Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

SURIYEDE SAVAS SUCU BELGELENDI

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
Bülent Yıldırım TVNET'e konuştu bakınız ne dedi:

Biz esir takası yaparken aralarında, zindanda her gün elektriğe verilen ve kirletilen 16 yaşında bir kız vardı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SON DAKİKA: BM Genel Sekreteri İran'a yaptığı daveti geri çekti.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bülent Yıldırım TVNET'e konuştu bakınız ne dedi:

Biz esir takası yaparken aralarında, zindanda her gün elektriğe verilen ve kirletilen 16 yaşında bir kız vardı.

Ankaradaki bi mitingde dinledim bülen yıldırımı.şahit oldukları çok fazla şey olmuş. Orda anlatmıştı. Medyaya yansımıyor işte

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu belgenin bu gün ortaya çıkması tesadüfmüdür , kugu mudur bilmiyorum.
Bilinmeyen şeyler değil bunlar. Ama batının bunu kabül etmek zorunda kalması açısından Önemli bir gelişme.

Bu zülme karşı çıkarak ALLAH swt Rızası peşinde giden mücahitlerden ALLAH swt razı olsun.

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
SON KEZ SESLENİYORUM:

ISİD'e veya İHH'ya laf atıp tutan aptallara son sözüm. siz burada laf kalabalığı yaparken ve bilgi kirliliğine sebeb olurken, mücahidler ve yiğitler bu şerefsiz alçak kafirlere karşı mücadele veriyorlar, müslümanlara yardım ediyorlar.

Neymiş efendim ISİD Zevahiriye biat etmemiş / İHH Tagut AKP'ye yakınmış. Bırakın bu karalamaları. Tutturmuşsunuz Zevahiriye itaat etmedi diye. ne lan bu? Zevahiriye (Allah selamet versin kendisine) itaat etmeden Cihad olmuyor mu? İHH AKP'ye yakınmış. yakınsa nolur ey mikroplar? size Suriye toprakları hatırlatıldığı zaman altınıza edecek duruma geliyorsunuzda IHH'daki yiğitler Suriye topraklarına girerek kaç defa yardım etti biliyormusunuz ve ediyorlar da hala. Siz eğer bunları görmezden gelirseniz ben diyorum ki Allah'tan korkun çünkü yapılan zülümler ne olursa olsun kimsenin yanına kar kalmıyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Esedin pisliğini ortaya çıkartmak için atılan bir adım değil.

Suriyede artık tüm maşalarını kaybeden batının Suriyeye yapacağı yeni hamlenin kamuoyu oluşturulması için yapılan çirkin, ve aşağılık bir propaganda oyunu.

Bugün ABD yeni hamlesini yapıyor. Bu hamle bir öncekinden fazla acımasızlıklar içerebilir. Şu an oluşturulan psikoloji atılacak her adımın dünya kamuoyunca tereddütsüz kabül edilmesi için hipnoz ve beyin yıkama operasyonu. Zira dün ile bugün esedin bulunduğu nokta ve yaptıklarının bilinmesi açısından hiçbir fark yok. O kada teknolojisi ile dünyaya hava atanlar bu fotoğrafları bugün mü görüyorlar. Aptal amerikanın oyunu işte.

Cenevreye kadar veya cenevre esnasında Esed ismi ile birlikte Aşırı dinciler kelimeleri de kullanılmaya başlanılacağından hiç şüphem yok.

Geriye doğru gitmiyorum.
17 aralık tc deki opererasyon, ardından suriyedeki fitneler.

Batıyı Bu son hamleye zorlayan son 1 hafta içerisinde işidin kuzey suriyede ilerleyişidir kanımca.

Evet zamanlama manidar. Ama Cenevrede Öso ve onun gibilere destek, Esed e ( aslında Nusra ve İşid e ) karşı olası gönüllüler koalisyonu tarzında silahlı bir oluşum çıkması benim tahminim.

ABD yine manevra yaptı.
Yine israil. Yine kudüsün güvenliği...........

Ve Bağdadinin bu konudaki öngörüsünü de takdir ediyorum.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
43575.jpg

43573.jpg

"Ortam Mezbahaya Döndü"

43566.jpg

Kurulan komisyonda ifade veren Suriyeli asker kan donduran işkenceye ait bilgiler verdi.
"Caesar" 13 yıl boyunca Suriye ordusunda askeri polis olarak çalıştı. Görevi adi suç vakaları ve kazalarla ilgili fotoğraf çekmek ve bunları "yargıya" yollamaktı. Olay yeri inceleme ekibinin bir üyesiydi.

