Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Suriye'de Şehid (ins.) Olan Bilal'in Babasıyla Röportaj

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

AĞLAYARAK İZLEYECEKSİNİZ!
Malatyalı Suriye/Halep'te şehid olan Bilal kardeşimizin anne ve babasıyla yaptığım röportaj....
AYNI CEPHEDE SAVAŞMIŞ BİR KARDEŞ ANLATIYOR:

Umeyr(BİLAL) abim Kardeşim Allah kendisinden razı olsun . Ahlakıyla ve ( daima olan) güler yüzü ile herkez onu severdi . ve edebiyle örnek olunacak bir mücahiddi . Kendisini Allah için bir çok kişiden daha çok severdim o bambaşka bir mücahid idi ne zaman kendisini görsem sürekli nasihat ederdi . Bir gün bana akhi dedi ben buraya geldiğimde hiç birseyim yoktu bak şuan herşeyim var Allaha hamdolsun dedi ve sözlerine şunu ekledi akhi dedi ben anneme para gönderiyorum dedi . Düşünün hiç parası yok allahın dinini yüceltmek için hayatından vazgeçiyor ve Allah cc onu yardımsız bırakmıyor. Ve evin tek erkek çocuğuymuş . Şehadetinden bir gün önce ribatta idik zor bir ribattı akhiler dedi dua edin (bu günü) kaçırmayın annenize babanıza dua edin. Kendisinin ufak bir sırt çantası vardı nereye gitse onu götürürdü içinde ilaç vardı iğne vardı çok hastalanmıştım ribat yerinde bana iğne vurdu ve akhi dedi bunun ecri çok düşünsene derdi bir mücahid hastalandı sen ona iğne vurdun allahın izniyle iğleştirdin o gitti ribata veya ameliyeye bunların ecri sanada ulasiyor dedi ve kendi kendime dedim subhanallah . Sonra baktım sehadetinden bir gün önce etrafına gençleri toplamış onlara nasihat ediyor. Herkez dinlenirken otururken o allahın dinini anlatıyordu akhi derdi boş durmayın dua edin her anınızda ben dedi her anımda allaha dua ettim derdi. Ve şehid olduğu gün sabah namazını kıldık haber geldi ve gittik 5 kişi idik ve subhanAllah şuur gitmişti gerçekten kafirler saldırıyor biz onların içine gittik ve catışma başlamışti bir kardeşimiz tek başına en ondeydi ondan haber alamıyorduk ve ben yaralanmıştım emir bize geri çekilmemizi söyluyordu kimse duymuyordu onu ben yaralı oldugumu soyledim ve bana yardım için geldi umyer abiye dediki umeyr sen sık biz çikacaz umeyr abiden hiç ses yoktu ve emir o anda yarandı ve gitti 3 kisi kaldık diğer kardeşte yaralandı oda gitti umeyr abi ile tek kaldık hareket edemiyordum herkez gitmişti ama umeyr abi gitmedi yüzünü asla dönmedi ve bana nasihat etmeye başladı Subhanallah kafir saldırıyor yaklasıyor o bana nasihat ediyor Akhi dedi sahabelerin çektiği sıkıntıları acıları düşün sabret dedi sürün git akhi dedi Subhanallah bana bir güc geldi nasihat ettikten sonra ben geri döndüm o gelmedi yüzü hiç bir tarafa bakmiyordu sabitti ona birkac sey verdikten sonra ben gittim ben gittikten sonra orda şehid düşüyor umeyr kardeşimiz o bana nasihat etmese belki şimdi kafirlerin elinde esirdim rabbim ondan razi olsun Şehadetini Kabul etsin Onun gibi bir sehadeti bize nasip etsin . .

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum
Abi bu röportaj ne zamana ait