Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriyeli Kahraman Çocuk Videosu?????

• Konbuyu başlatan metinyigit
  • Başlangıç tarihi
M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
Suriyeli kahraman çocuk
evet bu isimle internette hep aynı görüntü var ama bugün yayınanan bir haber kafirlerin ne derece oyun oynadıklarını veya duygularla dalga gectiklerini görceksiniz malesef

tabi bu bize de bir ders olur her söylenen ve her haber gerçegi bazen yansıtmıyor oldugunu unutmamayı gerektigini anlamamıza ben kesinlikle hic bir habere inanmayın demiyom sadece uyanık olmak şart ve yalan haberide ifşa etmek şart olmalı çünkü yalan haber oldugunu kafir medya grup yaparsa müslümanlar bu sefer kendi haberlerine güvensizlikle yaklaşır onun için yalan haberin dayma karşısında olmak gerekir​

işte bizi üzen ve duygulandıran o görüntü

Ama Aslında Olan Buymuş

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeli kahraman çocuk
evet bu isimle internette hep aynı görüntü var ama bugün yayınanan bir haber kafirlerin ne derece oyun oynadıklarını veya duygularla dalga gectiklerini görceksiniz malesef

tabi bu bize de bir ders olur her söylenen ve her haber gerçegi bazen yansıtmıyor oldugunu unutmamayı gerektigini anlamamıza ben kesinlikle hic bir habere inanmayın demiyom sadece uyanık olmak şart ve yalan haberide ifşa etmek şart olmalı çünkü yalan haber oldugunu kafir medya grup yaparsa müslümanlar bu sefer kendi haberlerine güvensizlikle yaklaşır onun için yalan haberin dayma karşısında olmak gerekir​

işte bizi üzen ve duygulandıran o görüntü

Ama Aslında Olan Buymuş

Anlamadım yalan haber olan ney

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Birinci vidyonun 0:35-0:37 arasını ağır çekimde izleyin bir de Juba'nın herhangi bir vidyosunu.

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
Anlamadım yalan haber olan ney

ahi birinci videoda suriyeli bir cocugu keskin nişancılar vuruyor olarak gözteriliyor 1 ci videodaki cocugun sacları ve giynimi arkadaki evlerin arabanın her noktasına iyi bak şimdi 2 ci video izle aynı kare aynı cocuk ?

tabii bu yalan haber suriyede şehit edilen cocuk yok anlamına gelmez

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Tabiki de o anlama gelmez. Ben sadece Vurulan bir insanın öyle yere düşmeyeceğini düşündüm. Ayrıca o toz bulutu göğüsüne yakın bir yerden çıkıyor eğer yanlış görmüyorsam. Bir de şöyle bir haber var Tevhidi Gündem'de kaynak belirtmemiş:

6500.jpg

Geçtiğimiz hafta milyonlarca internet kullanıcısı ‘Suriyeli Kahraman Çocuk’ başlıklı videoyu heyecanla izlemişti. Bir çok haber sitesinin manşetten verdiği haberin senaryo olduğu ortaya çıktı.
Görüntülerde Suriye’de keskin nişancı ateşinden kurtulmaya çalışan küçük bir çocuğun, ölü numarası yapıp kardeşini kurtarması görülüyordu.

Sosyal medyada ve internet aleminde bir anda en çok izlenen videolar arasına giren bu görüntünün sahte olduğu, bir film setine ait olduğu ortaya çıktı. Görüntüler aslında Norveçli Lars Klevberg isimli bir yönetmenin Malta’da çektiği senaryo gereği çekilmiş görüntülerden oluştuğu yönetmen tarafından basına açıklandı. Bu durumun dört yıla yakın bir süredir Esed rejimi tarafından türlü işkencelerle katledilen kadın ve çocukların hedef alındığı binlerce saldırının önemsizleştirmesi neden olmamalıdır.

Açıklamayı yapan yönetmen ‘Suriye’de yaşanan savaşla ilgili bir haber izledikten sonra aklıma böyle bir senaryo yazmak geldi. Böylelikle savaş alanlarındaki çocukların dramına dikkatleri çekmek istedim’ şeklinde konuştu.

Film setindeki kız ve çocuğun profesyonel aktörler olduğunu arka planda duyulan Arapça konuşmalarında Malta’da yaşayan Suriyeli mültecilere ait olduğu belirtildi.

Videonun gördüğü ilgiden memnun olduğunu dile getiren yönetmen 'amacımız savaşa ve çocuklara dikkat çekmekti, bunu başardığımız için mutluyum' şeklinde konuştu.

Video Youtube'da 5 milyondan fazla kez izlenmişti.

Bu görüntüler senorya olsada bunlar gerçek ve bu videodaki insanlar şuan yaşamıyor. Norveçli yönetmen Malta sahillerinde Suriye üzerinden reklamını yapmaya devam ediyor.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi

Film setindeki kız ve çocuğun profesyonel aktörler olduğunu arka planda duyulan Arapça konuşmalarında Malta’da yaşayan Suriyeli mültecilere ait olduğu belirtildi.
maltadaki suriyeliler bilerek ,film icabı mı bunları yapıyor yoksa film çekildiğinden haberi mi yok (!)

Üst Ana Sayfa Alt