"Caesar" Komisyon'a, "İç savaşın çıkmasından sonra görevim olay yeri ve kaza fotoğrafı çekmekten, öldürülen tutukluların resmini çekmeye dönüştü" dedi. "Caesar" ve çalışma arkadaşları 2 yıl boyunca öldürülen tutukluların cesetlerinin fotoğrafını çekip belgeledi ve üstlerine gönderdi.

Sistematik öldürme nasıl yapılıyor?

Rapora göre, gözaltında tutulan muhalifler, bulundukları istihbarat üssü ya da askeri binalarda çeşitli işkence yöntemleriyle öldürülüyor, sonra da bir askeri hastaneye gönderiliyor. "Caesar" yanında bir doktor ve yargı temsilcisiyle hastaneye getirilen cesetlerin dört ya da beş kare fotoğrafını çekiyor.

GÖZALTINDA ÖLDÜRÜLEN HER KİŞİYE İKİ NUMARA VERİLİYORDU

Gözaltında öldürülen her kişiye iki numara veriliyordu. İlk numara, öldürülecek kişinin gözaltında alınmasından öldürülmesine kadarki kısımdan sorumlu olan birimin referans numarasıydı. Bu numarayı ve dolayısıyla kişinin kimliğini sadece istihbarat birimi biliyordu. Numaraların, bazen elle kişinin bedenine ya da alnına yazıldığı da oluyordu.

HASTANEDE ÖLÜMLERE SAHTE RAPORLAR HAZIRLANIYORDU

Ceset bir askeri hastaneye ulaştığı zaman ölümün hastanede vuku bulduğuna dair sahte belge düzenlemek için ikinci bir numara daha düzenleniyordu. Sahte belgede, kişinin "kalp krizi" ya da "solum yetmezliği" nedeniyle öldüğü belirtiliyordu. Öldürülen kişilerin aileleri sorduğunda bu sahte belge veriliyordu.

CESETLER BİLİNMEYEN BİR YERE GÖNDERİLİYORDU

"Caesar" ve çalışma arkadaşları tarafından fotoğrafları çekilen ve gerekli sahte belgeler düzenlendikten sonra cesetler, bilinmeyen bir kırsal alana gömülmeye götürülüyordu.

Caesar: "Ortam mezbahaya döndü"

Bulunduğu ortamın "mezbahaya" benzemeye başladığını söyleyen Caesar, bunu ispatlamak için cesetlerin toplu halde fotoğraflarını bile çekti. Daha fazla dayanamadı... Olup bitenlerden duyduğu derin endişe nedeniyle çektiği fotoğrafların bir kopyasını güvendiği bir kişiye vermeye başladı.

"Caesar", bu fotoğrafları daha sonra uluslararası insan hakları örgütleriyle ilişkili muhalif saflarındaki bir akrabası aracılığıyla Suriye dışına çıkardı. Eylül 2011 tarihinden itibaren fotoğraflar düzenli olarak yurt dışına çıkartıldı.

ÖLDÜRÜLENLERİN ÇOĞU GÖZALTINDA YAŞANDI

Öldürülenlerin çoğunun 20 ile 40 yaş arası erkekler olduğu görüldü.Hepsinin gözaltındayken öldürüldüğü tespit edildi.

Birçoğu ip, tel ve bazıları araçlarda kullanılan "triger kayışı"na benzer cisimlerle boğularak öldürüldü. Bu cisimler cesetlerin boynundayken fotoğraflar çekildi. İdam etme yerine elle boğma yöntemleri kullanıldı.

Cesetlerin birçoğunda demir çubuklara benzer cisimlerle vurularak yapılabilecek işkence izlerine rastlandı. Bunların tümünün ellerinin bağlı olduğu anlaşıldı.

Cesetlerde açlık ve işkenceden dolayı renk değişimi, çürüme, doku bozuklukları görüldü. Cesetlerin yarıdan fazlasının aşırı derecede zayıf olduğu görüldü. Bu durum, açlığın bir işkence aracı olarak kullanıldığının delili olarak rapora kaydedildi. Açlıktan iskelet haline gelmiş cesetlerde ayrıca işkence izleri tespit edildi. Bazı cesetlerde elektrik verilmesinin ardından oluşan yaralar görüldü. Cesetlerin çoğu çıplak ya da asgari düzeyde giysili halde yerdeyken fotoğrafı çekildi.

AA

Üst Ana Sayfa Alt