Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriye'de Şehba Birliği (Tecemmua El-Şehba) Kuruldu

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Suriye'de Şehba Birliği (Tecemmua El-Şehba) Kuruldu
Ahrar El-Şam, Ahrar El-Tevhid ve Nureddin Zengi Hareketi, yaptıkları bir açıklama ile Halep’in özgürlüğü için “Şehba Birliği” (Tecemmua El-Şehba) adıyla bir örgüt kurduklarını deklare etti.
30292
Ahrar El-Şam Doğu Kanadı, Ahrar El-Tevhid ve Nureddin Zengi Hareketi yaptıkları bir açıklama ile “Şehba Birliği” (Tecemmua El-Şehba) adıyla askeri örgüt kurduklarını deklare etti.
Açıklamada söz konusu örgütün Suriye’de Halep’in kırsalında kurulduğu kaydedildi.
Öte yandan örgüt, açıklamasında “Suriye Devrimi’ni korumak ve Esed rejimini devirme çabalarını devam ettirmek” amacıyla kurulduğunu duyurdu.
Ayrıca, örgüt kendi silahlı kanadını oluşturacağı mesajını da vererek “Özgürleştirilmiş bölgelerin güvenliğini sağlamak ve saldırılardan korumak üzere kendi silahlı yapımızı kuracağız” ifadelerini kullandı.
Bir video şeklinde yapılan açıklamada, “PKK/YPG, İran, Rusya, Esed rejimi, IŞİD ve uyuşturucu madde kaçakçılığıyla da mücadele edileceği” belirtildi.

https://www.haksozhaber.net/d/media/sehba.mp4

 
Üst Ana Sayfa Alt