Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye’de bir Türkiyeli şehid daha (İnşallah)

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiyeli Ebu Cendel Şehid oldu
Irak Şam İslam Devleti saflarında savaşan Ebu Cendel et-Türki isimli savaşçının geçtiğimiz gün şehid olduğu açıklandı. Ebu Cendel yaklaşık bir aydır Gaziantep’te yoğun bakımda tedavi görüyordu.
Suriye’de Dağıstanlı komutan Ebu Hanife’nin grubunda savaşan Türkiyeli mücahid Ebu Cendel’in şehid (inşallah) olduğu açıklandı.
Yaklaşık bir ay önce, Haleb’in Handerat bölgesinde Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) birliklerinden birinde nöbet tutarken kanas kurşunuyla başından vurulan Ebu Cendel Gaziantep’te tedavi altına alınmıştı.
5 ay önce Suriye’ye giriş yapan Ebu Cendel, bir aydır Gaziantep 25 Aralık Hastanesi yoğun bakımında tedavi görüyordu.
CENAZESİ SAKARYA’YA GETİRİLDİ
Ebu Cendel et-Türki’nin (İlker Çobanoğlu – 40 yaşında) naaşı memleketi Sakarya’nın Karasu ilçesine getirilerek cenaze namazı kılınmasının ardından defnedildi.
Arkadaşları, Ebu Cendel’in yaşadığı bir tartışmadan sonra tevhidle tanıştığını ve aylar sonra, şehid olma sözü verip Suriye’ye gittiğini anlattı.
Gömülmeden hemen önce çekilen fotoğrafı:
ty7m5.jpg

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Azze ve Celle kardeşin şehadetini kabul etsin.

Yalnız bu kardeşin vasiyetimidir bilmiyorum ama şahsen ben Suriyede ya da başka bir cihad beldesinde cihad ederken öldürülecek olsam cesedimin memleketime getirlmesini istemezdim.Nerede öldüysem mümkünse oraya defnedilmiş olmayı isterdim.Allah Subhânehu ve Te'âlâ bizlere ölümlerin en hayırlı olanlarını nasib etsin.

Ebu Cendel, bir aydır Gaziantep 25 Aralık Hastanesi yoğun bakımında tedavi görüyordu.
.

Üst Ana Sayfa Alt