La İlahe İllallah Ne Demek Biliyor Musunuz" isimli kitabında ki ilgili bölüme bakabilirsiniz.

2.Ypg Demokrat'tır. Demokrasi ise ap açık küfür ve şirktir. Hüküm Allah Azze ve Celle'ye mahsustur. Demokrasi'nin tanımı: Halkın kendi kendini yönetmesi. Yönetmenin içine burda hüküm de girer ki Demokratik sistemlerde halk Allah'ın hükmünü istemezse, halkın dediği olur. Yani yasama halktadır. Bu ise şirktir.

3.YPG Laiktir. Zaten Komunizm ve Demokrasi'de Laiklik olmadan olmaz. Laikliğ'in tanımı: Dinin devlet işlerine karışmamasıdır. Bu da yine küfürdür. Zira Allah'ın hükmü kabul edilmiyor ve Allah'ı tanınamış oluyorlar. Zaten küfür de tanımama demektir (arap luğatinde başka manaları da vardır.). YPG denen müşrik örgüt bunu da benimseyerek Allah'a ve Rasulu'ne (sallellahu aleyhi ve sellem) kafir olmuştur.

4.YPG Allah'ın indirdiğiyle hükmetmemektedir. Allah'ın indirdiğiyle hükmetmemek küfürdür. (Bknz. Maide 44) YPG'nin elinde kocaman bir bölge var ama o Allah'ın şeriatiyle hükmetmiyor. Zaten böyle bir şeyi tahayyul dahi etmiyorlar. Zira onların mücadeleleri Allah için değil, büyük tağutlar ve de kendi menfaatleri için.

5.YPG Koalisyon'un dostu ve sevgilisidir. YPG (bilindiği üzere) Koalisyon ile birlikte hem Devle hem de Muhalifler'e saldırmaktadır. Bu iki grupta Müslüman'dır ve Koalisyon bunlara dinleri yüzünden saldırmaktadır. YPG'de buna destek olmakta, Koalisyon'a yardım etmekte ve sapkınlıkta sınır tanımamaktadır. Bu da İslam Hukuku'nda küfürdür. Üstteki video da gerekli açıklamalar var. Sitemizde de mevzu hakkında malumat sahibi olabileceğiniz konular vardır.

6.YPG kendi gibi küfür üzere olan PKK'ya bağlıdır. Yani kafirlerle dost olmaktadır. Bu da küfürdür. Bu konu da yine daha önce ismini zikrettiğim kitabın "Velayet Şirki" bölümüne bakabilirsiniz.

YPG'nin bir çok zulmu de bulunmaktadır. O Kürt İrkçısıdır. Ayrıca İslam'a şiddetli buğz beslemektedir. Temkin sağladığı beldeler de hem Arab ve Türkmenleri, hem de kendi gibi düşünmeyen Müslüman kürtleri tehcir etmektedir.

Velhasıl sayın theofman, YPG kafir ve müşriktir. Müslüman onu desteklemekle değil, ondan beri olmakla ve ona küfretmekle yükümlüdür (Bknz. Bakara 256). Davet bizden hidayet Allah'tandır.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

ben de kürdüm ama ben kafir degilim, müslümanim elhamdulillah ( türk kürd ermeni rum olmasi önemli degil müslüman olmasi önemli) ve katmerli kafir olan ypgyi desteklemiyorum, desteklemedigim gibi elimden gelse idi bu kafir ypglilerin alayininin kafasina tek kursun.

Simdi sen yaz, kafirliginden dolayi mi ypg saflarindasin yoksa cahilliginden dolayi ypgnin kafirligini bilmeyip irk milliyetciligi yaptigin icin mi?

Üst Ana Sayfa Alt